Jump to content
Dogomania

Szczeniorki mają DS :)) Ich mama Diana - też :)) Ogromne dzięki wszystkim za pomoc! :*


agat21

Recommended Posts

Cudne zdjęcia:) 

A Dianka pomimo codziennych spacerów kombinuje przy płocie. Zaczyna rozplątywać siatkę, rozgryzać sznurek, który miał tworzyć dodatkowe zabezpieczenie u góry, nad ogrodzeniem. Dobrze, że Pani Marzenka ją obserwuje to może od razu reagować. Ale dom na pewno musi mieć solidne ogrodzenie i Dianka nie powinna zostawać sama bez nadzoru. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.12.2021 o 14:15, Tyśka) napisał:

Cudne zdjęcia:) 

A Dianka pomimo codziennych spacerów kombinuje przy płocie. Zaczyna rozplątywać siatkę, rozgryzać sznurek, który miał tworzyć dodatkowe zabezpieczenie u góry, nad ogrodzeniem. Dobrze, że Pani Marzenka ją obserwuje to może od razu reagować. Ale dom na pewno musi mieć solidne ogrodzenie i Dianka nie powinna zostawać sama bez nadzoru. 

Czy tak zachowuje się pies, który był na łańcuchu?  Bo, jeśli dobrze zrozumiałam, Diana była uratowana z łańcucha (?). Myślałam, że zwiewają głównie psy przyzwyczajone do wolności. 

Link to comment
Share on other sites

Diana była na łańcuchu, ale w gminie. Ta gmina trzyma bezdomne psy na łańcuchach. Bez względu na ich wiek, stan zdrowia czy wielkość, czy tendencje do ucieczek. Pamiętacie małego ślepego staruszka Krecika z gołą pupinką? To też pies z tej gminy. Kojce są w trakcie budowy (po wielu protestach i wnioskach zwierzolubów), ale trochę potrwa, gmina usprawiedliwia się brakiem pieniędzy. Długo by pisać... również o tym, czym Diana była tam karmiona.

A do gminy Diana trafiła po tym jak komuś oszczeniła się w stodole i ten ktoś zgłosił, że taka sunia przybłąkała się do niego, i ma szczeniaki. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2021 o 19:47, Tyśka) napisał:

Pani Marzenka prosi o zamówienie karmy mokrej Rocco, na razie Dianka podjada ją suczkom Pani Marzenki. Oraz jakąś suchą. Josera ma drobne granulki i jej już Dianka nie chce jeść, zostało około 4kg, można by ją odebrać, a jak nie to Pani Marzenka będzie mieszać z tą nową suchą. Pani Marzenka zaproponowała, aby suchą kupić w mniejszym worku niż te 12-15kg, na spróbowanie jakąś, z grubymi granulkami.

Ponawiam prośbę. Zostały tylko 4 puszki i to Rocco, czyli karma, którą podjada Dianka suczkom rezydentkom. Dziennie Dianka zjada 400g puszki, czasem ciut więcej.

Na razie suchej nie trzeba (i tak jej jeść nie chce, Pani Marzenka częstuje wiec Dianke kośćmi z masarni, tak jak swoje sunie), ale mokrą dobrze byłoby zamówić jeszcze dzisiaj, bo zaraz zabraknie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.12.2021 o 08:43, Tyśka) napisał:

Ponawiam prośbę. Zostały tylko 4 puszki i to Rocco, czyli karma, którą podjada Dianka suczkom rezydentkom. Dziennie Dianka zjada 400g puszki, czasem ciut więcej.

Na razie suchej nie trzeba (i tak jej jeść nie chce, Pani Marzenka częstuje wiec Dianke kośćmi z masarni, tak jak swoje sunie), ale mokrą dobrze byłoby zamówić jeszcze dzisiaj, bo zaraz zabraknie.

Na jakie konto przelać pieniądze na karmę dla Diany?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.12.2021 o 12:57, Alaskan malamutte napisał:

Mam 50% zniżki na OLX, wypromowałam ogłoszenie Dianki

https://www.olx.pl/d/oferta/dianka-spokojna-sunia-do-adopcji-CID103-IDMgve8.html

Świetnie 🙂

Dnia 27.12.2021 o 12:58, Alaskan malamutte napisał:

Dzisiaj po pracy zamówię, już ustaliłam z p. Marzenką, jakie puchy. 

Bardzo Ci dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Dianka kocha spacerki. Jak widzi smycz przybiega merdając ogonkiem. 🙂 Relacje z rezydentkami też są lepsze, jedna chciałaby się wręcz z Dianą pobawić, a druga już nie wykazuje agresji - z wzajemnością. Jak się mijają gdzieś to są dla siebie obojętne. To na pewno wiele ułatwia. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam dla Was niespodziankę. 🙂 Dianka dzisiaj po raz pierwszy odwiedziła dom, spotkała się z rezydentkami bezpośrednio, w tym szefową, czyli półślepą staruszką labradorką, która nie toleruje innych psów (prawdopodobnie całe życie rodziła szczeniaki w pseudo). I z tego zapoznania mam filmiki 🙂

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...