Jump to content
Dogomania

Szczeniorki mają DS :)) Ich mama Diana - też :)) Ogromne dzięki wszystkim za pomoc! :*


agat21

Recommended Posts

Dnia 26.11.2021 o 21:20, Tyśka) napisał:

Jutro o 7 rano Dianka będzie szczepiona na wirusówki (pierwsza dawka). Przy okazji skorzysta Drops i dostanie 3. dawkę szczepienia na wirusówki.

No to dzień kłucia się szykuje. Oby dobrze to zniosły. I mamcia i Dropsiul.

Link to comment
Share on other sites

Wiele zależy od dziecka, rodziców, ich świadomości z czym wiąże się szczeniak, jakie mają wyobrażenia o psie i czasem, jakim dysponują. Nie skreślałabym od razu, ale Rodziny nie znam. Może wizyta pa rozwiałaby wątpliwości... 

Drops lubi dzieci, lubi się z nimi bawić, ale jednak to energiczny szczeniak, który długo będzie dojrzewał, a będzie już słusznej wagi... No nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2021 o 14:18, Poker napisał:

Są różne dzieci z autyzmem. Nie wszystkie krzyczą i są agresywne. Część mówi, potrafi okazywać uczucia. Potrzebna jest wizyta i ocena sytuacji. 

Chlopczyk nie mówi, ma 13 lat, posluguję się metodą alternatywną w kontaktach werbalnych. Jest też niepelnosprawny intelektualnie w st. umiarkowanym..

Ponieważ problem autyzmu czy ZA jest mi znany(diagnozuję takie dzieci) dlugo rozmawialam z panią. Mowiłam, co może zrobić szczeniak..no i że Drops będzie sporym psiakiem...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2021 o 14:35, Alaskan malamutte napisał:

Chlopczyk nie mówi, ma 13 lat, posluguję się metodą alternatywną w kontaktach werbalnych. Jest też niepelnosprawny intelektualnie w st. umiarkowanym..

Ponieważ problem autyzmu czy ZA jest mi znany(diagnozuję takie dzieci) dlugo rozmawialam z panią. Mowiłam, co może zrobić szczeniak..no i że Drops będzie sporym psiakiem...

 

 

Psy mają też różne charaktery. Wiadomo, szczeniak to szczeniak, ale np. Aurunia to gryzawka - trudno ją w tym opanować, zwłaszcza, gdy się bawi lub cieszy (t.j. praktycznie cały czas). Jak widzę, Ada jest inna, bardziej do przytulania. Ten pierwszy okres może być trudny. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2021 o 14:59, agat21 napisał:

Myślę, że wszystko zależy od rodziców i tego jak wprowadzą psiaka do rodziny i jacy będą w stosunku do niego i dziecka. Sam pies sporo też rozumie. Przy mądrych ludziach wszystko będzie super. 

Agatko, tak...

W rozmowie z panią zaniepokoiło mnie jedno..pani oczekuje, że dzięki psiakowi syn zacznie mówić...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2021 o 15:00, Mruczka napisał:

Psy mają też różne charaktery. Wiadomo, szczeniak to szczeniak, ale np. Aurunia to gryzawka - trudno ją w tym opanować, zwłaszcza, gdy się bawi lub cieszy (t.j. praktycznie cały czas). Jak widzę, Ada jest inna, bardziej do przytulania. Ten pierwszy okres może być trudny. 

Argo też gryzie i to nie na żarty...Jest bardzo energiczny, potrafi wykorzystac przystawiony stolek aby busxować po szafkach w kuchni. Państwo muszą mieć oczy naokolo glowy..

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2021 o 15:01, Alaskan malamutte napisał:

Agatko, tak...

W rozmowie z panią zaniepokoiło mnie jedno..pani oczekuje, że dzięki psiakowi syn zacznie mówić...

 

 

To jeśli mają takie wyobrażenia to już jestem bardziej na nie. Praca z rodzicami dzieci z niepelnoprawnością to cześć mojej działki... I niestety, zdarza się, że pomagam szukać domu psom, które miały być terapeutami dzieci... 😞

Poleciłabym im uczęszczanie na zajęcia z dogoterapii, a nie adopcję szczeniaka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.11.2021 o 15:48, Alaskan malamutte napisał:

Tysiu, dokładnie tak zrobiłam....

Pani mówiła, że przychodzą znajomi z psami, syn przytula....

Jakoś słabo to widzę....

Cieszę się, że mamy podobne zdanie. Drops ma być kochanym członkiem rodziny, upragnionym i wymarzonym, dla którego znajdzie się indywidualny czas... a nie magicznym narzędziem do leczenia dziecka 😞 Przynajmniej mnie się marzy  aby tak było.

Drops będzie rewelacyjny dla kogoś, kto potrafi wykorzystać potencjał inteligentnego, energicznego psiaka, chętnego do nauki.

Znajdzie jeszcze swoich Ludzi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety, to nie jest dom dla Dropsa. Może dla psa statecznego tak. Ale i tak uprzednio po wielokrotnych  kontaktach chłopca z nim . A już na pewno chłopiec nie będzie mówił dzięki psu.

Ja też mam do czynienia z dziećmi autystycznymi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...