Jump to content
Dogomania

Mam na imię Fuks:) Okazało się, że jestem starszym niewidomym pieskiem, a nie suczką i teraz zaczynam nowe życie u dogomaniaczki:)


Tola

Recommended Posts

Dnia 29.11.2022 o 18:09, Nesiowata napisał:

Dzisiejsza wizyta to kolejne zastrzyki i zaproszenie na jutro. Jeszcze nie ma wyników badania kału - dzwoniłam przed chwilą. A Fuks znów ma problemy z wypróżnianiem i jedzeniem. No i dzisiejszy paragon.

Biedne psisko  😞  Już od dłuższego czasu ma problemy ze zdrowiem i co najgorsze,  w zasadzie nie wiadomo z jakiego powodu  😥  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2022 o 20:56, Nesiowata napisał:

Kał czysty.Dalej nic nie wiadomo a Fuks dziś nie je i wymiotuje, jest coraz słabszy. Siedzę i ryczę.Boję się najgorszego.  A dziś jest ro i 3 m-ce od kiedy przyjechał. Ja już psychicznie nie daję rady.

Danutka trzymaj się kochana, musisz być w formie, bo jesteś mu potrzebna. Faktycznie USG powinno być zrobione. A są już wyniki z badania krwi?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.12.2022 o 06:10, Nesiowata napisał:

Żyjemy!Teraz miał badanie kał, który zebrałam jak pokazała się krew. Dziś w nocy i rano zrobił kupę - krwi nie ma. Nadal nie chce jeść, pije już dużo mniej. Ale jest słaby.

A co z badaniem krwi?  Nadal nie ma wyników?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.12.2022 o 11:11, elik napisał:

A co z badaniem krwi?  Nadal nie ma wyników?

Krew miał pobieraną dzisiaj, to na wyniki badania kału tak długo czekaliśmy.

Dziś kupa bez krwi ale chłopak nie chce jeść. Później wstawię rachunki za wczorajszą i dzisiejszą wizytę oraz wyniki badania kału. Jakby mało było wszystkiego - chłopak ma zapalenie oskrzeli. Gdzie tak się załatwił -nie mam pojęcia. Niemal zawsze spał w kuchni, na terakocie.Może to? Nie można go było zapędzić do legowiska. Dziś zaciągnęłam go na smyczy, przykryłam kocykiem i chwilowo tak leży. Ciekawe tylko jak długo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Może nałożyły się  schorzenia - zapalenie oskrzeli ale i jakiś problem z przewodem pokarmowym?  Warto byłoby zrobić USG, poszerzyć diagnostykę. Teraz czekajmy na badanie krwi, może będzie więcej wiadomo. Jeśli trzeba będzie  opłacić kolejną wizytę to daj znać, wyślę dane do faktury. Fuksikowi  życzę  zdrowia. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.12.2022 o 18:32, Nesiowata napisał:

Aktualne jego rozliczenie jest na pierwszej stronie.

Byłam, widziałam. Blisko 150,00 zł na minusie  😞
Fuksik będzie jednym z trzech beneficjentów bazarku, który zaraz będę robić.  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.12.2022 o 20:10, elik napisał:

Byłam, widziałam. Blisko 150,00 zł na minusie  😞
Fuksik będzie jednym z trzech beneficjentów bazarku, który zaraz będę robić.  

Danusia zawsze pierwsza do pomocy, zawsze wpłaca jako pierwsza na każdego ratowanego psiaka - nie można jej zostawić z minusem za Fuksika. Coś też wygrzebię ze skarpety.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.12.2022 o 21:30, agat21 napisał:

Danusia zawsze pierwsza do pomocy, zawsze wpłaca jako pierwsza na każdego ratowanego psiaka - nie można jej zostawić z minusem za Fuksika. Coś też wygrzebię ze skarpety.

Na pewno się przyda, bo zanim będzie coś z mojego bazarku, to trochu wody upłynie. Ja też coś wysupłam ze skarpety  🙂   

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że nie napisałam wczoraj Ale całkiem zwyczajnie nie byłam w stanie. Rano byliśmy u weterynarza, były już wyniki badań. U Fuksa siadło wszystko - wątroba, trzustka, nerki. Do tego cukrzyca i zapalenie oskrzeli. Zdecydowałam, że walczymy.Dostał kroplówkę, antybiotyk, insulinę i nie wiem co jeszcze. Następna wizyta o godz 19.  Po drodze kupiłam nutridrinki, podawałam mu w strzykawce bo przecież nadal nie jadł. Po kilku godzinach wszystko zwrócił.Dobrze, że brat był w domu bo nie wiem jak dałabym radę. Siedziałam przy nim ale przykro było patrzeć,nie miał siły podnieść się. Jeszcze przed wizytą podałam mu trochę, naprawdę niewiele nutridrinka. W korytarzu przed gabinetem znów zwymiotował. Brat położył go na stole a lekarz spojrzał na mnie i spytał tylko czy jestem gotowa pomóc mu odejść bo on tylko się męczy niepotrzebnie. Miał rację,musiałam to zrobić. Odszedł spokojnie, z mordką na moich dłoniach patrząc na mnie tym niewidzącym okiem. Brat wyszedł, wrócił dopiero kiedy Fuksio już odszedł. Sama nie wiem kiedy przestałam widzieć na oczy. Znów mam to samo, ciężko mi pisać. I cały czas mam go,przed oczami.

 

badanie_fuks_1.jpg

fuks_badanie_2.jpg

paragon_fuks_3.JPG

paragon_fuks_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno - Fuksio dostał 20 zł od Elik. Uzupełnię jeszcze finanse chłopaka i znikam. Muszę to wszystko przetrawić, wczoraj wprawdzie jeszcze z psami wyszłam wieczorem, ale zapomniałam dać kotom jedzenie, dobrze, że brat mi przypomniał. Jakoś dziwnie nie krzyczały.

Link to comment
Share on other sites

Danusiu kochana bardzo, bardzo mi przykro i żal Ciebie i Fuksika. Bardzo mi smutno. Ostatnio tyle ciężkich, przykrych doznać stało się Twoim udziałem  😞 Przytulam mocno do serca, smucę się razem z Tobą 

Pociechą dla Ciebie niech będzie to, że podarowałaś mu szczęśliwe chwile.   Ostatnie półtorej roku był kochanym, szczęśliwym, zadbanym psem.  

Żegnaj słodki, kochany Fuksiku   367468097_witajwdomu.jpeg.28e29407bf6363cbb68c9569fa0de79c.jpeg   441634427_zniczpamici1.gif.43bf86c1c7ea2fda1162f9ae475793be.gif

Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo mi przykro ...

Wierzyłam że Fuks wydobrzeje, że dłużej nacieszy się domem u Ciebie.

Domyślam się jak Ci ciężko, jak to boli - tyle psów pożegnałaś w krótkim czasie.

Podziwiam to co robisz - pomagasz tym psom o których wiadomo, że nie są ani młode, ani zdrowe i wiadomo z góry, że poźegnanie przyjdzie raczej szybko, a mimo to dajesz im miłość i dom na resztę ich życia, sama narażając się na ból po kolejnych stratach. Trzeba mieć dużo siły, i dużo serca by tak robić.  

Ściskam mocno, trzymaj się .   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...