Jump to content
Dogomania

Złamany ząb....kłopoty


Cola

Recommended Posts

W wakacje mój AST Joker złamał ząbka - jedyneczkę na górze. Kilka dni później oglądał go wet. Usłyszałam, że nie ma potrzeby go ruszać. Jednak kilka dni temu wokół dziąsła zrobiło się purpurowo i lekko napuchło. Pewnie teraz będzie trzeba go usunąć..... :(

Może ktoś mógłby polecić mi weta w Warszawie, który się na tym zna. Jaki może być koszt takiego zabiegu??

zb8dt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Grzegorz Kurski, Elwet, Al. Niepodległośći 24/30, 843-23-46 jest psim stomatologiem i na pewno Ci pomoże. Musisz się z góry umówić i jak to zrobisz, to powiedz, że chodzi o Grzegorza, bo jego ojciec jest kardiologiem i również tam przyjmuje.

Możesz mu powiedzieć, że Flaire z dogomanii Cię przysłała. :wink:

A o koszt to będziesz się musiała dowiedzieć na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to naprawdę brzydko - zaczerwienienie i "zapaszek" moze świadczyć o stanie ropnym. Nie ma na co czekać - szybciutko do odpowiedniego lekarza .(Szkoda że nie trafiliście do psiego stomatologa od razu, bo psiak niepotrzebnie teraz cierpi)

Mój psiak gdy trafił do nas ze schroniska też miał złamany ząbek (górną dwójkę) P.doktor po zrobieniu prześwietlenia stwierdził że nie ma szansy na jego uratowanie. Uzgodniłam termin zabiegu . Zabieg przeprowadzany jest w pełnej narkozie - po 4 godzinach odebrałam psiaczka. Obeszło się bez szycia Rana zagoiła się bardzo szybko bez żadnych problemów. Przez pierwsze dni mógł jeść tylko sucha karmę (by resztki jedzenia nie gromadziły się w ranie). Do tej pory pamiętam jaką miał zdziwioną minę gdy dostał pierwszy posiłek po zabiegu i kuleczki karmy (były drobne bo była to jeszcze karma dla szczeniaków) wypadały mu gdy jadł przez tę "dziurę" po zębie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Już dawno po zabiegu :D (nie miałam netu przez jakiś czas, więc dopiero teraz piszę) Joker zniósł to bardzo dobrze. Oczywiście była narkoza......już po wszyskim chodził jak pijany/naćpany :lol: i potykał się o własne łapy. Po usunięciu niepotrzebnego mu już ząbka zaczął normalnie jeść i przybiera na wadze, co mnie bardzo cieszy :)
Dziękuję, że trzymaliście za Joka kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Zabieg wykonał inny chirurg, ale jest wszystko oki. Popytałam inne osoby, które do niego chodziły na różne zabiegi.......i wszystko było dobrze. Z drugiej strony miałam bardzo blisko i nie miałam kłopotów z transportem psa do domku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Mam problem z zębem mojej 2-letniej suki, jak się wydaje na pierwszy rzut oka dość poważny problem. Chodzi o górny trzonowiec (łamacz) - otóż jest on pęknięty na pół, wzdłuż, aż do dziąsła. Zauważyłam, że coś jest nie tak, bo Saga zaczęła dziwnie kłapać pyskiem. Przy dotykaniu zęba ucieka pyskiem, na pewno ją boli... Na psich zębach akurat nie znam się zbyt dobrze, podejrzewam, że ząb będzie do usunięcia niestety. Obawiam się jak później Saga sobie będzie bez niego radzić, to młody pies i całe życie przed nią, a ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy ten ząb jest psu bardzo potrzebny do normalnego funkcjonowania? Jutro idę do zaufanego weta, zobaczymy co powie. Czy ktoś miał może podobną sytuację u swojego pupila?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...