Jump to content
Dogomania

Agresja u mojego psa


riele

Recommended Posts

Witam wszystkich czytelników tego artykułu. Ponad rok temu ja i moi rodzice przygarnęliśmy sunię. Jest to kundelek. Ma już ponad rok. Z początku zachowywała się normalnie, jak każdy inny szczeniak, czasem gryzła do krwi. Jednak jak już miała pół roku, zaczęły się pojawiać agresywne zachowania. Gdy coś ukradła, przykładowo pilot od telewizora, to nie chciała oddać, warczała, gdy chciano odebrać daną rzecz, potrafia ugryźć głęboko, do krwi. Sądziliśmy, że jej to minie, lecz z biegiem czasu było gorzej. Bywały momenty, że nie mogłam zjeść jedzenia przy stole, bo się na mnie rzucała z zębami. Dzisiejsza sytuacja była już wisienką na torcie jej zachowań. Jesteśmy w trakcie remontu. Pies ukradł wałek i tackę na farbę. Chciałam przekupić ją na przysmaki, jednak nawet to nie pomogło. Pies gdy tylko się trochę zbliżałam warczał i skakał na mnie. Wszystko działo się w kuchni, nie pozwalała mi z niej wyjść. W końcu jakoś odwróciłam jej uwagę i zamknęłam się w pokoju. Zaczynam się jej bardzo bać. Jedyną osobą jaką sunia respektuje, jest mój ojciec. Niestety jestem przez większość czasu sama w domu, gdyż są wakacje. Sytuacja się pogorszyła, nie wiem już co mam robić. Mam wrażenie, ze pies jest cały czas wrogo nastawiony do mnie. Pies ciągle za mną chodzi, momentami nie mogę sama wejść do pomieszczenia. Czy ma ktoś jakieś rady, co można zrobić? Rodzice nie są przekonani co do behawiorysty. 

Link to comment
Share on other sites

Nieprawidłowe zachowania nie mijają same z siebie - psa trzeba uczyć od szczeniaka. Sądzę, że bardziej niż behawiorysta potrzebne są Wam zajęcia w dobrej psiej szkółce, napisz gdzie mieszkasz, może ktoś zna dobrego trenera w okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...