Jump to content
Dogomania

jak zacząć


pankacper

Recommended Posts

[quote name='cssiak']od czego zacząć szkolenie jak tak nabuzować psa żeby atakował na rękaw [/quote]
Od zapisania psa do szkoły, do dobrego trenera.
Nie jest trudno nabuzować psa, tylko co z tym potem zrobić? Aby nakręcony na gryzienie pies był bezpieczny dla otoczenia, przewodnik powinien wykuć na blachę instrukcję jego obsługi.

Link to comment
Share on other sites

ja na twoim miejscu dala bym sobie spokoj z taka "zabawa", bo osoba niedoswiadczona łatwo moze stracic kontrole nad psem... a potem tragedia:shake: mam taki przyklad z trochej innej beczki: moj wujek swojego owczarka uczyl komendy bierz go, zeby suka atakowala koty:mad::angryy: a w chwili obecnej nie ma nad nia zadnej wladzy:mad::cool1:suka jest w stanie zaatakowac psa, kota a nawet czlowieka a on nie jest jest w stanie odwolac, bo sam sie juz jej boi:mad: i wg mnie zniszczyl tak dobrze zapowiadajacego sie psa:shake:
jest tyle psich sportow do wyboru napewno znajdziesz cos fajnego dla was:loveu:

Link to comment
Share on other sites

w filmie z początku tematu widać zę są to psy policyjne które są szkolone do obrony realnej. wterdy pies nie tak do końca atakuje rękaw tylko celuje w człowieka.
w szkoleniu sportowym pies poluje na rękaw nie na człowieka. nie raz widziałem jak pies sie rzucał do pozoranta z rękawem i później po odłożeniu rękawa pozorant podchodził do psa i go głaskał.

Link to comment
Share on other sites

...albo sa i takie co z wyrzutem wskazujac rekaw dra jape na pozoranta bo sie leni:evil_lol:.
jarekx-cywilom NIE WOLNO uczyc psa obrony cywilnej!:mad:
ipo to sport,nie tylko skladajacy sie z pracy na pozorancie;).
jak w kazdym sporcie sa okreslone reguly.
sporty obroncze nie maja NIC wspolnego z obrona cywilna.
na szczescie.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Cissak i co ten film niby pokazywał? Nabuzowane psy? Nie widziałeś prawdziwego ataku psa. Mojego psa w ogóle nie mogłem puszczać bez kagańca na pozoranta bo bym musiał w szpitalu odwiedzać kolegów ( policjantów ) pozorantów. A nauke jakąkolwiek trzeba zacząć od posłuszeństwa. Przy moim sznaucerze nikt nie chciał być pozorantem. Przewracał 100 kilowych gości. A nie zdarzyło mu się nigdy nikogo pogryźć czy bez powodu zaatakować. Nie będę oszukiwał szkolenie to jedno ale pies był bardzo mądry dlatego byłem w 100% za niego pewny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']... dlatego sznaucerów miniaturowych, startujących w IPO nie ma - wszyscy pozoranci wymiękają:shake:. Jeszcze jak chłop mniej niż 100kg waży to tylko usłyszy "sznaucer miniaturowy" - już gacie ma pełne:roll:[/quote]
:roflt: [B]Karillka[/B] przestań, bo ja już mam prawie pełne gacie!:roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodkaxd']Że się tak spyytam po co cii to ?:roll: Takie zachowanie tylko wzbudza agresję u psa .[/quote]
[B]WIELKA BZDURA![/B] [I]Oczywiście, jeśli robią to prawdziwi szkoleniowcy, a nie tacy to się tak zwali sami![/I]

Widzę tutaj na wątku osoby, które na pewno mogą rozwinąć się w odpowiedzi i podpowiedzieć [B]cssiak[/B], jak wygląda szkolenie do IPO i od czego zacząć- tak jak wspomniała [B]Puli[/B]- od posłuszeństwa.

Dlaczego zbywacie nieświadome osoby półsłówkami, których nie zrozumie i dalej nie będzie wiedział, gdzie ma udać się na PRAWDZIWE szkolenie i samemu w domu tego nie ćwiczyć??

Jedynie [B]Jarekx [/B]coś konkretnego napisał, choć jak dla laika jest to zapewne o wiele za mało, ale zawsze coś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...