Jump to content
Dogomania

jak zacząć


pankacper

Recommended Posts

[I]Wracając do tematu-[/I] [B]pankacper[/B] poniżej wstawiam link, gdzie możesz zobaczyć na własne oczy, jak wygląda [U][B]PROFESJONALNE SZKOLENIE psa do IPO![/B][/U]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f913/dni-ttb-z-markusek-team-11-13-09-sulistrowice-k-wro-140006/"][B]http://www.dogomania.pl/forum/f913/dni-ttb-z-markusek-team-11-13-09-sulistrowice-k-wro-140006/[/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koperek'][I]Wracając do tematu-[/I] [B]pankacper[/B] poniżej wstawiam link, gdzie możesz zobaczyć na własne oczy, jak wygląda [U][B]PROFESJONALNE SZKOLENIE psa do IPO![/B][/U]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f913/dni-ttb-z-markusek-team-11-13-09-sulistrowice-k-wro-140006/"][B]http://www.dogomania.pl/forum/f913/dni-ttb-z-markusek-team-11-13-09-sulistrowice-k-wro-140006/[/B][/URL][/quote]


Koperek Ciebie również zapraszamy ;) Lista "rezerwowa" jest właśnie otwarta głownie z myślą o "innych" rasach ;)

Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Koperek Ciebie również zapraszamy ;) Lista "rezerwowa" jest właśnie otwarta głownie z myślą o "innych" rasach ;)

Pozdrawiam...[/quote]
Dziękuję!;) Z miłą chęcią bym się wybierała co tydzień, tylko już kasy by mi brakło na opłaty :roflt:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam wszystkich jak w temacie, mam pół roczną DONkę ćwiczymy już posłuszeństwo i podstawowe komendy, ale interesuje mnie sportowe IPO, czytam sporo na ten temat i mam kilka pytań w związku z tym:
GŁÓWNE jak i gdzie szukac DOBREJ I SPRAWDZONEJ szkoły? dodam mieszkam pod Piasecznem
-czy potrzeba indywidualnych lekcji?
-od jakiego wieku zaczyna się prace, bo podobno ślady to już ale sama nie wiem na czym to polega dokładnie
- czy wstępnie sama mogę jakoś ćwiczyc w tym kierunku (podpowiedź jak i na co nakręcac)
Dziękuję serdecznie z góry

Link to comment
Share on other sites

Mieszkasz pod Piasecznem (czyli pod Warszawa). jesli tak, to napisz do Mokki, ona na pewno Ci poleci dobre szkoły w Warszawie lub okolicach.

Ja moge napisac tylko (jako laik, który IPO się interesuje tak teoretycznie, a nawet i to niewiele), ze mozesz na pewno wyrabiac w psu "łupowosc", to sie na pewno przyda. Tj mozesz zrobic jakis szarpak np ze szmaty, lub zakupic w ipo-sklepie gryzaki skórzane (lub z juty i czegos tam jeszcze), albo sama skórę i przeciagac się tym z psem, uczyc aportu poprzez szarpanie. Mozesz takie cóś (taki wyrób szarpakowy lub gryzak :p) zaczepic na sznurku i jakby przesuwac nim po ziemi, zainteresowac tym psa, tak żeby to uciekało, robiło zygzak po ziemi, było ciagle w ruchu, zeby pies mógł to "upolowac i rozerwac":] Szarpac sie tym z psem, puszczac i uciekac zeby pies to aportował, nauczyc komendy "pusc".
Nie wiem czy tak sie robi na profesjonalnym szkoleniu IPO, ale logika mi podpowiada, że to sie przyda do tego sportu, a na pewno nie zaszkodzi:]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia i Roxi']interesuje mnie sportowe IPO, czytam sporo na ten temat i mam kilka pytań w związku z tym:
GŁÓWNE jak i gdzie szukac DOBREJ I SPRAWDZONEJ szkoły? dodam mieszkam pod Piasecznem[/quote]

Jak sportowe i sprawdzone, to pewnie na zawodach:cool3: po takiej "wstępnej selekcji";) wielkiego wyboru raczej nie będziesz miała;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylwia i Roxi']Witam wszystkich jak w temacie, mam pół roczną DONkę ćwiczymy już posłuszeństwo i podstawowe komendy, ale interesuje mnie sportowe IPO, czytam sporo na ten temat i mam kilka pytań w związku z tym:
GŁÓWNE jak i gdzie szukac DOBREJ I SPRAWDZONEJ szkoły? dodam mieszkam pod Piasecznem
-czy potrzeba indywidualnych lekcji?
-od jakiego wieku zaczyna się prace, bo podobno ślady to już ale sama nie wiem na czym to polega dokładnie
- czy wstępnie sama mogę jakoś ćwiczyc w tym kierunku (podpowiedź jak i na co nakręcac)
Dziękuję serdecznie z góry[/quote]
Polecam treningi u Martina w Zlotoklosie .
Kontakt mozna wygooglowac poprzez Hodowla Kalupus .
W Piskorce Bartek , telefony moge podac na PW .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam. Troszkę odświeżę temat bo i ja mam kilka pytań.

Mam 1,5 roczną suczkę, kundel w typie... (proszę się nie śmiać) ... bernardyna. Chciałabym ją wykorzystać w jakimś sporcie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to IPO. Suczka jest łagodna, ale dominująca. Zdominowała mi wszystkie psy. (bernardyn to ona tylko z wyglądu, po matce; jej ojciec był Kaukazem i myślę że to po tatusiu ma charakterek) Uwielbia przeciąganie liną, w naszym wypadku smyczą :). Ma ogromna siłę, czego doświadczam nie rzadko lądując w śniegu podczas zabaw. Czasami przy tym powarkuje, ale szybko się opanowuje, gdyż dla mnie priorytetem jest pies mnie podporządkowany. Nie chce mieć psa nad którym nie będę umiała zapanować. Niestety jest problem troszkę z moim czasem, gdyż jestem uczennicą i suczka nie jest zbyt odwoływalna :(. Nie mamy czasu na treningi i tym jest to spowodowane. Jednak myślę intensywnie nad rozpoczęciem tego sportu od wakacji. Po nich plan w szkole też mi się zmieni więc będzie gites. Ale mam kilka pytań i wątpliwości:

1. Część C, czyli próby obrończe – myślę że z tym nie będzie większego problemu, gdyż elementy ćwiczymy już teraz, tylko niestety borykamy się z brakiem pozoranta, którym teraz jestem ja :). Pracuję z nią sama.

2. Część B, czyli posłuszeństwo – i tu zaczynają się schody, gdyż ja totalnie nie wiem jak mam zabrać się za to szkolenie. Nigdy nie byłam w tym dobra i żaden z moich psiurów nie jest dobry w te klocki :( Boję się że sobie nie poradzę, a szkoły dla psów w okolicy ni widu, ni słychu.

3. Część A, czyli praca węchowa – i tu totalna klapa, gdyż sucz jakoś do tego nie pała. Nie wiem, czy jest jakaś szansa by ją tego nauczyć :( Dałabym radę sama?

Więc tak: jak uważacie, mam sobie głowę zawracać tym sportem i coś próbować, czy zostawić sucz w spokoju :( Bardzo chciałabym wyjechać na jakiś obóz szkoleniowy w wakacje, ale: albo trzeba mieć 18 lat skończone (mam 17), albo koszt kursu jest tak drogi, że mi się wszystkiego odechciewa. Jest problem finansowy, bo nie pojadę na kurs który kosztuje grubo ponad 1 000 zł. Byłabym szczęśliwa, gdybym miała jakąś szkołę pod nosem, a tak ciężko będzie. Co o tym wszystkim myślicie? Poradźcie coś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']

1. Część C, czyli próby obrończe – myślę że z tym nie będzie większego problemu, gdyż elementy ćwiczymy już teraz, tylko niestety borykamy się z brakiem pozoranta, którym teraz jestem ja :). Pracuję z nią sama.

2. Część B, czyli posłuszeństwo – i tu zaczynają się schody, gdyż ja totalnie nie wiem jak mam zabrać się za to szkolenie. Nigdy nie byłam w tym dobra i żaden z moich psiurów nie jest dobry w te klocki :( Boję się że sobie nie poradzę, a szkoły dla psów w okolicy ni widu, ni słychu.

3. Część A, czyli praca węchowa – i tu totalna klapa, gdyż sucz jakoś do tego nie pała. Nie wiem, czy jest jakaś szansa by ją tego nauczyć :( Dałabym radę sama?

Więc tak: jak uważacie, mam sobie głowę zawracać tym sportem i coś próbować, czy zostawić sucz w spokoju :( [/QUOTE]

Aby przejść do obrony pies musi mieć opanowane w wysokim stopniu posłuszeństwo. Nie za bardzo rozumiem co to są elementy obrończe w Twoim wykonaniu. Jeżeli nie umiesz psa nauczyć podstaw posłuszeństwa i podsaw tropienia to jak możesz brać się za obronę ?

Oczywiscie powinnaś sobie pozawracać głowę szkoleniem psa, ale rozpocznij od obi czy PT. Do egzaminu, czy startu w zawodachw 0 czy 1, przygotowac psa potrafi niemal każdy.
Jeżeli natomiast pies jest mieszańcem kaukaza to bawienie się w obronę, przy tak małej wiedzy jest bardzo głupim pomysłem.

Link to comment
Share on other sites

Szkolenie obronne ma być jedynie zabawą na poziomie sportowym, nic więcej. Ten pies nie nadaje się nawet na stróża, bo za bardzo kocha innych ludzi, ale uważam, że to nie przeszkadza w szkoleniu obronnym. Właśnie doczytałam, że do IPO potrzeba PT, więc zamierzam troszkę pobawić się z nią w psa towarzyszącego :) zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl ja']Aby przejść do obrony pies musi mieć opanowane w wysokim stopniu posłuszeństwo.[/QUOTE]
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Osobiście zaczynałam obronę, gdzie posłuszeństwa u nas PRAKTYCZNIE nie było- tyle co na co dzień było potrzeba- i żaden konflikt nie nastąpił, a wręcz przeciwnie :)

[quote name='Brezyl ja'] Jeżeli nie umiesz psa nauczyć podstaw posłuszeństwa i podsaw tropienia to jak możesz brać się za obronę ?[/QUOTE]
Odpowiem kolokwialnie: normalnie :)
U nas akurat ślady zaczęłam układać po pół roku posłuszeństwa i obrony, które zaczęły się jednocześnie i szły łeb w łeb. Wyszło nam to na dobre, bo przed śladem też pies musi zachować spokój, a przewodnik musi umieć nad nim zapanować, gdzie przy brakach w posłuszeństwie jest to średnio możliwe ;)

kika9004- jesteś z Ostrołęki z tego co widzę, tak? Popytam się, czy są w pobliżu jakieś dobre szkoły, ale tak szczerze mówiąc to jest ich (tych prawdziwie dobrych! ;)) tak malutko, że czarno to widzę... Jak coś to pw poślę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[B] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/icons/icon1.gif[/IMG] [/B]

[INDENT] hej mam pytanko , jak wyrobic u psa pewnosc siebie
ivan mój piecho ma 3 latka (chce z nim isc na tresure z obrony ale moze na wiosne kiedy bede miała fundusze)
wziełam go od włascicielki w wieku 9 mies ...to był chodzacy strach bał sie wszystkiego , teraz jest lepiej cwiczymy posłuszenstwo -jest dosc dobrze zna wiele komend, cwiczymy sporty ale chciałabym go przygotowac do obrony , znacie jakies sposoby????
dodam ze mój pies narazie boi sie obcych zwłaszcza mezczyzn , rzuca sie ale jak ktos tupnie nogą lub napiera na niego ten traci "wątek" czytałam kiedys bdb ksiazke na temat szkolenia psów obronczych i tam pisało zeby pocwiczyc z pozorantem na poczatku na znajomym dla psa terenie , szarpiac sie z nim szmata , nastenie pozorant drazni psa ale daje mu do szarpania rekaw itd pozniej psa sie ukierunkowuje w jakiej sytuacji ma sie rzucac ale najpierw trzeba go nauczyc całej tej frajdy z szarpaniem rekawa . potem przenoszac sie w inne tereny , oczywiscie zmieniajac pozoranta zeby pies nie miał skojarzeń z daną osoba
co o tym myślicie.....????:smile: [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zaryzykowała tylko wtedy, gdybym miała świetnego pozoranta, znającego psychikę psów. Inaczej można narobić sobie i psu więcej szkody niz pożytku. Uczenie psa niepewnego, bojaźliwego atakowania może skończyć się źle skończyć. Jeżeli nie uda się ustawić dobrze psiej psychiki, a przez ponad 2 lata nie udało ci się zlikwidować chociażby bojaźliwości wobec mężczyzn, to na co liczysz ? Dlaczego chcesz bawić się w obronę ze zwierzęciem, które może temu psychicznie nie podołać ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

annaber , znaleźliście w końcu kogoś do pozorowania? :D
Ja już na pierwszy trening wybieram się od hohohoho... bo przed samym wyjazdem suka porozrywała sobie 2 ścięgna.
Całe szczęście już dobrzeje i wybieramy się w tym miesiącu pod Poznań, a póki co udoskonalamy ślady i posłuszeństwo. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...