Jump to content
Dogomania

Zmiana mieszkania- rozłąka z jednym z właścicieli


Zodiakara

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Piszę, aby poradzić się innych w kwestii rozłąki psa z jednym z jego właścicieli. Opiszę więc jak wygląda sytuacja. 

W 2010 roku ja i moi rodzice adoptowalismy 3 letniego psa w typie Border Collie. Pies przez kolejne 6 lat mieszkał z nami w domu rodzinnym. Jako swojego "głównego " przywódcę wybrał mojego tatę. To jemu był najbardziej posłuszny, to na jego widok zawsze najbardziej się cieszył. W 2016 roku zmarła moja mama. Pies odczuł to w mojej ocenie w sposób umiarkowany. Przez pierwszy tydzień chodził trochę skołowany, był apatyczny, ale generalnie bardzo szybko dostosował się do nowej sytuacji czyli do braku jednego z domowników. Teraz,  kilka lat później znowu przyszło mu się zmierzyć dość ciężką sytuacją. Ja wyprowadziłam się do mojego partnera, a tato zmienił pracę na taką która uniemożliwia mu posiadanie w domu psa. Nie zapewnił by mu wystarczającej opieki, tym bardziej, że nasz przyjaciel jest już psim seniorem. Zdecydowaliśmy, że pies zamieszka ze mną i moim partnerem. I tu pojawia się pytanie. Czy pozwalać mojemu tacie na odwiedziny psa?Mijają już 3 tygodnie od kiedy  mieszka z nami, nie zauważamy szczególnie jakiś sygnałów psiej tęsknoty.  Obawiamy się, że jak teraz czworonóg ponownie zacznie sporadycznie widywać tatę to zacznie bardziej manifestować swoją tęsknotę pomiędzy ich spotkaniami. Był też kiedyś taki epizod psiego "posikiwania" w domu. Kiedy tata wyjeżdżał na 2-3 dniowe trasy, wracał tylko się przebrać, przespać kilka godzin i znowu wyjeżdżał na kilka dni. Wtedy pies często sikał na jego łóżko albo na podłogę, był smutny. Obawiamy się, że teraz sytuacja może się powtórzyć. Jesteśmy kompletnie zieloni, nie mamy pojęcia co zrobić, jaka decyzja będzie lepsza. Z jednej strony, nie chce ograniczać kontaktów psa z moim tatą bo wiem jak bardzo jest do niego przywiązany i jak mocno go kocha, a z drugiej boje się, że takie spotkania sprawią, że psia tęsknota będzie większa, a pies będzie tylko wyczekiwał go w drzwiach.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...