Jump to content
Dogomania

Cudna suczka z padaczką przygotowana do wyjazdu zostaje, bo opiekunka się wycofała! Transpo rt na dniach wyjedzie, ona zostanie. Laima także pojechała do domu :) Wszystkie w DS


Recommended Posts

Dnia 9.11.2021 o 23:04, Tola napisał:

Ruszyło coś do przodu?

Dzis będę dzwonić. Z psich spraw robiłam jeszcze ogłoszenia i mieliśmy 4 psy u kardiologa; wyjazd na pol dnia. Trudno jest mi samej to wszystko poogarniać, zwłaszcza że po chorobie corki musze z nią uczyć się do wielu sprawdzianów. Chociaż dzięki temu pierwszy raz w życiu rozumiem matematykę 😉 dziś chciałabym ogarnąć wizytę, bo Marti wczoraj zrobil lepsza kupę. Jest na leku i odrobaczany. Problemem jest to, ze nie wytrzymuje nocy. Jednoczesne leczenie glist i lamblii spowodowało biegunkę. Teraz kupa jest lepsza, ale duza, nieuformowana i w nocy. I tak musze ogarnąć pierwotniaka przed wyjazdem, bo są tam 2 koty. 

Link to comment
Share on other sites

Chciałam zrobić rozliczenie za październik:

testy na giardię Laima i Marti - 60 zł

szczepienie p. wsciekliźnie Laima i Marti - 60zł

Odrobaczanie Laima i Marti 40 zł

Advocate Laima i marti - 50 zł

Badanie kału flotacja Marti 10 zł. To będzie razem 220 zł - faktura na ZEA, prześlę ją Toli mailem

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2021 o 11:50, Jaaga napisał:

Tak, podobno tylko bardzo nie lubi owczarków niemieckich, co dziwne, bo u nas na Flya nie reagowała ani nie miała z nim przykrych doświadczeń. 

Bardzo się cieszę i z ulgą całkowicie kasuję jej olx. Trzymałam w archiwum 🙂 To teraz pora na Martiego.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, pani z fundacji w zeszłym tygodniu obiecała zadzwonić wczoraj i w tym tygodniu zrobić wizytę. Wczoraj dzwoniłam, pisłała do niej i bez odzewu do teraz. Dziś dzwoniła już dziewczyna chętna na Martiego, żeby dowiedziec się, czy coś ruszyło. Cały dzień mamy zwariowany, chorą córkę i moją mamę, zakupy, przyjazd zamojskich suczek. Jutro poszukam wizytatora na FB. Teraz muszę pomóc młodszej robić zdanie z matmy i uczyć się na sprawdzian z niemieckiego.

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Laima wróciła z adopcji, Ukraińskie przedszkole: Marti i kotka Nastya nadal czekają

Wczoraj popołudniu dostałam wiadomość od włascicielki Laimy, że prosi o radę i chce dowiedzieć się o jej reakcje u nas, bo Laima juz nie tylko nie akceptuje owczarków niemieckich, ale i reaguje szczekaniem na ludzi i psy na spacerach. Tydzień po adopcji było dobrze, potem stopniowo pogarszało się. Toleruje tylko drobne kobiety. Przestała tolerować większe kobiety i mężczyzn. Jest po spotkaniu z behawiorystą, który orzekł, ze ona (pies odchowany od maleńkości w duzym stadzie), nie potrafi odczytywać sygnałów innych psów (!). Zaproponowałam wizytę u doświadczonego szkoleniowca, bo niestety,  ale dla mnie wielu "weekendowych" behawiorystów robi więcej szkody, niż pożytku.

Po rozmowie przemyślałam sprawę. Skoro miły, totalnie uległy psiak tak się zachowuje, to albo zdominował sobie opiekunki i nie radzi sobie z rolą przywódcy, albo coś innego jest nie tak. Mąż akurat był w Chorzowie i zaproponowałm, żeby oddały nam Laime. Znowu rozmowa, dziewczyna płakała, ale powiedziałam jej, że to dla dobra Laimy i zgodziły sie ją dowieźć do Chorzowa. Martwiły się, czy torba z matą węchowa, szarpakami, zabawkami i smaczkami będzie dobrym pomysłem, czy Laima nie będzie tęsknić. Rzeczywiście, prowadzona na spotkanie z Andrzejem z daleka go owarczała, ale jak poznała to już było ok. Na torbę swoich rzeczy Laima nawet nie spojrzy.

Po przyjeździe stanęła na ławce, objęła mnie za szyję łapami, wylizała twarz, potem wtuliła głowę w zaglębienie szyi. Objełam ją i tak stałyśmy długo. Laima chodzi znowu za mną krok w krok. Miała w nowym domu zmienione imie, ale na swoje reaguje od razu. Jest tak jak wczesniej miłym, łagodnym, uległym psiakiem. Raczej nie dam rady kolejny raz jej unieszczęśliwić.

To nie tak, że dom był zły. Wróciła błyszcząca, zadbana, z torba wyprawki. Dziewczyny starały się, robiły wspólne spacery z innymi psami, spotkanie z behawiorystą. Jednak zamiast wypasionych smaczków i zabawek tylko dla siebie, ona woli być z nami i innymi psami.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.11.2021 o 10:23, Jaaga napisał:

Po przyjeździe stanęła na ławce, objęła mnie za szyję łapami, wylizała twarz, potem wtuliła głowę w zaglębienie szyi. Objełam ją i tak stałyśmy długo.

Wyobraziłam sobie tę scenę .... ona najlepiej świadczy o tym, że zabranie Laimy było dobrą decyzją. Dom dobry, ale najwyraźniej nie dla Laimy, nie byłaby tam szczęśliwa. Pewnie że szkoda że się nie udało, wszyscy cieszyliśmy się że znalazła swoich ludzi,  ale czasem ludzie są fajni, pies jest super, ale po prostu do siebie nie pasują. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.11.2021 o 10:23, Jaaga napisał:

Wczoraj popołudniu dostałam wiadomość od włascicielki Laimy, że prosi o radę i chce dowiedzieć się o jej reakcje u nas, bo Laima juz nie tylko nie akceptuje owczarków niemieckich, ale i reaguje szczekaniem na ludzi i psy na spacerach. Tydzień po adopcji było dobrze, potem stopniowo pogarszało się. Toleruje tylko drobne kobiety. Przestała tolerować większe kobiety i mężczyzn. Jest po spotkaniu z behawiorystą, który orzekł, ze ona (pies odchowany od maleńkości w duzym stadzie), nie potrafi odczytywać sygnałów innych psów (!). Zaproponowałam wizytę u doświadczonego szkoleniowca, bo niestety,  ale dla mnie wielu "weekendowych" behawiorystów robi więcej szkody, niż pożytku.

Po rozmowie przemyślałam sprawę. Skoro miły, totalnie uległy psiak tak się zachowuje, to albo zdominował sobie opiekunki i nie radzi sobie z rolą przywódcy, albo coś innego jest nie tak. Mąż akurat był w Chorzowie i zaproponowałm, żeby oddały nam Laime. Znowu rozmowa, dziewczyna płakała, ale powiedziałam jej, że to dla dobra Laimy i zgodziły sie ją dowieźć do Chorzowa. Martwiły się, czy torba z matą węchowa, szarpakami, zabawkami i smaczkami będzie dobrym pomysłem, czy Laima nie będzie tęsknić. Rzeczywiście, prowadzona na spotkanie z Andrzejem z daleka go owarczała, ale jak poznała to już było ok. Na torbę swoich rzeczy Laima nawet nie spojrzy.

Po przyjeździe stanęła na ławce, objęła mnie za szyję łapami, wylizała twarz, potem wtuliła głowę w zaglębienie szyi. Objełam ją i tak stałyśmy długo. Laima chodzi znowu za mną krok w krok. Miała w nowym domu zmienione imie, ale na swoje reaguje od razu. Jest tak jak wczesniej miłym, łagodnym, uległym psiakiem. Raczej nie dam rady kolejny raz jej unieszczęśliwić.

To nie tak, że dom był zły. Wróciła błyszcząca, zadbana, z torba wyprawki. Dziewczyny starały się, robiły wspólne spacery z innymi psami, spotkanie z behawiorystą. Jednak zamiast wypasionych smaczków i zabawek tylko dla siebie, ona woli być z nami i innymi psami.

Pewnie będę w swojej opinii odosobniona, ale moim zdaniem zabrałaś dziewczynom sunię zbyt pochopnie...Sunia była zadbana, dziewczyny szukały pomocy, widać że starały się i im zależało. Trzeba było z nimi pogadać, polecić szkoleniowca, zwłaszcza, że nie dzwonił, żeby oddać sunie tylko potrzebowały wsparcia.  No chyba, że ją coś źle zrozumiałam.  Normalne jest, że pies inaczej zachowuje się w DS, a czasem jak poczuje się już domownikiem to rosną mu różki, ale te niepożądane zachowania  można przecież korygować i tu sprawdzilaby się pomóc dobrego szkoleniowca.

Szkoda suni bo straciła szanse na dom, szkoda mi też dziewczyn, dzwonily o pomoc, a straciły psa, którego pokochały  przykra ta cała sytuacja 😞

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2021 o 16:55, seramarias napisał:

Pewnie będę w swojej opinii odosobniona, ale moim zdaniem zabrałaś dziewczynom sunię zbyt pochopnie...Sunia była zadbana, dziewczyny szukały pomocy, widać że starały się i im zależało. Trzeba było z nimi pogadać, polecić szkoleniowca, zwłaszcza, że nie dzwonił, żeby oddać sunie tylko potrzebowały wsparcia.  No chyba, że ją coś źle zrozumiałam.  Normalne jest, że pies inaczej zachowuje się w DS, a czasem jak poczuje się już domownikiem to rosną mu różki, ale te niepożądane zachowania  można przecież korygować i tu sprawdzilaby się pomóc dobrego szkoleniowca.

Szkoda suni bo straciła szanse na dom, szkoda mi też dziewczyn, dzwonily o pomoc, a straciły psa, którego pokochały  przykra ta cała sytuacja 😞

 

 

Przecież ja nikomu jej nie zabralam. Nie mam nawet takiej możliwości prawnej. Pytały co problem, czy to robiła u nas, a tak nie było. Problemy narastały z czasem. Laima cały czas w mieszkaniu była izolowana, bo oszczekiwała koty. Nie doszło do ich połączenia. Na spacerach rzucała się na smyczy i chciala atakować najpierw psy, potem i ludzi. Zaproponowałam, żeby ja oddały, bo mąż byl w pobliżu. Gdyby chciały, to mogly podjąć inna decyzję. Mogly podziękować i powiedzieć, że będą próbować dalej. Tak nie zrobiły. To była tez  ich decyzja , nie moja. Możesz pisać, co chcesz, bo każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ale kiedy patrze na spokojna Laime, to cieszę się, że jej stres odpuścił.  Widocznie miejskie życie, spacery na smyczy i pozostawanie samej w oddzielonej części blokowego mieszkania przez godziny pracy opiekunek nie były po prostu dla niej. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na razie niech odsapnie, myślę że spróbujemy oglaszac, ale tym razem będziemy szukac  tylko domu z ogrodem i chetnie drugim psiakiem. Ze stresu pewnie ma większe wyłysienia wkolo oczu, mimo ze jest cały czas na Advocate. Zamowilam inny preparat. Skoro nawet Boston się zaaklimatyzował  w nowym domu, to myślę że i ona dałaby rade, tylko potrzebuje więcej przestrzeni i najlepiej, żeby ktoś byl w domu. Dzis do nowego domu pojechal Marti. Tam też są koty, ale jest spora rodzina, dom z ogrodem i babcia cały czas w domu. Mam nadzieje, ze będzie dobrze. 

 

Link to comment
Share on other sites

Za Martiego trzymam kciuki 🙂❤️

Może do czasu ponownego ogłaszania Laimy odzyskam konto na olx to jej zrobię ogłoszenie (jak nie to zrobię tylko na fb). Masz rację, że warto poszukać domu z ogrodem i innym psem. Zawęży to pole poszukiwań, ale będzie bardziej dopasowane do potrzeb Laimy :). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...