Jump to content
Dogomania

Cudna suczka z padaczką przygotowana do wyjazdu zostaje, bo opiekunka się wycofała! Transpo rt na dniach wyjedzie, ona zostanie. Laima także pojechała do domu :) Wszystkie w DS


Recommended Posts

Witam i zapraszam wszystkich serdecznie. Zastanawiałam się, czy ma sens założyć im wątek, ale robię to, bo może jakoś akurat uda się pomóc.

Po adopcji ukraińskiej Rity stwierdziłam, że pora odsapnąć od szalonych podrostków roznoszących dom. Jednak rzeczywistość nie nagina się i nie zamierza mnie rozpieszczać; w schronisku Mariny jest prawie 100 szczeniąt.  zaglądnęłam na wstawiony filmik i od razu wypatrzyłam jamnikowate maleństwo oraz większego podrostka podobnego do Bostona, ale ze stojącymi uszami. Poprosiłam o zdjecia. Zamiast gładkowłosej drobiny, dostałam fotki malutkiego puszka, pewnie jego braciszka. Czyli to trzeci pies, którego trzeba zabrać stamtąd. Chciałam jednak wysłac Marinie fragment filmiku, gdzie widac tego "tyćka", o którego pytałam i wówczas dopiero dostrzegłam kilkumiesiecznego podrostka, który uciekał przed człowiekiem i filmowaniem. On tam byłby skazany na wegatację obok człowieka. Żyłby dopóki nie zabiją go choroby lub pasożyty. Jemu jako pierwszemu nalezy się wiec ludzka pomoc.

Lęk ukraińskich psiaków przed człowiekiem jest inny niż strach polskich bezdomniaków. Jest silniejszy od ich zdrowego rozsądku, podyktowanego doświadczeniem i niezalezny od upływu czasu. Nawet, jeśli już jest dobrze, to ukruś reaguje najgorzej. Jakby te psy miały zakodowane genetycznie, ze człowiek zabija.

Tego szczylka pewnie nikt tu nie zaopiekuje, bo małoadopcyjny wiec chcę wziać go na siebie, ale przez to czarny, kontaktowy uszatek został na lodzie. I w tej sytuacji czuję gniecenie na sumieniu, bo: zawiodłam, a on młody... a życie ma tylko jedno... a to co przeżywa, jest winą człowieka...

Gdyby ktoś jasnego dziczka chciał wesprzeć na weta i karmę, to bede bardzo wdzięczna. Czarny szuka opiekuna. Nie dam rady wziać kolejnego psa na siebie, bo niestety ZUS trzeba zapłacić, ceny szaleją, a z pustego i Salomon nie naleje. Całe nasze oszczędności poszły na rosnące z dnia na dzień koszty remontu i ulepszeń, żeby dom oraz obejście dostosować maksymalnie do potrzeb psich, więc teraz nie moge sobie pozwolić na dodatkowe wydatki i szaleństwa. 

Chciałam zapewnić, że to nie tak, że jedynie pokazuję psiaki i liczę na pomoc innych. Tym, które przyjeżdżają do nas, zapewniam normalne domowe życie i ogłaszam, inne  w schronisku udostepniam na FB, pokazuję na grupach pomocowych, szukam domów stałych.

Szczeniaczek, któremu nie zdążyłam pomóc 😞

DSC03754.JPG

1. Czarny pies, który przyjedzie do nas

216969145_3119595161601241_3034322210674650809_n.jpg

2. buraski dwa- jednej mój, drugi pod opieką Limonka80

222838227_550744436066701_8231111652326639362_n.jpg

 

226278899_378005120340699_6167706168917588447_n.jpg

Rozliczenie: 

Wpłaty na konto ZEA:

Aleksandra S. Nieborowice - 30 zł (27.08) Na Laimę

Marzena. L. Chorzów - 100 zł (27.08) Na Laimę

Nadziejka z bazarku - 50 zł

Nesiowata 20 zł

Isiak 30 zł (31.08)

Isiak 30 zł (28.09)

razem -260 zł

Wydatki z konta ZEA:  

220 zł  - faktura 10.21

35 zł szczepienie 5 skl. (11.21)

Na koncie ZEA: 5 zł

Wpłaty na moje konto:

Helli 300 zł

Mruczka 300 zł

Limonka 80- 200 zł (na utrzymanie Martiego od 20.08)

Limonka 80 -300 zł (od  20.09 na utrzymanie Martiego)

Limonka 80 - 300 zł (od 20.10 na utrzymanie Martiego)

Nadziejka bazarek 70 zł 

Nadziejka bazarek 25 zł

Nadziejka bazarek (28.12.21) 104 zł

Nadziejka bazarek - (03.22) 127, 50  zł

razem 1726,50 zł

Wydatki:

test na lamblie 2x30 zł =60 zł (paragon s.5)

wyróznienie OLX na miesiac 2x12,72 zł= 25,44 zł (s.4)

advocate- 50 zł (paragon s.5)

metronidazol 2x28,99 zł =57,98 ( paragon s.5)

sterylizacja Laimy 350 zł 

 utrzymanie Martiego od 20.08- 200 zł

wyróznienie OLX 12,72 zł

utrzymanie Martiego od 20.09.21 - 300 zł

utrzymanie Martiego 0d 20.09.21 - 300 zł

lek na nużeńca - 43,98 zł

karma Brit M - 93,83 zł

wyróżnienie OLX  26.01.22 - 24,93 zł

Wyróznienie OLX od Toli na Wrocław 07.02.22 - 24.93 zł

Wyróznienie OLX od Alaskan 21.02.22 - 24,93 zł

wyróznienie szczeniaków suczek na OLX - 12,49 zł

profilaktyka Barbie - 18,50 zł

razem - 1599 ,83 zł

------------------------------------

Od Helli 200 zł: wyróżnienie OLX Barytona, Nastyi,Laimy i Loni. Razem za 4 ogłoszenia wyszło 99,72 zł.

wyróżniłam drugie ogłoszenie Nastyi - 24,93 zł

wyróżnienie Brawurki 12,47 zł

Szczeniaki jamniki na Bielsko (13.12.21)  24,93 zł

Szczeniaki po parwo na Katowice (14.12.21) - 24,93 zł

-----------------------------------

Na koncie zostaje 139,69 zł.

- wyróznienie ogłoszenia Zoji i szczeniakaz Zamościa 19, 94 zł (28.06.22)

- dopłata do  długu  ukraińskiej Amely - 28, 45 zł

wyróżnienie ogłoszenia zamojskiego Dylana - 9,97 zł. 

wyróznienie olx Andżela - 9,97 zl (28.06.22)

wyróznienie OLX Wena - 9,97 zł (29.06.22)

wyróznienie OLX Tusia - 9,97 zł (29.06.22)

Na koncie zostaje 51,42 zł

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Calem sercem cala dusza z Wami  z lapunkami brzusiami
 i z modlitwa o zycie 
Jaguniu ile zycia wezmiesz pod opieke -napewno zjawia sie tutaj Dobredusze 
              Nadziejkowo  narazie 20zl  zapisz prosze 
przepraszam boc narazie jednorazowo ...
koszta weta moich kotelkow to przez 2 miesiace 1000 zl ...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Nadziejka napisał:
Jagus i jeszcze od moich skarbenkow dzieciaczkow 10 zl przez 4 miesiace zapisz serce

Dziekuje Tobie i podziekuj ode mnie proszę dzieciom. Niestety, leczenie teraz coraz droższe. Oby juz kotki zdrowiały.

Link to comment
Share on other sites

Jagus i jeszcze zapisz jednorazowa od naszej starszej pani psiapsiolki kotunkowej pr 80 letniej przecudownej   Pani Wieslawa z wnuczka 15 zl 
Bardzo bardzo dziekujemy sercem calem i dla Was przekazujemy
 
Jaguniu rzeknij tylko kiedy slac,mam mam Twoje konto
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Nadziejka napisał:
Jagus i jeszcze zapisz jednorazowa od naszej starszej pani psiapsiolki kotunkowej pr 80 letniej przecudownej   Pani Wieslawa z wnuczka 15 zl 
Bardzo bardzo dziekujemy sercem calem i dla Was przekazujemy
 
Jaguniu rzeknij tylko kiedy slac,mam mam Twoje konto

Dziekuję ślicznie, Nadziejko i prosze przekaż p. Wiesławie podziękowania. Zaraz to zapisuję i własnie się zorientowałam, że nie zostawiłam sobie postu rezerwowego 😉 

Na razie nic nie wpłacaj, bo Marina nie potwierdziła Oli, że płoszek może jechać. Tylko czarnuszek jest potwierdzony, ale jego z kolei nikt nie chce. Ja go wzięłabym wówczas, gdyby dzikusek nie mógł jechać, ale jeśli  jasny przyjedzie, to jest w większej potrzebie, bo czas działa na niekorzyść w jego izolowaniu się od ludzi.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

A ta  jasna sunia ze zdeformowana łapką?

Ktoś ją bierze?

Gdyby były pieniądze na weta, to utrzymanie jednego szczeniaka wzielaby na siebie Limonka80. Rozmawialysmy też o Violett, ale ją trzeba by zdiagnozować ortopedycznie, o dom tez byłoby trudno, nawet gdyby nic nie trzeba z lapka robić. W sytuacji kiedy nie ma żadnych środków na zabezpieczenie weterynaryjne, a adopcja byłaby w dalszej perspektywie, chyba nie można porywac się z motyka na słońce i należy dać szansę zdrowemu szczeniakowi. One tez sa tam bez perspektyw. Może jak rusza adopcję, to następnym razem ona mogłaby przyjechać. Zresztą sprawa jest otwarta, gdyby ktoś jeszcze jej pomógł, to oczywiście moze przyjechać. Jej udostępnianie na FB nic nie dało. Pierwszy raz jest sytuacja, ze jest zapewniony darmowy transport dla 4, a szczeniaki nie maja na kogo i gdzie przyjechać. Na pewno ja jednego wezmę. 

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam czarnemu olx wyrózniony na Bielsko-Białą. Trochę się obawiam dennych telefonów, bo on w typie czarnego ON, a  o takie jest mnostwo zapytań "do ogrodu". Poprawiłam trochę jakość zdjęć, to wstawiam. Tu mój tekst:

6-mies., średniej wielkości szczeniak (samiec) szuka odpowiedzialnego i kochającego domu. Pies jest zaszczepiony, odrobaczony, zachipowany.
Jest kontaktowy, radosny, lgnie do człowieka.

Do domu tymczasowego trafi ok 15.08.21 i adopcja będzie możliwa od tego terminu.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie dla szczeniaka jak najlepszej rodziny, nie obowiązuje więc zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Osobom zainteresowanym adopcją zostanie przesłana ankieta przedadopcyjna. Później ewentualnie nastapi spotkanie w potencjalnym nowym miejscu zamieszkania.
Nie wydamy szczeniaka do kojca, budy czy innej formy życia poza rodziną. Nie jesteś w stanie zapewnić psu dobrych warunków, to nie dzwoń i nie pisz z pretensjami, że nie wyadoptujemy go byle gdzie. Byle jakie życie ten pies już poznał.
Dom ma być dla szczeniaka, a nie odwrotnie, prosze wiec o wyrozumiałość, bo na wyadoptowującym spoczywa odpowiedzialność za całe jego przyszłe życie i pod tym właśnie kątem zostanie wybrany nowy dom.
Ze względu na to, że całe swoje dotychczasowe życie spędził w schronisku i dopiero musi uczyć się funkcjonowania przy boku człowieka, nie zostanie wydany do domu z małym dzieckiem ( dla komfortu obu stron).

Szczeniak zostanie przekazany po podpisaniu umowy adopcyjnej z fundacją.
Osoby zainteresowane adopcją prosze o kontakt WYŁĄCZNIE tel.: 660124623. Jesli nie moge odebrać telefonu, oddzwonię. Nie odpowiadam na wiadomości i smsy.
Do odbioru w Jarząbkowicach woj. śląskie.

Za okazane serce piesek odwdzięczy się tym, co ma najcenniejsze - swoją miłością i bezgranicznym oddaniem

220396950_899875317408324_3248199437748167606_n.jpg

218465003_2873661956227946_2306876149612789175_n.jpg

216969145_3119595161601241_3034322210674650809_n.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Aska7 napisał:

Czarny jest przesłodki.

Też tak uważam. Już dawno wpadł mi w oko. Niestety, jak w przypadku Rity i reszty, on też ma tam z tego co widać jeszcze dwoje rodzeństwa. Drugi z nich, jest ciut większy i ma białe skarpetki oraz znaczenie na klatce.

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Jaaga napisał:

Zrobiłam czarnemu olx wyrózniony na Bielsko-Białą. Trochę się obawiam dennych telefonów, bo on w typie czarnego ON, a  o takie jest mnostwo zapytań "do ogrodu". Poprawiłam trochę jakość zdjęć, to wstawiam. Tu mój tekst:

6-mies., średniej wielkości szczeniak (samiec) szuka odpowiedzialnego i kochającego domu. Pies jest zaszczepiony, odrobaczony, zachipowany.
Jest kontaktowy, radosny, lgnie do człowieka.

Do domu tymczasowego trafi ok 15.08.21 i adopcja będzie możliwa od tego terminu.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie dla szczeniaka jak najlepszej rodziny, nie obowiązuje więc zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Osobom zainteresowanym adopcją zostanie przesłana ankieta przedadopcyjna. Później ewentualnie nastapi spotkanie w potencjalnym nowym miejscu zamieszkania.
Nie wydamy szczeniaka do kojca, budy czy innej formy życia poza rodziną. Nie jesteś w stanie zapewnić psu dobrych warunków, to nie dzwoń i nie pisz z pretensjami, że nie wyadoptujemy go byle gdzie. Byle jakie życie ten pies już poznał.
Dom ma być dla szczeniaka, a nie odwrotnie, prosze wiec o wyrozumiałość, bo na wyadoptowującym spoczywa odpowiedzialność za całe jego przyszłe życie i pod tym właśnie kątem zostanie wybrany nowy dom.
Ze względu na to, że całe swoje dotychczasowe życie spędził w schronisku i dopiero musi uczyć się funkcjonowania przy boku człowieka, nie zostanie wydany do domu z małym dzieckiem ( dla komfortu obu stron).

Szczeniak zostanie przekazany po podpisaniu umowy adopcyjnej z fundacją.
Osoby zainteresowane adopcją prosze o kontakt WYŁĄCZNIE tel.: 660124623. Jesli nie moge odebrać telefonu, oddzwonię. Nie odpowiadam na wiadomości i smsy.
Do odbioru w Jarząbkowicach woj. śląskie.

Za okazane serce piesek odwdzięczy się tym, co ma najcenniejsze - swoją miłością i bezgranicznym oddaniem

220396950_899875317408324_3248199437748167606_n.jpg

218465003_2873661956227946_2306876149612789175_n.jpg

216969145_3119595161601241_3034322210674650809_n.jpg

 zrobiłam ogłoszenie  na Kraków

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Patmol napisał:

 zrobiłam ogłoszenie  na Kraków

Dziękuję bardzo. Dasz może radę zrobić też kudłaczkowi? Tylko w jego ogłoszeniu jest podany tel na Tolę, bo o niego może być wiecej zapytań, a ja jestem totalnie bez zasięgu.

Podsumowując czarny większy ma ogłoszenie na Bielsko-Białą i na Kraków.

Kudłaczek ma olx na Kraków i Wrocław.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Jaaga napisał:

Dziękuję bardzo. Dasz może radę zrobić też kudłaczkowi? Tylko w jego ogłoszeniu jest podany tel na Tolę, bo o niego może być wiecej zapytań, a ja jestem totalnie bez zasięgu.

Podsumowując czarny większy ma ogłoszenie na Bielsko-Białą i na Kraków.

 

Zrobiłam na Wrocław (Wrocław stare miasto -bo sam Wrocław mi nie wchodzi) https://www.olx.pl/d/oferta/jamnikowaty-3-miesieczny-szczeniak-piesek-szuka-bardzo-dobrego-domu-CID103-IDKKAPB.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szczeniaczek z pierwszych zdjec to tez piesek. Tyle Ola dowiedziala się od Mariny. Zakładam wiec, ze jednak moze jechać, bo nie sprawdzalałaby płci. Czyli rezerwuje go dla siebie. O uszatego zadzwoniła jedna dziewczyna, ale po otrzymaniu ankiety juz kontakt się urwał.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tola napisał:

A jamniczka nie ma?

Jest, pisałam Ci w smsie, ze obaj to chłopcy . Skoro Marina dprawdzila płeć, to zakładam że tez moze jechać.  Tylko jego nie rezerwowałam w sytuacji, kiedy pod fundacyjną opiekę trafiły znienacka dwa psy. 

Link to comment
Share on other sites

Mam bardzo złe wieści. Dzikawy szczeniak uciekł ze schroniska. Pewnie dlatego Marina tak długo nie odpisywała.  Nie mam też na razie info o maluszku dla Toli, bo Marina myślała, że chodzi o innego psiaka i przyslala filmik 5- mies jamnisi mix. Chcialam tak bardzo płoszka uratować i nie zdążyłam 😔

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Jaaga napisał:

Mam bardzo złe wieści. Dzikawy szczeniak uciekł ze schroniska. Chcialam tak bardzo płoszka uratować i nie zdążyłam 😔

Fatalne wieści.... a biorąc pod uwagę tamtejsze realia jak myślisz - jakaś szansa by się odnalazł żywy ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, limonka80 napisał:

Fatalne wieści.... a biorąc pod uwagę tamtejsze realia jak myślisz - jakaś szansa by się odnalazł żywy ?

Schronisko jest na uboczu, ponoć Marina wynosi jedzenie, ale on na filmiku uciekał już wiele metrów przed człowiekiem, więc nie wiem, czy będzie miał kto się poświęcić i skupić na próbach złapania dzikuska. Od chyba 2 tyg. nadal jest niezlapany pies po amputacji łapy, który uciekł z transportu. Tam sytuacja jest łatwiejsza, bo pies jest w jednym miejscu i dokarmiany. A i tak nie ma komu go złapać. Tu nawet nie wiemy, czy szczeniak został w pobliżu. Osobiście wątpię, że go złapią, bo Marina już chyba z tydzien zwlekała z odpowiedzią.

1 godzinę temu, Poker napisał:

Bardzo przykra wiadomość.  Oby się odnalazł.
A co z "moim" kudłatkiem ?

Kudłatek jest zarezerwowany. Jako jedyny bez problemów.

Okazało się, ze czarny psiak z tego wątku to nie jeden, a dwa na zdjeciach. Ten o którego mi chodzilo ma ubytek lewego ucha i miał byc chłopcem, dziś Marina pisała o suczce w misce. Rzeczywiście szczeniak w misce ma całe uszy. Czyli to tak podobne rodzeństwo. Niestety, nie dam rady wziać dwójki tak dużych podrostków. Mam nadzieję, że Ola porozumie się z Mariną i ona pozna psiaka po uchu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.07.2021 o 22:06, Jaaga napisał:

Okazało się, ze czarny psiak z tego wątku to nie jeden, a dwa na zdjeciach. Ten o którego mi chodzilo ma ubytek lewego ucha i miał byc chłopcem, dziś Marina pisała o suczce w misce. Rzeczywiście szczeniak w misce ma całe uszy. Czyli to tak podobne rodzeństwo. Niestety, nie dam rady wziać dwójki tak dużych podrostków. Mam nadzieję, że Ola porozumie się z Mariną i ona pozna psiaka po uchu.

Czyli  na zdjeciach w ogłoszeniu czarnego są 2 rożne psy.  Zostawię -niech będą . a ktory ma przyjechać? chłopak?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...