Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

8 godzin temu, ewu napisał:

Pani Kasia idzie ponownie do weta: z kupką , na USG no i już sygnalizuje zabieg czyszczenia zębów.

Nie ukrywam ,że się martwię:( bo z finansami  krucho:(

 

7 godzin temu, ewu napisał:

Bardzo mnie zastanawia zalecenie powtórzenia szczepienia na wirusówki...

Suzi jest dorosła i niedawno była szczepiona.

 

6 godzin temu, konfirm31 napisał:

Powtarzanie wirusówek chyba z powodu braku wiary w szczepienie w Schronisku. Ja bym odpuściła. 

 

 

6 godzin temu, ewu napisał:

Suzi była szczepiona 14.04. na wirusówki. Tego w sam raz pilnują dziewczyny.

Też uważam, że powtórne szczepienie na wirusówki to zbytek ostrożności, zwłaszcza biorąc pod uwagę finanse.

A USG jest przewidziane z jakiego powodu? Są jakieś podejrzenia?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ewu napisał:

Rozmawiałam właśnie z Panią Kasią. Suzi robi idealne kupki.

 

11 minut temu, Poker napisał:

Nic tak nie cieszy jak kupa szczęścia 🙂

oj tak :) :) na dogo to jeden z najczęściej spotykanych powodów do radości :) :) cieszy bardziej, niż pierwsza kupka w nocniczku wnusi :) :) ;)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, konfirm31 napisał:

USG, pewnie z powodu znacznie  podwyższonych enzymów wątrobowych. Ja bym była ZA. Po 10 lipca (MBP ;)), wpłacę podwójną stałą. 

Nie czytałam wyników, bo kompletnie się na tym nie znam, ale jeśli tak mówisz, to faktycznie USG jest konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Na konto wpłynęły wpłaty:

konfirm31       30 zł 

bou                 100 zł 

Nesiowata     20 zł

elik                   30 zł

Dziękuję:)

Przelałam 205 zł  Pani Kasi

06.07.2021

Stan konta Suzi : 95 zł

 

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, konfirm31 napisał:

 Bardzo dobra wiadomość! Ale leki wspierające wątrobę - niekoniecznie od weta, bo drogo, to bym podawała : silimarol, essentiale/esseliv itp. 

 

35 minut temu, konfirm31 napisał:

A jak kupować psią wersję, to na allegro 

https://allegro.pl/oferta/hepatiale-forte-40-tabletek-8413404799

Nie wiem czy coś dał wet. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie okradać banku:):):):)

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, konfirm31 napisał:

A jak kupować psią wersję, to na allegro 

https://allegro.pl/oferta/hepatiale-forte-40-tabletek-8413404799

Dokładnie tak. Dla mojego Alfinka, gdy wet zalecił Hepatiale Forte po raz pierwszy kupiłam u weta. Zapłaciłam po 1,00 zł za tabletkę. Potem wypatrzyłam na allegro prawie dwa razy tańsze i już tylko na allegro kupuję.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, ewu napisał:

Moja Cookie dostaje Prexion400 , dwie tabletki dziennie po 4,50 za tabletkę:(:(:( 9 zł dziennie:( Macie może wiedzę gdzie można kupić taniej?

Szukałaś Basiu na allegro?

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, ewu napisał:

Moja Cookie dostaje Prexion400 , dwie tabletki dziennie po 4,50 za tabletkę:(:(:( 9 zł dziennie:( Macie może wiedzę gdzie można kupić taniej?

Niestety, to prawdziwy ;) lek przeciwdrgawkowy i p. lękowy, więc tylko u weta :(. Był kiedyś stosowany w medycynie ludzkiej do leczenia padaczki, ale ponieważ był toksyczny dla palaczy, został wycofany :(. U psów się dobrze sprawdza, szczególnie, że są niepalące ( z wyjątkiem nieszczęsnych  bigli, na których badano/ bada się (?) toksyczność dymu papierosowego :(((() 

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, ewu napisał:

Moja Cookie dostaje Prexion400 , dwie tabletki dziennie po 4,50 za tabletkę:(:(:( 9 zł dziennie:( Macie może wiedzę gdzie można kupić taniej?

http://www.pro-wet.artnet.pl/Sklep.html?id=2210

https://ezoo.pl/pl/p/PEXION-100-mg-400-mg-DLA-PSOW-TAB-100-szt.-psy-sedacja-wyciszenie-podrozowanie-epilepsja-padaczka-/25411

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Niestety, to prawdziwy 😉 lek przeciwdrgawkowy i p. lękowy, więc tylko u weta :(. Był kiedyś stosowany w medycynie ludzkiej do leczenia padaczki, ale ponieważ był toksyczny dla palaczy, został wycofany :(. U psów się dobrze sprawdza, szczególnie, że są niepalące ( z wyjątkiem nieszczęsnych  bigli, na których badano/ bada się (?) toksyczność dymu papierosowego :(((() 

Cookie ma padaczkę, to jedymy rasowy psiak w naszym domu. Cookie to bigielka  która z psedo trafiła do schroniska. Była maszyną do rodzenia.

Niestety bezskutecznie walczę z nadwagą, leki p.padaczkowe tego nie ułatwiają:(

Cookie żyje po to żeby jeść. Zje wszystko, nawet świece, ziarno dla ptaków ale szczytem był blister antybiotyku w całości:(

Na szcęście  natychmiastowe prowokowanie wymiotów pomogło. Antybiotyk z opakowaniem zwróciła ale jak mogło to jej smakować:( 

Przepraszam za dygresję na watku Suzi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, ewu napisał:

Cookie ma padaczkę, to jedymy rasowy psiak w naszym domu. Cookie to bigielka  która z psedo trafiła do schroniska. Była maszyną do rodzenia.

Niestety bezskutecznie walczę z nadwagą, leki p.padaczkowe tego nie ułatwiają:(

Cookie żyje po to żeby jeść. Zje wszystko, nawet świece, ziarno dla ptaków ale szczytem był blister antybiotyku w całości:(

Na szcęście  natychmiastowe prowokowanie wymiotów pomogło. Antybiotyk z opakowaniem zwróciła ale jak mogło to jej smakować:( 

Przepraszam za dygresję na watku Suzi.

Myślę, że na wątkach, rozmawiamy nie tylko o bohaterze wątku, ale w ogóle, o psach. Każda psia wiedza, wcześniej, czy później, może się okazać przydatna. U mnie

Lerka zjadała szyszki, szmaty, a ostatnio chustkę papierową z płynem do czyszczenia przypaleń na kuchence. Niestety, pojemnik ze śmieciami "zmieszanymi", i na działce, musi być niedostępny. Na szczęście, nic jej nie było. Nie miałam węgla, więc dałam białko jaja. Szyszki przestała zjadać, ale patyki wiórkuje i częściowo zjada :(((. Działka w lesie, więc wszędzie patyki i szyszki. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Myślę, że na wątkach, rozmawiamy nie tylko o bohaterze wątku, ale w ogóle, o psach. Każda psia wiedza, wcześniej, czy później, może się okazać przydatna.

Dokładnie tak. Ja już kilka razy skorzystałam z takich dygresji  🙂

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...