Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

3 godziny temu, Sowa napisał:

Czy Twoim zdaniem jest szansa, ze ten DT przemieni się w DS? Mam taką cichą nadzieję...

Przekaż Paniom, że sunia nabierze pewności siebie, jeśli zaczną ją czegokolwiek uczyć.

Nie wiem Zosiu.    Sunia jak na razie generuje spore koszty, a to jeszcze nie koniec i nie wiem, czy panie są na to gotowe  😞

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, elik napisał:

Sunia jak na razie generuje spore koszty, a to jeszcze nie koniec i nie wiem, czy panie są na to gotowe 

Ależ szkolenie nie musi nic kosztować!!! Nauka prawidłowego kojarzenia słów powtarzalnych w określonych sytuacjach nie kosztuje nic, przecież sunia jest w domu! W domu Panie mogą uczyć imienia, przywołania, mogą dokładać zawsze to samo słowo do tego, co sunia robi sama z siebie. Sama z siebie przecież podchodzi, siada, kładzie się - starczy dołożyć do tego, co ona robi, zawsze to samo słowo i pochwałę, aby skojarzyła swoje zachowanie ze słowem. Nie trzeba płacić behawioryście ani trenerowi za to, co robimy sami...

Ja mam w tej chwili nielichą gimnastykę z moim "azylowiczem" - jest niemal głuchy, słyszy tylko niektóre dźwięki, a na dodatek ignoruje dźwięki, które prawdopodobnie często słyszał w azylu. No to wyłapuję rzadkie zainteresowanie psa jakimś dźwiękiem czy gestem i próbuję tym dźwiękiem lub gestem "nazywać" psu potrzebną na co dzień czynność.  Dziś na spacerze już popatrzył na mnie gdy dwa razy klasnęłam i podszedł zaproszony gestem rąk. Oczywiście był na smyczy; nadal wpatruje się w ulicę, w przejeżdżające auta  i najwyraźniej czeka na tego, kto go wyrzucił na zbity pysk. 

Sunia słyszy, nawiązuje sama kontakt, więc porozumiewanie się z nią powtarzalnymi słowami będzie jak bułeczka z masełkiem...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.07.2021 o 23:27, elik napisał:

Mam wiadomości z DT. Piszę z DT, a nie od Pani Kasi, bo nigdy nie wiem z którą z Pań rozmawiam. Pani Kasia ma tak młodzieńczy głos, że zawsze mylę Ją z córką  🙂 
Jak na razie nie ma problemów z lękiem separacyjnym, ponieważ sunia jeszcze nie została sama w domu. Panie czytały już art. na stronie nosem.pl i w razie potrzeby skontaktują się z Sowa. Będą zostawiały Suzi samą w domu. Na początku przez krótki okres czasu, który stopniowo będzie wydłużany. Panie stwierdziły, że Suzi jest cudowna  🙂 
Są już wyniki badania krwi, ale kilka parametrów jest mocno przekroczonych, co wskazuje na problemy z wątrobą. Wynik mają przesłać do Basi.

1036937968_IMG-20210702-WA00011.thumb.jpg.0b293d0050e3361a5b3b0f1411c4b221.jpg

IMG-20210702-WA0002.jpg.da73b8cc70c8f8c972a3a56ccdb433f1.jpg

Pisałam z Pania Kasią i czekam na kontakt żeby ustalić co dalej w kwestii badań.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, elik napisał:

Czy zwrócił Ci się koszt pierwszych badań?

Elu na razie 205 zł plus taksówka 72 zł, Czyli 277 zł.

Pani Kasia dopiero dzisiaj przysłała mi konto.

Jestem w pracy , jak wrocę wejdę do banku , zrobię przelewy i sprawdzę co słychać.

Jeśli jednak wpłaciły tylko : Limonka80 ,Nesiowata i bou to byłoby 220zł.

Pani Kasia idzie ponownie do weta: z kupką , na USG no i już sygnalizuje zabieg czyszczenia zębów.

Nie ukrywam ,że się martwię:( bo z finansami  krucho:(

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, ewu napisał:

Elu na razie 205 zł plus taksówka. Pani Kasia dopiero dzisiaj przysłała mi konto.

Jestem w pracy , jakl wrocę wejdę do banku , zobię przelew i sprawdzę co słychać.

Jeśli jednak wpłaciły Limonka80 Nesiowata i bou to byłoby 220zł , więc zostanie 15zł .

Pani Kasia idzie ponownie do weta: z kupką , na USG no i już sygnalizuje zabieg czyszczenia zębów.

Nie ukrywam ,że się martwię:( bo chyba z wpłatami krucho:(

Widzę, że niestety krucho  😞 Basiu, nie zwracaj mi za taksówkę.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, ewu napisał:

Elu na razie 205 zł plus taksówka 72 zł, Czyli 277 zł.

Pani Kasia dopiero dzisiaj przysłała mi konto.

Jestem w pracy , jak wrocę wejdę do banku , zrobię przelewy i sprawdzę co słychać.

Jeśli jednak wpłaciły tylko : Limonka80 ,Nesiowata i bou to byłoby 220zł.

Pani Kasia idzie ponownie do weta: z kupką , na USG no i już sygnalizuje zabieg czyszczenia zębów.

Nie ukrywam ,że się martwię:( bo z finansami  krucho:(

Wpłaciłam stałą 30 zł. Czy jeszcze nie dotarła? 

Link to comment
Share on other sites

Powtarzanie wirusówek chyba z powodu braku wiary w szczepienie w Schronisku. Ja bym odpuściła. 

Z tego co wiem, to Nexgard spectra działa na pasożyty zewnętrzne i na nicieni, ale nie działa na tasiemce i przywry, ani na lamblie. Nie szkodzi więc zrobić to badanie. 

Dlatego ja wolę podawać najpierw Dehinel plus i po kilku dniach  Nexgard /Bravecto, a po 2 tyg od pierwszego Dehinelu, ponownie go podać. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, konfirm31 napisał:

Powtarzanie wirusówek chyba z powodu braku wiary w szczepienie w Schronisku. Ja bym odpuściła. 

Z tego co wiem, to Nexgard spectra działa na pasożyty zewnętrzne i na nicieni, ale nie działa na tasiemce i przywry, ani na lamblie. Nie szkodzi więc zrobić to badanie. 

Dlatego ja wolę podawać najpierw Dehinel plus i po kilku dniach  Nexgard /Bravecto, a po 2 tyg od pierwszego Dehinelu, ponownie go podać. 

Czytałam właśnie ulotkę. działa na nicienie, włosogłówki, tęgoryjce. Tasiemca i lamblii nie wymieniono więc test na lamblie konieczny.

Cytuję: z https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2015/20150115130286/anx_130286_pl.pdf

"Leczenie inwazji dorosłych postaci nicieni żołądkowo-jelitowych z gatunków: glisty (Toxocara canis i Toxocaris leonina), tęgoryjce (Ancylostoma caninum i Ancylostoma braziliense) oraz włosogłówki (Trichuris vulpis). Zapobieganie robaczycy serca (larwy Dirofilaria immitis) przy podaniu 1 raz w miesiącu."

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ewu napisał:

Pani Kasia idzie ponownie do weta: z kupką , na USG no i już sygnalizuje zabieg czyszczenia zębów.

Nie ukrywam ,że się martwię:( bo z finansami  krucho:(

Nie martw się Basiu, jakoś będzie :-)) ważne że Suzi poza schronem. Zapłacę za usg, tylko proszę jak już będzie wiadomo ile, to wyślij mi wiadomość  sms, albo na whatsappie bo rzadziej tu zaglądam ostatnio....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, limonka80 napisał:

Nie martw się Basiu, jakoś będzie :-)) ważne że Suzi poza schronem. Zapłacę za usg, tylko proszę jak już będzie wiadomo ile, to wyślij mi wiadomość  sms, albo na whatsappie bo rzadziej tu zaglądam ostatnio....

Dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...