Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

20 minut temu, elik napisał:

Do moich obowiązków służbowych należało m.in. zawieranie umów różnego rodzaju.  Umowę można wypowiedzieć, jeśli jest to zapisane w treści umowy. W takich przypadkach ustalony jest także umową okres wypowiedzenia, o ile nie jest on uregulowany ustawowo (w umowach o pracę).

Chyba handel masz na myśli, a umowa o DT jest czymś w rodzaju umowy o pracę  😄  możliwość wypowiedzenia jest oczywista i logiczna, tak więc trzeba określić warunki. 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, rozi napisał:

Chyba handel masz na myśli, a umowa o DT jest czymś w rodzaju umowy o pracę  😄  możliwość wypowiedzenia jest oczywista i logiczna, tak więc trzeba określić warunki. 

Trafiłaś, jak kulą w płot, co z resztą nie rzadko Ci się zdarza. Lepiej nie wypowiadać się w sprawach na których się nie zna. Z handlem miałam i mam do czynienia tylko wtedy,  gdy robię zakupy.
Sama złośliwość ni wystarcza, trzeba jeszcze mieć pojęcie o tym, o czym się mówi.

Kończę dysputę na temat umów, bo to psu nie pomoże, a i więcej nie mam zamiaru dyskutować o tym, co jest OCZYWISTE  🙂

Link to comment
Share on other sites

Elik, Ty po prostu nie rozumiesz, co ja mówię (piszę).

Z czasem dotrze i dodaj sobie do treści umowy ten zapis o okresie wypowiedzenia w przypadku czasu nieokreślonego. DT będzie wiedział, na czym stoi, opiekun psa też. A nawet jeśli wpiszesz "do czasu znalezienia domu stałego", to wiele może się zmienić po drodze i okres wypowiedzenia jest wentylem bezpieczeństwa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pani Kasia  napisała rano, że porozmawia z Rodzicami i zobaczy co powiedzą.

Czekam na wiesci.

A tak w kwestii umowy to i tak jeśli ktoś nie może się dłużej zajmować psem to przecież żadna umowa nikogo do niczego nie zmusi.

Spytałam elik bo nie mam w domu umowy dt i po prostu nie pamiętałam:):)

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, rozi napisał:

Ewu, ja bym jednak brała pod uwagę zmianę DT, bo siedzisz na bombie.

Też tak myślę tym bardziej ,że nawet nie wiadomo czy Państwo wyrażą zgodę. 

Tylko na razie jedyna nadzieja w  Koleżance Poker....

Poza tym jaka atmosfera będzie jak ta biedna Suzi tam pójdzie jeśli się rzecz jasna Rodzice zgodzą.

Nie daj Boże coś przeskrobie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, rozi napisał:

Elik, Ty po prostu nie rozumiesz, co ja mówię (piszę).

To Ty nie wiesz co mówisz. Odnośnie umów cywilno-prawnych są tomy przepisów, które ja częściowo znam, a Ty nie masz o nich pojęcia.

I to już faktycznie koniec dyskusji  z mojej strony, bo to rozmowa, jak ze ślepym o kolorach.

Link to comment
Share on other sites

Koleżanka niestety wyjeżdża na urlop w drugim tygodniu sierpnia. Na 3 tygodnie mogłaby wziąć sunię , ale czy to ma sens?

Dawać ją gdzieś na tydzień , a potem znowu do koleżanki, no chyba , że DS po drodze się trafi.

Nie mam innego pomysłu.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Poker napisał:

Koleżanka niestety wyjeżdża na urlop w drugim tygodniu sierpnia. Na 3 tygodnie mogłaby wziąć sunię , ale czy to ma sens?

Dawać ją gdzieś na tydzień , a potem znowu do koleżanki, no chyba , że DS po drodze się trafi.

Nie mam innego pomysłu.

To faktycznie bez sensu :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, ewu napisał:

Dziękuję Poker za starania:) Faktycznie to raczej bez sensu, tym bardziej ,że z Krakowa do Wrocławia jest daleko , to prawie 300 km.

Basiu, jeśli nie pojawi się jakieś sensowne, i niezbyt kosztowne rozwiązanie, to podtrzymuję moją propozycję.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, rozi napisał:

To będzie najlepsze, co może być dla suni teraz. Blisko, dobra opieka i zero przykrych niespodzianek. Świetnie!

Dziękuję za zaufanie, tylko ja teraz mam trudny okres.  Regularnie krążę pomiędzy Krakowem i działką. Kilka dni tu, kilka tam..  Nie wiem jak sunia będzie znosiła takie przeprowadzki. Moje psy były do tego przyzwyczajone, nie  obawiały się zmian, ale sunia może czuć niepokój. Dlatego piszę, że jeśli nie pojawi się...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Dziękuję za zaufanie, tylko ja teraz mam trudny okres.  Regularnie krążę pomiędzy Krakowem i działką. Kilka dni tu, kilka tam..  Nie wiem jak sunia będzie znosiła takie przeprowadzki. Moje psy były do tego przyzwyczajone, nie  obawiały się zmian, ale sunia może czuć niepokój. Dlatego piszę, że jeśli nie pojawi się...

Psu nic nie będzie, jeśli zaufa człowiekowi. Byle bez nerwów. Byle się nie bać niczego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, rozi napisał:

Psu nic nie będzie, jeśli zaufa człowiekowi. Byle bez nerwów. Byle się nie bać niczego.

U mnie w domu jest bez nerwów, ale bać to mam się czego. Jeżdżę do Krakowa na zabiegi rehabilitacyjne, a mąż do pracy. Psiaki będą w domu same, czy nie będzie powtórki z rozrywki? Nadal mam zniszczone drzwi, bo jak na razie nie udało się nam trafić na taki model, jak ten, który mamy. Chyba już nie produkują. Ale dla dobra suni zaryzykuję.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, ewu napisał:

Elu kochana dziękuję 🙂

Będę w Krakowie w niedzielę wieczorem, bo w poniedziałek rano mam zabiegi, a mąż pracę. Najgorszy będzie wtorek, bo od rana do godz. 13-tej mam zajęcia. Będę tylko wpadać, żeby wyprowadzić psiaki, ale już po południu będę cały czas w domu. Dobrze byłoby, żeby psiaki miały czas zaakceptować się w naszej obecności, ale czy będą miały taką szansę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...