Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

1 godzinę temu, elik napisał:

No i wysłałam. Pan doktor na urlopie, ale zadzwoniła Pani doktor i powiedziała, że po telefonicznej konsultacji z Panem doktorem zaprasza Alfika na kroplówki jutro i pojutrze. Dzisiaj już nie da rady go zmieścić pomiędzy pacjentami. We środę Alfik dostanie też powtórkę z zastrzyków.
Szkoda, że wczoraj Alfik nie dostał kroplówki może poczułby się lepiej. Dzisiaj nadal nie ma apetytu. Rano nie chciał w ogóle jeść, a na obiad zazwyczaj dostaje suchą karmę, ale nie miał na nią ochoty, zjadł natomiast odgrzana porcję ze śniadania - ryż z marchewką uzdatniony pastą z puszki. Mam nadzieje, że już zacznie jeść jak zawsze.

        Pozdrawiam fotografie, zdjęcia stockowe, Pozdrawiam obrazy royalty-free

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elik napisał:

To już za kilkadziesiąt minut.
Dzisiaj na 15:30 mam zawieźć Alfika na kroplówkę i Suzi zostanie sama w domu. Co to będzie?

           764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

                 Eliczku moc bedzie z Toba bedzie z Wami 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nadziejka napisał:

           764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

                 Eliczku moc bedzie z Toba bedzie z Wami 

 

2 godziny temu, limonka80 napisał:

Myślę o Suzi ... Trzymaj się dziewczyno.

O Alfiku też myślę, mam nadzieję że lepiej się czuje.

 

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Trzymam kciuki za Alfika, Suzi i Ciebie 🙂

Dzięki wielkie.  Od rana jestem tak zdenerwowana, że zapomniałam zapytać wetkę o narkozę wziewną   😞   Mam się zgłosić po sunię między 12, a 13-tą. U nas od rana bardzo pada  😞   Jak ja ją przywiozę? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

737 737 737  - pod tym numerem możesz od wetki zamówić taksowkę, informując, że jedziesz z psem. Tak jeździłam do weta i od weta z Malutiem-Tito, bo już nie prowadzę auta. 

Dziękuję kochana Sowo  🙂  Na szczęście przestało padać i przyjechałam z sunią tramwajem. Trzymałam ją na rękach. Ale skorzystam z Twojej rady, bo teraz znowu pada, a będę jechała z Alfikiem na kroplówkę.

Link to comment
Share on other sites

Szczęśliwie jesteśmy z powrotem w domu  🙂  Suzi ma jednak usuniętego jednego ząbka. Był odłamany od wewnątrz. Zgarnęłam go, żeby Wam pokazać. Zrobię zdjęcie, ale nieco później. Teraz tylko powiem, że Suzi była bardzo grzeczna, wetka ją pochwaliła  🙂  Byłam dumna, jak z własnej córeczki  🙂  
Suzi dostała antybiotyk. Mam podawać przez 3 dni 2 x dziennie po 1/2 tabletki.  Dzisiaj nie możemy jeść  😞   Dopiero jutro.
Wskaźniki wątrobowe i odpowiedzialne za drogi żółciowe są lepsze, ale jeszcze nie są wystarczająco dobre i hepatiale forte nadal ma zażywać jeszcze przez miesiąc, do ponownego badania.
Za całość zapłaciłam 355,00 zł w tym sanacja i antybiotyk 300,00 zł.   Usunięcie zęba w cenie sanacji.

616172008_Suziparagoniantybiotyk31_08_2021.jpg.663aad044c6f4196cbaac6f474bd1ef8.jpg

Wyniki z dzisiejszego badania krwi.

Suzi bad.krwi 3  31.08.2021.na wątek.jpg

I dla porównania poprzednie z 10.08.

844001917_Suzibadaniekrwi2nawtekII.png.6a40011e27399c2da8dabafef413bb7e.png

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, limonka80 napisał:

Dzielna Suzi :-))

A czy sunia ma jeszcze karmę czy kupić ? 

Bardzo dzielna  🙂 Myślę, że jeśli wetka ją chwaliła, to nie bez powodu  🙂  
Karmę jeszcze ma, ale już niezbyt wiele i myślę, że trzeba byłoby zamówić. Jednak wstrzymaj się na razie. Może cenowo byłoby tak samo lub podobnie, gdyby zamówić dla niej karmę, którą je Alfik. Jest to bardzo dobra karma dla wątrobowców i Suzi bardzo chętnie ją je. Przy którymś wyjeździe nie zabrałam jej karmy i jadła karmę Alfika. Wyglądało, że bardzo jej smakuje  🙂 
Alfik je
HILL'S CANINE I/D LOW FAT.  12 kg kosztuje 199,98 zł (może uda się wypatrzyć niższą cenę). Kupiłybyśmy do spółki karmę dla Suzi i Alfika. Oczywiście zapłaciłabym więcej niż połowę ceny, bo Alfik jest większy i więcej je. Jeśli to będzie więcej niż zapłaciłaś za poprzednią karmę, to oczywiście nie ma o czym mówić.        

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Szczęśliwie jesteśmy z powrotem w domu  🙂  Suzi ma jednak usuniętego jednego ząbka. Był odłamany od wewnątrz. Zgarnęłam go, żeby Wam pokazać. Zrobię zdjęcie, ale nieco później. Teraz tylko powiem, że Suzi była bardzo grzeczna, wetka ją pochwaliła  🙂  Byłam dumna, jak z własnej córeczki  🙂  
Suzi dostała antybiotyk. Mam podawać przez 3 dni 2 x dziennie po 1/2 tabletki.  Dzisiaj nie możemy jeść  😞   Dopiero jutro.
Wskaźniki wątrobowe i odpowiedzialne za drogi żółciowe są lepsze, ale jeszcze nie są wystarczająco dobre i hepatiale forte nadal ma zażywać jeszcze przez miesiąc, do ponownego badania.
Za całość zapłaciłam 355,00 zł w tym sanacja i antybiotyk 300,00 zł.   Usunięcie zęba w cenie sanacji.

616172008_Suziparagoniantybiotyk31_08_2021.jpg.663aad044c6f4196cbaac6f474bd1ef8.jpg

Wyniki z dzisiejszego badania krwi.

Suzi bad.krwi 3  31.08.2021.na wątek.jpg

I dla porównania poprzednie z 10.08.

844001917_Suzibadaniekrwi2nawtekII.png.6a40011e27399c2da8dabafef413bb7e.png

 

 

1 godzinę temu, elik napisał:

Dziękuję kochana Sowo  🙂  Na szczęście przestało padać i przyjechałam z sunią tramwajem. Trzymałam ją na rękach. Ale skorzystam z Twojej rady, bo teraz znowu pada, a będę jechała z Alfikiem na kroplówkę.

 

37 minut temu, elik napisał:

Bardzo dzielna  🙂 Myślę, że jeśli wetka ją chwaliła, to nie bez powodu  🙂  
Karmę jeszcze ma, ale już niezbyt wiele i myślę, że trzeba byłoby zamówić. Jednak wstrzymaj się na razie. Może cenowo byłoby tak samo lub podobnie, gdyby zamówić dla niej karmę, którą je Alfik. Jest to bardzo dobra karma dla wątrobowców i Suzi bardzo chętnie ją je. Przy którymś wyjeździe nie zabrałam jej karmy i jadła karmę Alfika. Wyglądało, że bardzo jej smakuje  🙂 
Alfik je
HILL'S CANINE I/D LOW FAT.  12 kg kosztuje 199,98 zł (może uda się wypatrzyć niższą cenę). Kupiłybyśmy do spółki karmę dla Suzi i Alfika. Oczywiście zapłaciłabym więcej niż połowę ceny, bo Alfik jest większy i więcej je. Jeśli to będzie więcej niż zapłaciłaś za poprzednią karmę, to oczywiście nie ma o czym mówić.        

                                  Kolczyki SERCA RÓŻOWE - 15mm - 6574120116 - oficjalne archiwum Allegro

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nadziejka napisał:

Teraz z Alfisiem na kroploweczki to znow zasylam modlitwe i energie 

No niestety nie udało się nam dotrzeć do gabinetu. Miałam zamówiona taksówkę na 15:10 i o 15:00 wyszłam, a raczej chciałam wyjść z Alfikiem, żeby się odsiusiał i zrobił co tam jeszcze by potrzebował. Od rana pada deszcz z małymi przerwami, ale gdy wyszliśmy z bramy lunęło tak, jakby ktoś z nieba wodę wiadrem lał. W kilka chwil byłam przemoczona. Spodnie można byłoby wykręcać. Coś niesamowitego, oberwanie chmury. Wracałam do domu i w tym momencie przejechała moja taksówka. Machnęłam ręką, ale facet nawet się nie zatrzymał. Prawdę powiedziawszy nie dziwie mu się, bo przecież gdybyśmy w takim stanie weszli do taksówki, to dzisiaj byłby to jego ostatni kurs. Kanapa byłaby przemoczona. Usiłowałam dodzwonić się do centrali, tam gdzie zamawiałam, potem do weta, ale wyświetlał mi się komunikat, że sieć komórkowa jest niedostępna???    Coś takiego zdarzyło mi się po raz pierwszy. Czy Wam zdarzyło się coś podobnego? Gdy już było to możliwe dzwoniłam do kilku radio taxi, ale przez najbliższe pół godziny nigdzie nie było można zamówić taksówki.  Gdy dodzwoniłam się do wetki, dowiedziałam się, że dzisiaj już nie będzie mogła nas przyjąć, bo drugi lekarz (ten który leczy Alfika) znowu jest na urlopie i mają skrócone godziny przyjmowania pacjentów  😞 
Nie zdążyłam też u dentysty 😞  Tak więc dzisiejszy bilans spraw do załatwienia jest na minusie.           

Link to comment
Share on other sites

Ale miałyśmy z Suzi szczęście, że zdążyłyśmy przed tym deszczem, który uniemożliwił mi zawiezienie Alfika na kroplówkę. Właśnie przeczytałam w necie, że ulica Nowosądecka, przy której jest gabinet, w którym Suzi miała czyszczone ząbki i przez którą jechałabym z Alfikiem na kroplówkę, jest zalana i nieprzejezdna.

Utrudnienia na drogach w Krakowie

Jak informują Czytelnicy, wdzierająca się na drogi woda utrudnia poruszanie się ulicami:

  • Nowosądecką (nieprzejezdna na wysokości kościoła na Piaskach, w stronę Kozłówka),
  • Grota-Roweckiego,
  • Zawiłą,
  • Królowej Jadwigi,
  • Żaka,
  • Zdunów (nieprzejezdna),
  • Pala Telekiego

      i jeszcze wiele innych ulic.

To pewnie przez tą ulewę, o której wcześniej pisałam. Dobrze jednak, że nie pojechaliśmy, bo mielibyśmy bardzo utrudniony powrót.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...