Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Wcześniej tego nie wiedziała? Trudna sprawa.

No właśnie. Ciekawe do kiedy może zostać. Czy ona ma już ogłoszenia? Jeżeli tak, to mogę zrobić na Wrocław.

56 minut temu, ewu napisał:

Czekam na odpowiedź do kiedy może zostać. 

Przyznam się Wam , że od jakiegoś czasu boję się odbierać smsy i rozmowy. Pół dnia spokoju nie mam:(

Wcale się nie dziwię. Ja tez tak mam jak widzę,że dzwoni DS mojej tymczaski.

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Poker napisał:

No właśnie. Ciekawe do kiedy może zostać. Czy ona ma już ogłoszenia? Jeżeli tak, to mogę zrobić na Wrocław.

Wcale się nie dziwię. Ja tez tak mam jak widzę,że dzwoni DS mojej tymczaski.

Czekam na zdjęcia od Pani Kasi. Pani Kasia w sam raz nie dzwoni , tylko pisze smsy albo maile. 

Nie odpisała na razie do kiedy mam czas.

Za to co chwilę telefony z różnymi problemami od innych..

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, ewu napisał:

Czekam na zdjęcia od Pani Kasi. Pani Kasia w sam raz nie dzwoni , tylko pisze smsy albo maile. 

Nie odpisała na razie do kiedy mam czas.

Za to co chwilę telefony z różnymi problemami od innych..

Znam to uczucie kiedy masz ochotę wyrzucić telefon przez okno.... 

:(

Czy ta biedna z Unią ma jakąś alternatywę? 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, kiyoshi napisał:

Znam to uczucie kiedy masz ochotę wyrzucić telefon przez okno.... 

😞

Czy ta biedna z Unią ma jakąś alternatywę? 

Na razie nie:( Nie wiem tylko ile ma czasu. Jestem Pani Kasi bardzo wdzięczna  natomiast ubolewam,że od poczatku nie postawiła jasnych warunków. Jest nawet podpisana umowa na dt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ewu napisał:

Niestety Pani Kasia dzisiaj napisała do mnie ,że wraca do Rodziców i Suzi trzeba będzie zabrać.

U Pani Kasi jest od dwóch tygodni.

Ale wiadomość....  :-((

To się długo Suzi nie nasiedziała w DT.... Nie ma sunia szczęścia. Jest dla niej szansa na jakieś miejsce ? Przecież do schronu nie może wrócić.... 

Link to comment
Share on other sites

Próbuję namówić koleżankę ,żeby dała Suzi DT. Tę koleżankę, która już miała kilka psów z M. W tym Dango, Balbinkę, Dropsa, Frytkę i więcej.  Trzeba by pokryć koszty weterynaryjne i karmy. No i zorganizować transport do Wrocławia.

Musi ustalić z córką czy się zgodzi, bo koleżanka chce wyjechać na tygodniowy urlop ok. połowy sierpnia.

Ila lat ma Suzi?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Może w umowie na DT trzeba określać czas. Wtedy sprawa będzie jasna.

 Umowa jest do czasu znalezienia ds albo na czas określony. Nasza elik dawała Pan Kasi umowę. i z pewnością wszystkiego dopilnowała.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Próbuję namówić koleżankę ,żeby dała Suzi DT. Tę koleżankę, która już miała kilka psów z M. W tym Dango, Balbinkę, Dropsa, Frytkę i więcej.  Trzeba by pokryć koszty weterynaryjne i karmy. No i zorganizować transport do Wrocławia.

Musi ustalić z córką czy się zgodzi, bo koleżanka chce wyjechać na tygodniowy urlop ok. połowy sierpnia.

Ila lat ma Suzi?

Dziękuję:)

Ciężko dokładnie powiedzieć. W książeczce 8 ale to ocena ze schroniska tak na oko. Ja myśle że 6-7.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, ewu napisał:

 Umowa jest do czasu znalezienia ds albo na czas określony. Nasza elik dawała Pan Kasi umowę. i z pewnością wszystkiego dopilnowała.

Oczywiście nikt nie jest w stanie zmusić DT, by się wywiązał z umowy. Ale nie jest to ładne zachowanie z jego strony.

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, elik napisał:

Nawet więcej niż troszkę, a za to DT ktoś gwarantował głową.
Biedna Suzi pewnie już pokochała obie panie 
😞

Dom może i jest dobry w sensie opieki, ale zachował się mało odpowiedzialnie.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, ewu napisał:

Elu a zerknij proszę do umowy jaka opcja jest zakreślona odnośnie czasu pobytu Suzi?

Wiem,że to bez znaczenia ale tak z ciekawości pytam.

Sprawdziłam. Umowa jest na czas nieokreślony.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Sprawdziłam. Umowa jest na czas nieokreślony.

No to ma prawo wypowiedzieć kiedy chce. Lepiej by było wpisać ,że do czasu znalezienia DS. Wiadomo, że i tak nikt nie zmusi, ale może taki wpis spowoduje zastanowienie się.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Poker napisał:

No to ma prawo wypowiedzieć kiedy chce. Lepiej by było wpisać ,że do czasu znalezienia DS. Wiadomo, że i tak nikt nie zmusi, ale może taki wpis spowoduje zastanowienie się.

Ma prawo? W zasadzie umowa tego nie przewiduje, nie mówiąc już o przyzwoitości. Po dwóch tygodniach podobno doświadczony dom, za który ktoś ręczy głową, każe zabierać psa. Gdzie? Do schronu? Przecież to chyba oczywiste, że tak prędko nie znalazł się dom stały.

A odnoście czasu zawierania umowy na przyszłość, też uważam, że lepszy byłby zapis -na czas nieokreślony, do czasu znalezienia domu stałego-.  

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, elik napisał:

Ma prawo? W zasadzie umowa tego nie przewiduje

Znaczy co, do śmierci miała trwać? "Na czas nieokreślony" oznacza, że nieokreślony, równie dobrze dwa tygodnie, jak pięć lat.

Trzeba było wpisać okres wypowiedzenia, nie byłoby problemu, a przynajmniej nie aż taki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, rozi napisał:

Znaczy co, do śmierci miała trwać? "Na czas nieokreślony" oznacza, że nieokreślony, równie dobrze dwa tygodnie, jak pięć lat.

Trzeba było wpisać okres wypowiedzenia, nie byłoby problemu, a przynajmniej nie aż taki.

984290480_miech2.gif.365a4c47e62c83e5377ac8cbe6c2edab.gif

Link to comment
Share on other sites

Umowa na czas nieokreślony pozwala na wypowiedzenie w dowolnym czasie z umówionym wyprzedzeniem.

Oczywiście, że przyzwoitość nakazywałaby chociaż spytać czy sunia ma gdzie się podziać.

Ten ktoś, to elik dobrze wiesz kto. Czasem ludzie jednak zawodzą osoby, które im ufają.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Umowa na czas nieokreślony pozwala na wypowiedzenie w dowolnym czasie z umówionym wyprzedzeniem.

Do moich obowiązków służbowych należało m.in. zawieranie umów różnego rodzaju.  Umowę można wypowiedzieć, jeśli jest to zapisane w treści umowy. W takich przypadkach ustalony jest także umową okres wypowiedzenia, o ile nie jest on uregulowany ustawowo (w umowach o pracę).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...