Jump to content
Dogomania

Malutki ukraiński OREO już w swoim domku :). Bardzo dziekujemy za wszelką Waszą pomoc <3.


Recommended Posts

Dnia 6.01.2022 o 18:54, Poker napisał:

Ja mam jak elik.  Poprzednio tak robiłam jak pokazała AM.

Mam włączone automatyczne przedłużanie.

Udało się !!!, zalogowałam się jeszcze raz i jest OK.

Mi też się udało, ale nastąpiła zmiana położenia tych funkcji. Po zmianie na OLX miałam piktogramy tych funkcji po prawej stronie, a teraz wróciły na swoje dawne miejsce na lewo.

OLX.png.684297599b3d8ad9ea9774ea84b05d45.png

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 22:41, Poker napisał:

Niestety nie jest zmierzony. Poproszę LILUTosi o zmierzenie. Ze zdjęć jeszcze u Jaaga wygląda na to, że może mieć ok. 35 cm w kłębie. Waży tylko ok. 8 kg, więc nie może być kolosem.

Tak to tłumaczę sąsiadce ale na fotkach gdzie jest sam wygląda jej na większego więc chciałam mieć konkretny argument w garści :).

Dziękuję za odpowiedź 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 22:46, AlfaLS napisał:

Tak to tłumaczę sąsiadce ale na fotkach gdzie jest sam wygląda jej na większego więc chciałam mieć konkretny argument w garści :).

Dziękuję za odpowiedź 🙂

Poprosimy o zdjęcie Oreo przy nodze człowieka.  

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie na fotelu wysłałam... Boję się tylko, czy nie będzie dla nich za młody... A mamy na dogo jakiegoś malutkiego psiaka lub sunię ale takie do ok. 8 kg?

I czy ewentualnie dom w Szczecinie mógłby być dla Oreo? Bo może bez sensu namawiam...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 22:41, Poker napisał:

Niestety nie jest zmierzony. Poproszę LILUTosi o zmierzenie. Ze zdjęć jeszcze u Jaaga wygląda na to, że może mieć ok. 35 cm w kłębie. Waży tylko ok. 8 kg, więc nie może być kolosem.

Poprosimy pięknie o zmierzenie. Sąsiedzi są bardzo zauroczeni Oreo...:).

Link to comment
Share on other sites

Jutro zadzwonię do LILU i poproszę o zmierzenie. Dowiem się też czy może iść do bloku. W jakim wieku są ci ludzie? Mieli psa?

elik, pies przy osobie o wzroście 185 wygląda na małego, a przy wzroście 160 wygląda na dużego. Pewniejsze jest podawanie wysokości w kłębie.

Link to comment
Share on other sites

Sąsiedzi są praktycznie zdecydowani i ustawiają się w kolejce po Oreo :).

Mają po ok. 60 lat / nie dopytywałam nigdy dokładnie:)/. Mieszka z nimi ok. 30-to paroletni syn. Cała rodzina / jest jeszcze córka państwa/ jest bardzo ziwerzęcolubna. Pan choruje to głównie w domu jest, pani żywe srebro, wszystko zrobi, załatwi, bardzo aktywna. Oboje już nie pracują. Mieli sunię, która kilka dni temu odeszła na nowotwór. Bardzo o nią walczyli ale sunia odeszła. Kora była ze schroniska, po przejściach, była z nimi chyba 13 lat. Zmarła mając lat 16. Wcześniej mieli psy i koty. Teraz, mimo, że mówili, że już więcej nie adoptują psa, pustka w domu jest ogromna i doszli do wniosku, że tak się nie da...

Mieszkają na parterze. My mamy takie duuuuże ogrodzone szczelnie podwórko, na którym nasze psiaki mogą szaleć do woli. Jedyne co ich ogranicza to czas opiekunów bo nie każdy może godzinami siedzieć na ławeczce i patrzeć jak psiaki szaleją...

Małych dzieci w rodzinie nie ma, córka państwa ma swojego psa. Narzeczona syna chyba dwa psy i koty. Syn, ten który jeszcze z nimi mieszka, ma złote serce i miłość do zwierząt we krwi. Korze nawet sam kroplówki robił jak trzeba było...

Ja bym im swoje zwierzaki oddała bez wahania... Ale oni nie chcą moich bo mówią, że jest tyle zwierzaków potrzebujących... I takiego trzeba adoptować.

Pan Leszek twierdzi, że już pokochał Oreo. Pytanie tylko czy są wystarczająco dobrzy dla psiaka? W sensie spełnienia oczekiwań Poker i LILU. 

I jeszcze jedno. Jeśli Oreo trafiłby do nich fotki mogłyby być nawet codziennie, do znudzenia :).

Mają szansę? Mamy dzwonić na telefon w ogłoszeniu?

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Brzmi wspaniale.

Ja nie jestem sama osoba decyzyjną. Pomagam ile mogę ze względu na problemy zdrowotne Onaa  i dlatego, że załatwiłam miejsce u LILU.

Decyzję podejmiemy wspólnie. Powiadomię Onaa . Mam nadzieję,że inne osoby wspomagające Oreo  też się wypowiedzą.

Podaj mi ich numer telefonu, zadzwonię jutro.

Jeżeli Ty za nich ręczysz, to jest to najlepsza rekomendacja. Poza tym będziesz miała go na oku i w razie potrzeby chyba wspomożesz.

Panowie musieliby być bardzo delikatni do Oreo, na początku nie rzucać mu się od razu w ramiona, bo on się boi mężczyzn.  Na szczęście nie kłapie zębami.

 

Link to comment
Share on other sites

Ok. Zaraz napiszę PW.

Że będę miała na oku to jasne. Wreszcie mój pies miałby z kim poszaleć :). Pomóc też pomogę bo my sobie pomagamy, i w sprawach zwierzęcych, weterynaryjnych i innych też :).

 A ponieważ u nas sporo osób ma psy to na pewno towarzystwa do bieganie psiakowi nie  zabraknie.

Największy problem, gdyby zostali zaakceptowani, to transport ale myślę, że może i tojakoś uda się ogarnąć...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.01.2022 o 00:31, AlfaLS napisał:

Panowie są bardzo delikatni 🙂

To super.

Rozmawiałam z LiLU. Nie widzi przeciwwskazań. 

Ma tylko prośbę, by dać czas Oreo czyli ok. miesiąca nie tulić go na siłę, nie brać na ręce. pozwolić mu biegać po podwórku ze smyczą, żeby można było go wprowadzić do dimu, a nie polować na niego. On na początku w nowym miejscu nie chce sam wchodzić do domu.

I druga sugestia, żeby przy jego przyjeździe były wszystkie osoby, które będą miały z nim częsty kontakt. Potraktuje ich wtedy jako domowników i nie będzie potem się ich bał. Myślę, że AlfaLS też mogłaby być.

Jeżeli inne osoby akceptują ten domek, to trzeba załatwiać transport do Szczecina.

Za ok. godzinę będę dzwonić do chętnych , pogadam i spytam jak oni widzą sprawę odbioru piesia.

Z Ukrainy przyjechał, to i do Szczecina musi trafić.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...