Jump to content
Dogomania

Malutki ukraiński OREO już w swoim domku :). Bardzo dziekujemy za wszelką Waszą pomoc <3.


Recommended Posts

23 godziny temu, Onaa napisał:

Bardzo Ci dziękuję Izo :).

Biedny misio, ta blizna, ktoś chciał go skrzywdzić i najgorszy ten świąd , boli, łaskocze niemiłosiernie :(, jeszcze w taki upał, tak się cieszę że udało się go zabrać stamtąd i teraz będzie można mu pomóc.

A tutaj troszkę misiaczka.

 

1 day dt 4.jpg

1 day dt 5.jpg

1 day dt 6.jpg

1 day dt 7.jpg

1 day dt 10.jpg

Śliczny, ale co on taki goły? Stan zapalny jakiś? Musi odczuwać straszny dyskomfort w te upały pod tymi kołtunami :(

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, seramarias napisał:

Śliczny, ale co on taki goły? Stan zapalny jakiś? Musi odczuwać straszny dyskomfort w te upały pod tymi kołtunami :(

Tak, ma chorą skórę i praktycznie cale podwozie łyse. Dzis wyszedł dodatni test na lamblie, niestety nie chce zjesc metronidazolu. Po naradzie dostał imię Oreo.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Tak, ma chorą skórę i praktycznie cale podwozie łyse. Dzis wyszedł dodatni test na lamblie, niestety nie chce zjesc metronidazolu. Po naradzie dostał imię Oreo.

Miał objawy lambli, czy tak na wszelki wypadek testujesz wszystkie psiaki, które trafiają pod Waszą opiekę?. 

Zastanawiam się, czy lamblie zawsze dają znać o swojej obecności, czy czasem pies nie ma objawów, a choruje i zawsze trzeba sprawdzać. 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, seramarias napisał:

Miał objawy lambli, czy tak na wszelki wypadek testujesz wszystkie psiaki, które trafiają pod Waszą opiekę?. 

Zastanawiam się, czy lamblie zawsze dają znać o swojej obecności, czy czasem pies nie ma objawów, a choruje i zawsze trzeba sprawdzać. 

Robimy zawsze testy psom, które przyjechały i statystycznie co drugi ma giardię. Niezależnie od schroniska, z którego przyjeżdżają. Tak samo testuje swoje szczeniaki. I moje koleżanki hodowczynie również. Czasem u psów nie muszą występować objawy ( szczególnie u dorosłych), choć często da się je wychwycić, zazwyczaj po zmianie miejsca. Niekiedy są idealne kupy, nie ma problemów, a jednak test wychodzi dodatni. Te testy są fajne na pierwszy raz, natomiast na okreslanie skuteczności podjetej kuracji lepsze jest zwykle  badanie kalu pod mikroskopem z liczeniem pasożytów w polu widzenia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2021 o 15:26, Jo37 napisał:

Przywitam się u psiaka.

Witamy serdecznie. Oreo jest po pielęgnacji, wykąpany, ma usunięte filce. Nie miałam sumienia go ostrzyc, wiec rozczesywałam. Ma drożdżaki i cheyletiellę. Kąpałam go 4 razy w normalnym szamponie, potem w leczniczym. Na koniec musiałam dać 2 preparaty do rozczesywania. Jeden do wanienkowania, drugi w sprayu. Mam zdjęcia, ale wstawię jutro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Łysy od spodu, cale "podwozie" jest chorobowo zmienione. Ma siersc tylko do boków brzucha.

Fajnie,ze już wykąpany i wyczesany.Teraz może po szamponie leczniczym będzie zdrowieć skóra i sierść odrastać.

Kiedyś na dogo był piesek,który został zabrany z budy.Buda była wyściełana słomą,sianem i też cale podwozie było łyse.Zastanawiano się czy to przypadkiem nie od słomy i okazało się,że tak.Jak przeszedł na kocyk skóra i sierść zdecydowanie poprawiły się.

Trzeba poczekać na rezultaty.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Anula napisał:

Fajnie,ze już wykąpany i wyczesany.Teraz może po szamponie leczniczym będzie zdrowieć skóra i sierść odrastać.

Kiedyś na dogo był piesek,który został zabrany z budy.Buda była wyściełana słomą,sianem i też cale podwozie było łyse.Zastanawiano się czy to przypadkiem nie od słomy i okazało się,że tak.Jak przeszedł na kocyk skóra i sierść zdecydowanie poprawiły się.

Trzeba poczekać na rezultaty.

To tez moze się dołożyło, bo w filcach była sloma. Zamówiłam dla niego Olekardin. Mam bardziej, że szybko się poprawi. Jutrk dostanie Advocate.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.07.2021 o 22:43, Dusia-Duszka napisał:

Wypiękniłaś go Jaaga :) 

 

Dzięki :) Warto było, bo już w niektórych miejscach na klatce piersiowej odrastają mu nowe włoski. Jeszcze trochę i będzie pieknością

DSC03048.JPG

DSC03061.JPG

DSC03047.JPG

DSC03038.JPG

DSC03032.JPG

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Poker napisał:

On już jest piękny. W typie szpica. Powinien mieć wzięcie.

Tak, jak lisek wygląda. Na pewno będzie sporo chętnych, tylko jeszcze musimy zbadać mu tylna czesc ciała, bo dziwnie chodzi i kiedy jest zmęczony, utyka. Wygląda jakby coś z biodrami było.  No i ma bardzo delikatna psychikę, nie potrafi się przekonać do mężczyzn.  Praktycznie tylko do mnie się przywiązał . Boi sie nagłych ruchów, dźwięków. Ploszy go bardzo branie na ręce. To pewnie znacznie przesieje chętnych. Cale szczęście, że jest taki urodziwy, bo będzie większy wybór kandydatów na nowy dom.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

Ile on ma lat?

Może trzeba będzie szukać mu w domku tylko ze spokojną panią.

Młodziutki, ok 1-2 lat.

 

25 minut temu, Tyśka) napisał:

O rajusiu, jakie cudko!!!! :)

Też tak myślę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...