Jump to content
Dogomania

Malutki ukraiński OREO już w swoim domku :). Bardzo dziekujemy za wszelką Waszą pomoc <3.


Recommended Posts

Na jednej z grup pomocowych na FB gdzie udostepniałam prośbę o wsparcie dla Oreo i podałam konto ZEA pojawił się komentarz, że poszła pomoc, ale to był komentarz kobiety. Miałam pytac Toli czy coś wpłynęł na niego, tylko wyleciało mi z głowy. Może to ktoś inny, od Onaa, bo też go pokazywała.

Postaram się w weekend zrobić zdjecia i zamienić ogłoszenia Rity na Oreo. Są u mnie dwa wyróznione i szkoda stracić czas. Spórbujemy od szukania spokojnego domu z kobietą. Niestety, czas nie dał za wiele. Oreo  boi się nowości. Kiedy zobaczył wyfoliowany plac przed domem  przed ocieplaniem, to bal się wejsć do domu. Nastene wyjście i pracownicy pod bramą, to Ucieczka Oreo za dom. Panowie stali pod bramą cierpliwie, a ja z Ritą miotałam się udając zabawę, żeby zwabić ZOreo na tyle, zeby go wziąć na ręce. On podbiega i ucieka. Postepem jest to, że jak Andrzej stojąc w drzwiach go zawowła, to wszedł obok niego do domu z innymi psami/. Przedtem zostawał w ogrodzie. no i nauczył się sam schodzić z piętra. Początkowo bał się przekroczyć progu pokoju, nie mówiac o przejsciu więcej pomieszczeń. Rozkręciła go Rita, ale ona wczoraj pojechała do nowego domu i Oreo musi nauczyć się teraz funkcjonowac bez niej. Widac, że jej szuka.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tola napisał:

Może pani nie zaznaczyła, dla kogo jest wpłata - podrzuć mi jej imię i nazwisko...

Teraz raczej nie odnajdę, bo pisała w komentarzu na jednej z grup pomocowych. zaznaczałam, że trzeba w tytule wpisac Oreo. Nawet gdyby  jednak wpłaciła, to przeciez i tak pieniądze ida na zwierzaki w potrzebie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.07.2021 o 21:21, Sara2011 napisał:

Poproszę nr konta

Witaj u misiaczka 🙂 , wyślę pw.

Dnia 18.07.2021 o 11:08, mdk8 napisał:

Onaa poproszę nr. konta 

Witaj :), wyślę pw.

Dnia 18.07.2021 o 22:14, Tola napisał:

Zaglądam do psiaczka

🙂

Dnia 20.07.2021 o 08:01, Tyśka) napisał:

I ja zaglądam. ♡

Hej Tysiu :).

Dnia 22.07.2021 o 22:34, Poker napisał:

Niezła sumka. Pan Dominik chyba zakochał się  w maluchu. Ciekawe jak trafił na Oreo.

Na fb zrobiłam ogłosiłam w poście chyba swoim profilu Orusia z prośbą o wsparcie, udostępniałam w grupach gdzie jestem , i jakiś pan Dominik ale nieznany mi, żaden z moich znajomych się odezwał z pytaniem ile potrzeba, nakreśliłąm mu mniej więcej jak to wygląda i pan obiecał pomoc. Fajnie że faktycznie pomógł bo czasami ludzie mają chęci i na tym się kończy.

Przyszły pieniążki od kiyoshi serce-ruchomy-obrazek-0551(20zl) dziękuję :).

A tutaj filmik - dłuuugie czarne po prawej to Oreo :).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, kiyoshi napisał:

Co słychać u psiaczka? Cicho tu bardzo.. Jak zdrowie? Czy są jacyś chętni na adopcje? 

Musze zrobić mu test na lamblie, bo niestety nie jestem pewna, czy się wybiły.  Bardzo powolutku zarasta, ale głównym problemem jest jego lękliwość. Nie był przez to ogłaszany. Naprawdę nie wiem, jak szukać domu psu, który ma takie problemy w kontaktach z człowiekiem. Nadal tylko ja mogę go wziąć na ręce. Minuta nieuwagi i zwiałby z nieogrodzonego terenu. Jest bardzo szybki, zwinny i czujny. Musimy z Onaa jakoś obrać linię działania. No i oczywiście, jak większość ukraińskich psiaków, najbardziej ceni stado.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyśka) napisał:

Pozostaje trzymać kciuki za pokonywanie strachów Oreo. Może warto juz ogłaszać, bo takiemu strachulcowi będzie ciężko znaleźć do szyty na miarę... Ale same wiecie, co jest najlepsze. Powodzenia, malutki!

Na razie znowu od wczoraj dostaje lek na lamblie. Watpie, czy z tym paskudztwem ktoś chciałby go wziąć. Wydalam tak kiedyś zamojskiego Solara po przeleczeniu i mial mieć tylko kontrolne badanie w nowym domu . Użerali się z lamblia jeszcze wiele miesięcy. Nie wiem od czego zależy, ze u niektórych tak trudno się ich.pozbyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zrobiłam dziś ogłoszenie Oreo i wyrózniłam na miesiac - 12,72 zł.

Oreo jest urodziwym, ale wymagającym odpowiedzilnej opieki psiakiem. Przejechał 1300 km w poszukiwaniu nowego życia.
Oreo spędził młodosć na ukraińskiej ulicy, dopiero chory na babesziozę trafił do schroniska. Był bardzo zaniedbany i wylękniony. W związku z tym, co przeszedł wymaga troskliwej opieki i cierpliwości. Oreo boi się mężczyzn, idealnie byłoby wiec, gdyby adoptowała go kobieta.
Jest zaszczepiony, odrobaczony, posiada chip i paszport. Jest już wykastrowany. Może zamieszkać z kotem.
Piesek jest malutki, waży 8,8 kg. Potrafi chodzić na smyczy, ale nie może być z niej spuszczany na nieogrodzonym terenie. Płoszy go duży ruch uliczny. Powinien więc zamieszkać poza centrum dużego miasta.

Mimo urody i młodziutkiego wieku, nie jest to więc piesek dla każdego. Zastrzegamy sobie prawo wyboru nowego domu.
Osoby zainteresowane adopcją prosze o kontakt tel. 660124623. Nie odpowiadam na wiadomości i sms-y. jeśli nie mogę odebrać telefonu, oddzwonię.
Zainteresowanym wysyłamy ankietę przedadopcyjną. obowiązuje wizyta przed adopcją oraz podpisanie umowy z fundacją.
Piesek przebywa w Jarząbkowicach woj.śląskie.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, kiyoshi napisał:

Trzymam kciuki, żeby ktos zadzwonil i pokochał maluszka

Niestety, przez te dni nikt nie zapytał nawet o niego. jednak taka sama sytuacja jest z Laima i Martim. Też mają malutko wyswietleń i 2-3 pobrania telefonu. mam nadzieję, że coś w końcu ruszy.

Link to comment
Share on other sites

  • Onaa changed the title to BŁAGAM POMOCY !!! Malutki ukraiński OREO co z nim będzie ? Brakuje deklaracji, niszczy potrzebne inne miejsce a ja od ponad 2 tyg mam diagnozę bardzo choruję nwm co będzie :(

Od jakiegoś czasu mniej na dogo a ostatbuo w ogóle, przepraszam, coraz gorzej się czułam, myślałam że taki jakoś, myślałam że młodziutki Oreo jakoś się uda mu pomóc.

Dwa tygodnie temu dostałam diagnozę, nowa choroba mnie zmiotła 😞, kiedy wydawało się że jakoś to będzie, mimo że niedawno straciłam pracę, mam problem z lekami, a ja bez leków nie żyję, a dzisiaj napisała mi Jaagna że jest ogromny problmem Oreo, że ucieka do Suzi, że nie daje się łapać że nic się na lepiej nie zmienia w jego zachowaniu że jest  nadal dzieki, że ciągle ją gryzie po łydkach, i jeszcze na dodatek że zgryzł w nocy wykładzinę, wiadomo koszty :(, w tsakim stanie domu nie znajdzie, a to młody piesek ? prawie 20 lat go w hotelu utrzymywać , jak ? nie liczyłam się z tym, wydawało się że jakoś to będzie, on ma malutko deklaracji, nie mam go za co utrzymać kolejny miesiąc, a trzeba go będzie zabrać Jagna mi mówiła bo ona teraz ma sprawy poważne rodzinne , nie może jej przecież kur a którymi goni, zjadać, czy niszczyć dom 😞 nie mam go gdzie wziać 😞 nie wiem co mam zrobić 😞 tak długo pomagam i nie miałam nigdy takiej sytaucji, zawsze się ryzykuje bo inaczej by się żadmeu nie pomogło ale tym razem ja też potrzebuję pomocy , wali mi się wszystko, mam problemy finansowe, a jak nie sobie nie poradze z lekami to zostaje mi tylko szpital i właśxciwie nie wiem co dalej, czuje się taka bezradna

moja druga podopieczna Shila jest zabepzieczxona a tutaj sie podziało prosze pomóżcie Orusiowi, nie zostawiajcie go samemu!

Link to comment
Share on other sites

Aż nie wiem co napisać. Współczuję Ci wielu problemów, zdrowotnych, finansowych i bezdomniakowych. :( Ja nie podejmę się przejęcia opieki nad Oreo, bo zwyczajnie nie mam takiej możliwości... :( Jak Ci można pomóc?

A gdyby Jaaga włączyła (stopniowo!) kennelowanie Oreusia na czas, kiedy nie może go pilnować w domu i wyprowadzanie na podwórze tylko pod kontrolą? A może poszukać innego miejsca, gdzie ktoś ma możliwość popracować nad zachowaniem psa?  Sama nie wiem, chciałabym pomóc, a moje doradzanie pewnie jest głupie :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...