Jump to content
Dogomania

Malutki ukraiński OREO już w swoim domku :). Bardzo dziekujemy za wszelką Waszą pomoc <3.


Recommended Posts

14 godzin temu, Tola napisał:

A na Katowice nie ma?

Nie ma, bo to nie jest pies do miasta. Nie ma co go ogłaszać na takie duże miasto, otoczone innymi miastami. lepiej na takie, gdzie w wkoło są tereny podmiejskie i wiejskie. On nie nadaje się absolutnie do miejskiej aktywności. Powinien mieszkać na dobrze ogrodzonym terenie.

Poker, Oreo wazy ok 8,5 kg, ma 1-2 lata. Mierzyć go nie mam jak, jest wielkości Cavaliera, na zdjęciach jest z yorkiem i na fotelu, więc myślę, że nie ludzie nie bedą mieć większego problemu z okresleniem jego wielkości.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Poker napisał:

Myślałam, że ze względu na ciągoty do małych stworzeń lepiej, żeby zamieszkał w mieszkaniu.

Nie każdy z domem ma drób 😉 Niestety, ale Oreo to lękliwy psiak, gdyby uciekł komuś, to nie da się złapać. Do domu wchodzi sam lub na jedzenie go zwabiam, a w bloku czy kamienicy to nie wchodzi w grę. Zabiłoby go auto.Trzeba raczej zadbać o większy problem, czyli jego bezpieczenstwo. gdyby był łatwym psiakiem, to z jego urodą pewnie już byliby chętni i nie byłoby takiego problemu.

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, jankamałpa napisał:

Ja zaproszę na wątek Sowe może coś dodradzi. I mam pytanie czy byłby brany pod uwagę hotelik z behawiorystą żeby popracować z Oreo i wyprowadzić go z jego lęków?  Koszt utrzymania byłby wtedy większy. Może ktoś zna takie hoteliki, czy osoby z dobrymi  opiniami w okolic Katowic, Krakowa?

Opisałam wczesniej swoją sytuację. Nie jestem w stanie pracowac z trudnym psem. Gdyby było inaczej, to poprosiłabym Sowę o rady.

Ja tylko hoteluję Oreo, wiec nie wiem czy i kto rozważał hotelik z behawiorystą. Jednak o ile orientuję się, działają raczej na zasadzie umieszczania trudnych psów w kojcach, gdzie utykają na miesiące lub lata. Tam Oreo nie nauczy się normalnego życia. Bardzo nie chciałabym takiej zmiany dla niego. On bał się nawet niesionego odkurzacza.

Jemu potrzebny  bardziej jest spokojny, normalny dom z cierpliwą osobą,która może mu poświecić więcej czasu i nauczyć normalnego życia. Lepszym chyba wyjściem byłby DT lub DS, który mógłby korzystac z pomocy szkoleniowca. To nie jest pies agresywny, tylko musi dostosować się do życia z człowiekiem w domu, bo został odłowiony jako młody, dorosły psiak i ma wiele lęków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Poker napisał:

Myślę, że najpierw trzeba spytać się czy ma miejsce, a o transport będziemy się martwić potem.

 

Osoby będące na Dogo już długo mają swoje różne kontakty np. do ludzi ze starej Dogomani trzeba popytać może ktoś by się zgodził wziąć Oreo na DT z opcją szkolenia. Do Hope nie mam kontaktu, a ona na Dogo chyba nie zagląda.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Gdyby było inaczej, to poprosiłabym Sowę o rady.

Już raz zebrałam opr za wypowiadanie się na wątku niezbyt łatwego zwierzątka - starczy mi na jakiś czas. 

Co do  Oreo - sądząc z opisu, potrzebny jest trener z doświadczeniem w prowadzeniu trudnych psów i z wiedzą behawiorysty na dodatek. Świeżo upieczony behawiorysta, taki który nie wyszkolił samodzielnie żadnego psa, a nauczył się jedynie korespondencyjnie jak unikać konfliktów, nie pomoże moim zdaniem.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Sowa napisał:

Już raz zebrałam opr za wypowiadanie się na wątku niezbyt łatwego zwierzątka - starczy mi na jakiś czas. 

Co do  Oreo - sądząc z opisu, potrzebny jest trener z doświadczeniem w prowadzeniu trudnych psów i z wiedzą behawiorysty na dodatek. Świeżo upieczony behawiorysta, taki który nie wyszkolił samodzielnie żadnego psa, a nauczył się jedynie korespondencyjnie jak unikać konfliktów, nie pomoże moim zdaniem.. 

Bardzo dziękuję za  przedstawienie opini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...