Jump to content
Dogomania

Malutki ukraiński OREO już w swoim domku :). Bardzo dziekujemy za wszelką Waszą pomoc <3.


Recommended Posts

Bardzo chciałabym pomóc temu psiaczkowi, to podobno malutki - 4kg około roczny piesek, wygląda jak pluszowy misiaczek,  tylko brudny i oczka takie smutne .. 😞

Transport jest organizowany.

Koszt utrzymania misia to 10zł/dobę.

Może ktoś zechce pomóc ...

Misio nie ma nic 😞

A tam gdzie jest nie czeka go nic dobrego.

MISIO Ukraina.jpg

 

Początek lipca 2021.

Oreo w hoteliku ale okazało się, że ma problemy zdrowotne, nie tylko od początku pobytu w hoteliku zaobserwowana chora boląca skóra i łysy spód ciała wraz z okropnym swędzeniem i ciągłym drapaniem :(, ale okazało się, że podczas szybszego poruszania i biegania Oreo dziwnie stawia łapki, słaby ma tył jakby po wypadku, no i jeszcze okazało się, że przeszedł babeszjozę :(.

Niestety ma niewiele pieniędzy, które w założeniu miały wystarczyć na podstawowy przegląd i ew.  leczenie oraz dwa miesiące hotelikowania a na ten moment starczą zaledwie na obecne koszty a to dopiero początek leczenia i diagnozowania. Możliwe że potrzebne będzie kosztowne badanie MRI.

Mały Oreo bardzo prosi o pomoc.

Wiem, że ktoś może pomyśleć, że mogłam pomyśleć że pies z Ukrainy może mieć wiele problemów i nie porywać się na coś co przekracza moje obecne możliwości ale nie żałuję, że Oreo przyjechał , bo ma możliwość dostępu do weta, leczenia jego dolegliwości, przyniesienia mu ulgi w cierpieniu związanym z chorobą skóry zwłaszcza w ten upalny czas, zdiagnozowania słabych tylnych łapek, skontrolowania czy babeszjoza nie pozostawiła powikłań. Za każdą pomoc, wsparcie, obecność, rady będę bardzo wdzięczna - a wszystko to dla małego misia.

1 day dt 4.jpg

1 day dt 5.jpg

1 day dt 10.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Deklaracje  - bardzo dziękujemy !!!

Stałe serce-ruchomy-obrazek-0551

10,00 - elficzkowa od lipca

20,00 - kiyoshi

40,00 - limonka80

Razem: 70zł , potrzeba 300zł  :0 brakuje 230zł

 

Jednorazowe serce-ruchomy-obrazek-0551

50,00 - elficzkowa

 

A taki jestem uroczy po kilku dniach w hoteliku

 

Oreo new 1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ROZLICZENIE.

Wpłaty - bardzo dziękuję !

czerwiec 2021

742,83 - większa część spadku po LILI

20,00 - Nesiowata serce-ruchomy-obrazek-0551

20,00 - kiyoshi serce-ruchomy-obrazek-0551(VII)

60,00 - elficzkowa serce-ruchomy-obrazek-0551 (VII - 10zł) oraz 50zł jednorazowa

80,00 - limonka80 serce-ruchomy-obrazek-0551 (VII - 40zł) oraz 40zł bonus

113,00 - kiyoshi spadek serce-ruchomy-obrazek-0551z wątku po szczeniaczkach

20,00 - kiyoshi serce-ruchomy-obrazek-0551 (VIII)

Razem:

 

Wydatki:

lipiec 2021

 

Stan konta na dzień

 

Inna pomoc:

200,00 - helli serce-ruchomy-obrazek-0551- wpłata bezpośrednio do Jagny

100 EURO - p. Donimik z fb wpłata na konto fundacji ZEA

 

LINK DO POSTU ROZLICZEŃ OREO OD 7 WRZESNIA 2021

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Bardzo się cieszę, że dostał szansę.

Miło że jesteś :).

1 godzinę temu, elficzkowa napisał:

Wpłacę jednorazowo 50 zł i dam 10 zł stałej od lipca.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc dla miśka :).

27 minut temu, kiyoshi napisał:

ja tez dam 10 zł stałej

Bardzo Ci dziekuję Izo :).

Link to comment
Share on other sites

Ja też melduje się u cudnego misia i bardzo się cieszę, że dzięki Tobie Renatko ma szansę na nowe życie, bardzo leżał mi na sercu.

Oby on i jamnikowowaty szczęśliwie dotarli do hotelików.

No i te inne psiaki też.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Misio już u Jaagi :).

Biedny bardzo się boi, siedzi we wnęce przy ścianie i nie chce wyjść. Ale nie ma się co dziwić, stres, zmiana, wrażenia, podróż, nowe miejsce, nowi ludzie. Będzie dobrze misiaczku.

Dnia 16.06.2021 o 20:40, Gabi79 napisał:

Melduję się u ślicznego Misia

Witaj Gabrysiu :).

Dnia 17.06.2021 o 08:38, limonka80 napisał:

Jestem u Misia, ode mnie 40 zł stałej.

Bardzo Ci dziękuję limonko :).

Link to comment
Share on other sites

  • Onaa changed the title to Malutki ukraiński misio już w Polsce, biedny bardzo się boi, zapraszamy do misia.

Piesek ma wpisane imię Omar w paszporcie i jeszcze na karteczce, wiec chyba tak go wołano w schronisku. Bardzo się boi, jest śliczny w typie szpica. Ma duza bliznę na udzie. Przy człowieku zamiera w bezruchu i tylko łapie białkami oczu.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Poker napisał:

Biedniutki, kochany piesio. Ta blizna świadczy , że zaznał zła. Pewnie niestety od człowieka. Oby się przekonał ,że są też dobrzy ludzie.

Zdecydowanie, bo Marina zabiera do siebie praktycznie tylko okaleczone i chore psy. Nie ma miejsca na zdrowe. Wiem, ze czasem sterylizują wolnozyjące suki i muszą je wypuszczać z braku miejsca.  Mały jest od łopatek całkiem w filcach, a sierść od spodu jest zrudziała. Jest wykastrowany. Jak wchodzę to on stara się wręcz nie oddychać, tak się boi.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Jaaga napisał:

Zdecydowanie, bo Marina zabiera do siebie praktycznie tylko okaleczone i chore psy. Nie ma miejsca na zdrowe. Wiem, ze czasem sterylizują wolnozyjące suki i muszą je wypuszczać z braku miejsca.  Mały jest od łopatek całkiem w filcach, a sierść od spodu jest zrudziała. Jest wykastrowany. Jak wchodzę to on stara się wręcz nie oddychać, tak się boi.

Biedny,bardzo skrzywdzony psiak :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Biedactwo. Aż dziw, że wykastrowany.  Oby jak najszybciej doszedł do siebie. Na takie kudłate maleńtasy jest duży popyt.

Wszystkie dotąd przyjeżdżały wykastrowane, oprócz szczeniat. Jeśli byl w boksie ogólnym, to tak zakładałam, jednak nie byłam pewna.                           Jest rewelacyjny, tylko mam za duże zdjęcia, żeby tu wstawić. Biedny musiał się bardzo męczyć z wyłysieniami, świądem i filcami. Jest spłoszony w domu, na spacerze czuje się pewniej. Jakby się zmieniała mu osobowość w zależności od miejsca. Nie wiem tez co zrobić z jego futrem. Ostrzyżony będzie przez miesiące odrastać, jednak od barków jest cały w zbitych filcach. Nie ma prawie sierści luzem, tylko ta sfilcowana. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Jaaga napisał:

Wszystkie dotąd przyjeżdżały wykastrowane, oprócz szczeniat. Jeśli byl w boksie ogólnym, to tak zakładałam, jednak nie byłam pewna.                           Jest rewelacyjny, tylko mam za duże zdjęcia, żeby tu wstawić. Biedny musiał się bardzo męczyć z wyłysieniami, świądem i filcami. Jest spłoszony w domu, na spacerze czuje się pewniej. Jakby się zmieniała mu osobowość w zależności od miejsca. Nie wiem tez co zrobić z jego futrem. Ostrzyżony będzie przez miesiące odrastać, jednak od barków jest cały w zbitych filcach. Nie ma prawie sierści luzem, tylko ta sfilcowana. 

Jeśli nie da rady delikatnie rozczesać filców, to chyba strzyżenie jest najlepszym rozwiązaniem..

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, kiyoshi napisał:

Ale super 🙂 szybka akcja. Ja podniose deklaracje na 20 ;

Bardzo Ci dziękuję Izo :).

Biedny misio, ta blizna, ktoś chciał go skrzywdzić i najgorszy ten świąd , boli, łaskocze niemiłosiernie :(, jeszcze w taki upał, tak się cieszę że udało się go zabrać stamtąd i teraz będzie można mu pomóc.

A tutaj troszkę misiaczka.

 

1 day dt 4.jpg

1 day dt 5.jpg

1 day dt 6.jpg

1 day dt 7.jpg

1 day dt 10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Maluch jest delikatniejszej budowy niż na zdjęciach ze schroniska, chociaż cięższy. Mam nadzieję, że jak poprawi się stan jego skóry, przekona się że jest już bezpieczny i ma wszystko czego potrzebuje to się uspokoi i przestanie bać.

I jeszcze takie zdjęcia.

1 day dt 2.jpg

1 day dt 3.jpg

1 day dt 8.jpg

1 day dt 9.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...