Jump to content
Dogomania

Wpłacona "zaliczka" bez podpisania umowy


Lucas123

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie odnośnie możliwości roszczenia wpłaconej kwoty za szczeniaka celem rezerwacji - 1000zl. Hodowca nie przesłał mi żadnej umowy opócz danych konta. Na drugi dzień po wpłacie postanowiłem zrezygnować z zakupu, natomiast hodowca po tym jak zaoferował się oddać pieniądze, poprostu tego nie robi.. szukając wymówek. To, że żona miała wysłać, później że sprawdzi a ostatecznie, że wysłane.. po ostatniej deklaracji nie odbiera telefonu. Dysponuje zapisem korespondencji mailowej/smsowej oraz w tytule przelewu wyraźnie zostało sprecyzowanie że chodzi o zaliczkę miotu XY. 

Za wszelką pomoc dziękuje.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Lucas123 napisał:

Za wszelką pomoc dziękuje.

Zapytaj tutaj  https://forumprawne.org/

- siedzą tam m.inn prawnicy,znają się na takich sprawach.Myślę,że możesz odzyskać tę kwotę,a jeśli to pseudohodowla,to odzyskasz ją na pewno,jeśli postraszysz "hodowcę" Urzędem Skarbowym.Po prostu napisałabym pismo

i przeslalabym do tego delikwenta listem poleconym za potwierdzeniem odbioru,nie mailem! umieszczając na dole strony - do wiadomości:

a) pan Kowalski,

b) Urząd Skarbowy własciwy dla zamieszkania sprzedającego

c)aa

Piszesz w tym liście o sprzedaży bez umowy,z pominięciem zapłacenia podatku,o niedotrzymaniu umowy i przywłaszczeniu sobie Twoich pieniędzy.

I nie martw się - jesli wszystko było "na gębę",to chłop i tak sie wystraszy...W końcu masz dowod przelewu,a on kasę na koncie.

Osobnym mailem/smsem  poinformowałabym,że ma 24 godziny na zrobienie przelewu,jeśli nie - wysyłasz to pismo do skarbówki.

I masz na koncie 1000 zł. :)

Ale przedtem popytaj na forum prawnym,oni sa bardziej prawomyślni ;) ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

@bou Dzieki za odpowiedź. Howodca należy do ZKwP, mimo wszystko powinniśmy mieć jakąs umowe rezerwacyjną. Wczoraj udało mi się dodzwonić z innego numeru, oczywiście tłumaczenie było, że na zły rachunek musiał wyjść przelew. Ręce mi opadają, żeby na każdym kroku pilnować się, żeby ktoś nie okradł. Sądziłem, że ludzie z ZKwP są osobami, którym można zaufać. 

A czy orientujesz się, czy jest szansa wpłynąć na hodowce przez władze ZKwP? 

Jesli chodzi o https://forumprawne.org to umieściłem już wpis, który moge podlinkować jeśli jest to zgodne z regulaminem forum. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Lucas123 napisał:

A czy orientujesz się,

Nie,nic więcej Ci nie podpowiem - nie wiem,po prostu.Myślę ,że masz trzy drogi - to,co Ci podpowiedzą fachowcy z Forum Prawnego,tel.do ZKwP - z pytaniem,co dalej w takiej sytuacji i...to,co ja zrobiłabym,ale to Ci juz napisałam.

Zyczę Ci pozytywnego rozwiązania sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Też radzę to zgłosić do oddzialu Związku. Byłam hodowczynią, nei brałam zaliczek i rozliczałam się z nabywcami szczeniąt uczciwie o czym świadczy to, że często przez całe życie psów miałam kontakt miły z ich właścicielami.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.06.2021 o 17:24, dwbem napisał:

Zgadzam się z bou, przykro mi ale teraz wielu hodowców z Zw.Kyn. zachowuje się jak pseudo, dawniej było to prawie nie do pomyślenia.

Tak naprawde to nie wiemy czy to hodowca ZKwP.    Jest wiele zwiazkow ktore w nazwie zawierajae zwiazek kynologiczny.porozumienie kynologiczne, błednie pisane ZKwP, FCI. Dlatego nie rozumiem czemu  zainteresowany jeszcze nie  sprawdzil hodowlii w oddziale do ktorego ta hodowla nalezy. I tam pytać co zrobić .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...