Jump to content
Dogomania

Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi. Oboje zostają na zawsze razem z Ewą Martą, Jackiem, Peruszką i Figą:)


Recommended Posts

Dnia 3.01.2022 o 21:35, dwbem napisał:

Dawno tu nie zaglądałam a tu tyle cudnych zdjęć i wiadomości. Jesteście wspaniali i całe wasze stadko też.

Od razu mi się humor poprawił.

 

Dnia 3.01.2022 o 21:48, Ewa Marta napisał:

Bardzo się cieszymy z odwiedzin i z tego, że poprawiamy Ci humor 🙂

 

Mam dzisiaj straszliwego "doła" i dokładnie po to tu zaglądam.... ten wątek do najlepszy antydepresant ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że na filmiku stale mówię, ale praca zdalna w domu i brak męża robią swoje 🙂 Dobrze, że do psiaków można się odezwać. No i na spacerach trochę do Ludzi 🙂

Uwielbiam patrzeć na ich zabawy w domu i na dworze. A dzisiaj niebawem ruszamy do Ellig w odwiedziny. Spryciarze doskonale wiedzą, gdzie się udajemy jak już parkuję koło Eluni. Ledwie udaje się namówić je na zrobienie siusiu, bo prą do przodu, żeby być już na miejscu. Peruszka i Figuszek biegną uśmiechnięte i rozmerdane, ale ostatnio i młodzież cieszy się bardzo i pędzą do garażu. U Eluni wiadomo - czeka na nich masa czułości, smaczków i dobrego słowa, więc kto by nie lubił tam być 🙂 Ja też bardzo lubię 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie przperaszaj, te rozmówki są urocze i trochę mi się udzielają 😉 Kiedyś mało mówiłam do psa, nie zasypywałam go słowami... teraz łapię się na tym, że terrierka inaczej wychowuję, włącza mi się gadulstwo.

Stadko przeurocze, widać niesamowite zgranie :). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.01.2022 o 12:50, mari23 napisał:

 

Mam dzisiaj straszliwego "doła" i dokładnie po to tu zaglądam.... ten wątek do najlepszy antydepresant ❤️ 

 

Dnia 7.01.2022 o 13:27, elik napisał:

Ja też tak robię. Nie piszę, ale czytam.

 

Dnia 7.01.2022 o 14:59, Tyśka) napisał:

Tak, ten wątek ma właściwości terapeutyczne 😍

Ja też teraz zaglądam, szukam spokoju,  ukojenia, w obecnej chwili jest mi to b. potrzebne.

A ten wątek taki jest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.01.2022 o 16:18, Ellig napisał:

Słodki Baloo ❤️

271082072_341031064690878_1939811793846866831_n.jpg

 

 

Jak one szybko przyzwyczajają się do posłanek, kanap i poduszek. Balutek bardzo lubi mieć coś pod łebkiem. Wtula się wtedy w podusię i śpi w poczuciu totalnego bezpieczeństwa. A ja rozpływam się widząc go i pstrykam jak szalona kolejne zdjęcia. Dzisiaj mam takie słodko-gorzkie myśli, że moim kundliszonkom się udało, ale nie wszystkie zdążyły doczekać pomocy i to jest takie niesprawiedliwe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2022 o 16:24, Ellig napisał:

 

 

Dnia 10.01.2022 o 16:18, Ellig napisał:

Słodki Baloo ❤️

271082072_341031064690878_1939811793846866831_n.jpg

270186879_291935026238323_1844123347947446515_n.jpg

270187240_474902620919658_6452475473633104813_n.jpg

 

Dnia 9.01.2022 o 11:18, Ellig napisał:

Uwielbiam je ❤️
Teraz są jak zgrany team. Luka zero stresu, sama podchodzi , daje się dotknąć. Baloo to jest niedźwiadek 🙂

270785977_502721387789717_8343867431668021893_n.jpg

269977700_2072691342904878_9204118928540852448_n.jpg

270175989_2732283313743399_6153270513100845654_n.jpg

270735206_454740559451713_2054047932974163213_n.jpg

 

Dnia 8.01.2022 o 11:01, Ewa Marta napisał:

Przepraszam, że na filmiku stale mówię, ale praca zdalna w domu i brak męża robią swoje 🙂 Dobrze, że do psiaków można się odezwać. No i na spacerach trochę do Ludzi 🙂

Uwielbiam patrzeć na ich zabawy w domu i na dworze. A dzisiaj niebawem ruszamy do Ellig w odwiedziny. Spryciarze doskonale wiedzą, gdzie się udajemy jak już parkuję koło Eluni. Ledwie udaje się namówić je na zrobienie siusiu, bo prą do przodu, żeby być już na miejscu. Peruszka i Figuszek biegną uśmiechnięte i rozmerdane, ale ostatnio i młodzież cieszy się bardzo i pędzą do garażu. U Eluni wiadomo - czeka na nich masa czułości, smaczków i dobrego słowa, więc kto by nie lubił tam być 🙂 Ja też bardzo lubię 🙂

 

 
Mnostwo pozdrowien tulanek calej Rodzince
Niezwyklej druzynce Ewusi i Elligowej cioci zasylamy
Z zachwytem stokrosci zachwytem
         
                          Marina Fedotova | Advocate-Art | Desenhos de fadas, Arte com fadas ...                             
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2022 o 20:16, Nadziejka napisał:

 

 

 

 
Mnostwo pozdrowien tulanek calej Rodzince
Niezwyklej druzynce Ewusi i Elligowej cioci zasylamy
Z zachwytem stokrosci zachwytem
         
                          Marina Fedotova | Advocate-Art | Desenhos de fadas, Arte com fadas ...                             

Bardzo dziękujemy i ściskamy również:)

 

Link to comment
Share on other sites

Baloo miał maleńkie skaleczenie, chyba nawet zakłócie między poduszkami. Początkowo nawet tego nie zauważyłam, bo nie utykał. Niestety kilka dni temu w nocy rozlizał sobie to tak, że rana zrobiła się spora, drugi palec też zrobił się czerwony i pojawiła się ropa. W niedzielę chłopak pojechał do weta, który zalecił nasączanie rany Ozonella i bandażowanie, żeby dalej nie lizał. Ozonella pięknie rozmiękczyła ropę i rana się oczyściła. Wczoraj u weta jeszcze raz to obejrzeli, czy nie ma tam żadnego kolca. Rana czysta, ale po usunięciu ropy zrobiła się dziurka. Teraz to musi zziarninować i potrwa kilka - kilkanaście dni. Do tego czasu Balutek ma robione opatrunki, a na ranę nakładam Solcoseryl. Oczywiście usiłuje się do tego dobrać, więc zmieniamy opatrunki 3 razy dziennie. Nie spodziewałam się, że z takiej maleńkiej ranki zrobi się taki kłopot, ale damy radę. 

Poza tym wszystko u nas gra. Psoiaki są coraz grzeczniejsze, chociaż 2 dni temu Luka przeżyła duży stres. Na spacerze byliśmy z naszą grupą spacerową plus kolejny psiak - terier. Spotykaliśmy go już wcześniej i wszystko było dobrze. Tym razem zaczął dosyć intensywnie zaczepiać Lukę. Ona lubi gonitwy z psami, ale tu zauważyłam, że opędza się od niego. Wszyscy się śmiali, że wreszcie się oboje wyganiają, ale ja przyglądałam się temu i dwa razy zawołałam Lukę, żeby pokazać jej, że jak do mnie podbiegnie, to ją ochronię i Enzo nie będzie jej zaczepiał. Niestety w pewnym momencie on zaczął na nią polować. Ruszył do niej ze skowytem psa, który złapał trop i jak szalony próbował ją złapać za łapę i przewrócić. Pozostałe psy też ruszyły słysząc ten skowyt. Luka uciekała przerażona nie na żarty. Ruszyłam po nią pędem i wołałam. W końcu mnie usłyszała i zaczęła do mnie biec. Wpadła między moje nogi, a Enzo dalej starał się ją atakować. Złapałam gościa za szelki i podniosłam do góry. Chciał mnie gryźć, ale się nie dałam. Oddałam go właścicielce i sama poszłam z Luką kawałek dalej, żeby się uspokoiła. Niestety po kilku minutach Enzo znowu biegał i ponownie zaatakował Luśkę. Tym razem Luka zareagowała na to, że biegnę do nich i ją wołam i przybiegła po pomoc. Znowu go złapałam, ale tym razem było trudniej, bo on też wiedział co chcę zrobić. 

Stanowczo powiedziałam, że nie będę z nimi chodzić, bo wypracowaliśmy intensywną pracą w Luce poczucie bezpieczeństwa i chęć zabawy z innymi psami, a teraz taka akcja może ją cofnąć lub co gorsza nauczyć, że będzie ze strachu atakowała inne psy. Luśka w domu przyszła na przytulanki i była trochę inna niż normalnie. Na szczęście rano na spacerze spotkaliśmy jej ulubioną koleżankę i bawiły się super.

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2022 o 13:04, elik napisał:

Mam nadzieję, że ten incydent nie pozostawi śladu w psychice suni.
A gdzie byli właściciele Enza, jaka była ich reakcja? Powinni przywołać psa i zapiąć smycz. Nie zaatakowałby wtedy ponownie.

Opiekunka jest miła  ale niedoświadczona. Było jej głupio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...