Jump to content
Dogomania

Luka i Baloo - 8-miesięczne rodzeństwo zabrane ze wsi. Oboje zostają na zawsze razem z Ewą Martą, Jackiem, Peruszką i Figą:)


Recommended Posts

Ostatnie zdjęcia i filmik są z niedzieli w Pól Mokotowskich. To wielki park, w którym jest dużo spacerujących ludzi i psów. Pojechaliśmy tam, żeby Luka przyzwyczajała się do nowych miejsc, do ludzi chodzących obok. Nie była tak wyluzowana jak na spacerach na polach, czy w lesie, ale uważamy, że bardzo dobrze sobie z tym poradziła. Były dwa warczenia na psy, co biorąc pod uwagę ilość spotkanych po drodze jest wynikiem świetnym. Ludzi mijała łukiem po trawnikach. Była jedna trudna dla niej sytuacja, kiedy przechodziliśmy przez kanałek przejściem zrobionym z betonowych słupów. Na nich stali ludzie z małym dzieckiem. Baluś przeszedł bez problemu, a Luka nie zastanawiając się nawet chwili wskoczyła do kanałku i przeszła na drugą stronę. Wolała zaryzykować skok do wody niż spotkanie z dzieckiem. Bo dzieci boi się najbardziej.

W sobotę za to pakowaliśmy przyczepę. Na campingu było niewiele osób, namiotów nie było wcale, więc Luka była bardzo zadowolona i ganiała z Balusiem dookoła nas. Zrobiliśmy jeszcze długi spacer na zakończenie sezonu i wróciliśmy z przyczepą do domu. 

Usiłuję napisać ogłoszenie dla Luki, ale szczerze mówiąc to co napisałam jest raczej zniechęceniem do adopcji niż zachęceniem. Tak bardzo się o nią boję, że już w ogłoszeniu zaprezentowałam same negatywy. Elunia ma się temu przyjrzeć i poprawić. Ogłaszać zaczniemy po moim powrocie ze ślubu 12 września. Czy znajdzie się rodzina, która sprosta oczekiwaniom? Nie wiem, boję się nawet myśleć o tym. Jacek markotnieje jak zaczynam temat ogłaszania:(

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ela znalazła miejsce, gdzie Frontline Combo jest jeszcze tańszy niż poprzednio kupowałam. Nie czekając na 14 września, kiedy psiaki mają dostać kolejną dawkę preparatu zakupiłam dzisiaj Frontline dla Luki, Balusia, Gucia, Peruszki i Figuszki. Dla Luki 3 dawki kosztują 53,12 zł. 

 

Mamy też niespodziankę na koncie:) Kasia K. poratowała nas kolejny raz kwotą 50 zł, która dzielimy między Lukę i Natkę po 25 zł. Bardzo dziękujemy!!!

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Ela znalazła miejsce, gdzie Frontline Combo jest jeszcze tańszy niż poprzednio kupowałam. Nie czekając na 14 września, kiedy psiaki mają dostać kolejną dawkę preparatu zakupiłam dzisiaj Frontline dla Luki, Balusia, Gucia, Peruszki i Figuszki. Dla Luki 3 dawki kosztują 53,12 zł. 

 

Mamy też niespodziankę na koncie:) Kasia K. poratowała nas kolejny raz kwotą 50 zł, która dzielimy między Lukę i Natkę po 25 zł. Bardzo dziękujemy!!!

 

42823449_1900727439964202_7878489760681951232_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Ela znalazła miejsce, gdzie Frontline Combo jest jeszcze tańszy niż poprzednio kupowałam. Nie czekając na 14 września, kiedy psiaki mają dostać kolejną dawkę preparatu zakupiłam dzisiaj Frontline dla Luki, Balusia, Gucia, Peruszki i Figuszki. Dla Luki 3 dawki kosztują 53,12 zł. 

 

Mamy też niespodziankę na koncie:) Kasia K. poratowała nas kolejny raz kwotą 50 zł, która dzielimy między Lukę i Natkę po 25 zł. Bardzo dziękujemy!!!

A można prosić namiar? Bo ja powinnam już kupić i właśnie się rozglądam,.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ellig napisał:

Słodziaki❤️

241151601_545978276739520_3800568131876367013_n.jpg

240822921_3069328279978176_3505626911034602389_n.jpg

240912309_544628013447700_910085118496085601_n.jpg

 

 

Figa bardzo często zaczepia Lukę do zabawy. Obie bardzo się lubią. Baluś też z nimi często rozrabia, jednak one obie lubią się najbardziej.

Wczoraj dostały nowe pluszaki, między innymi tą niebieską książeczkę. Luka bardzo lubi nowe zabawki i od razu je anektuje dla siebie. Mam zapas pluszaków, które kupuję w ciucholandzie. Jak tylko jest dostawa, robię zapas na dłużej, bo długiego życia u nas nie mają. 

Zapomniałam napisać, że Luka przybrała kolejny kilogram. Apetyt ma w tej chwili niesamowity, ale też bardzo biega na spacerach, więc je bardzo dużo, a na wadze przybiera umiarkowanie. Purizon był strzałem w dziesiątkę, a dzięki Ellig mamy kolejny worek czekający na Lukę. 

Omega 3 dodawana codziennie do jedzenia bardzo poprawiła jej stan sierści, chociaż linieją oboje strasznie. Codziennie zmiatam furę sierści, o piasku przynoszonego ze spaceru nie wspomnę nawet:)

Tak się złożyło, że każdy psiak u nas je inną karmę. Kupiłam dla Figuszki też Purizon, ale w tej chwili ma jeszcze zapas poprzedniej swojej karmy Acany. Baloo zjada karmę hypoalergiczną, Peruszka wątrobową, więc jesteśmy obstawieni pojemnikami:) Marzę o chwili, w której wszyscy jedliby tą samą, ale to pewnie nie będzie takie proste:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...