Jump to content
Dogomania

pies objawy


orginaldjhead

Recommended Posts

witam mam taki problem z psem 11 lat rasa kundel weterynarz stwierdził u niego udar objawy ma takie że ciągle biega tak jakby był do tego zmuszony nawet nie położy się odpocząć 
do tego wyje nie śpię już 3 noc byłem u weterynarza już 2 razy miał podane zastrzyki po których spał ale to była godzina dwie i jak się obudził zaczyna się od nowa i tak całą noc wcześniej miał jeszcze ataki podejrzewam padaczkowe bo dostawał drgawek i pianę z pyska 2 razy dostał relsed 10mg/2.5ml
mam jeszcze 2 saszetki tego leku doodbytniczego jednak pomaga on jedynie na to że nie dostaje ataków ale nadal chodzi przez całą noc i nie można go uspokoić.

co w takiej sytuacji można zaradzić pozostaje jedynie uśpienie? 
ponieważ wiem że jest to męczące zarówno dla mnie i dla niego .

Link to comment
Share on other sites

Wizyta koniecznie u neurologa, a nie przypadkowego weta, bo przy padaczce nie zawsze łatwo dobiera się leki, na każdego psa może co innego działać. Bieganie i pobudzenie po atakach padaczki jest typowe. Relsed nie jest po to aby zapobiegać atakom! Ten lek zatrzymuje atak, gdy już się zaczął. Na padaczkę standardowo podaje się fenobarbital lub łączy z innymi lekami gdy po wysyceniu w organizmie nie działa. Nie doraźnie tylko w sposób ciągły, najczęściej już do śmierci psa. Nie usypiać tylko jechać do kompetentnego weta! Z padaczką może pies żyć długo, ale pod warunkiem, że ma prawidłowo ustawione leczenie. Mój padaczkowy 10 letni pies już 3 lata jest na lekach i ma się dobrze.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Joanienka napisał:

Wizyta koniecznie u neurologa, a nie przypadkowego weta, bo przy padaczce nie zawsze łatwo dobiera się leki, na każdego psa może co innego działać. Bieganie i pobudzenie po atakach padaczki jest typowe. Relsed nie jest po to aby zapobiegać atakom! Ten lek zatrzymuje atak, gdy już się zaczął. Na padaczkę standardowo podaje się fenobarbital lub łączy z innymi lekami gdy po wysyceniu w organizmie nie działa. Nie doraźnie tylko w sposób ciągły, najczęściej już do śmierci psa. Nie usypiać tylko jechać do kompetentnego weta! Z padaczką może pies żyć długo, ale pod warunkiem, że ma prawidłowo ustawione leczenie. Mój padaczkowy 10 letni pies już 3 lata jest na lekach i ma się dobrze.

lekarz kazał mu to dawac a jak u niego był to dostał 2 zastrzyki jed n na sen a drugi to nie wiem pies po tym relsenie już nie dostał ataku jedynie zamiast tego biega i wyje odrazu po wybudzeniu i nie da się go położyć ponieważ również zaczyna wyć

dzisiaj kolejna wizyta i mają mu zostać przepisane tabletki jak tylko będę znał nazwę to się podzielę 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, orginaldjhead napisał:

dzisiaj kolejna wizyta i mają mu zostać przepisane tabletki jak tylko będę znał nazwę to się podzielę 

ale dla dobra psa - i twojego - wskazana jest wizyta u psiego neurologa.same tabletki mogą nic nie pomóc,bo na dobrą sprawę nie wiadomo,co psu jest.Czy były zrobione choćby podstawowe badania?Skąd podejrzenie udaru?A może to guz mózgu i pies szaleje z bólu?

Czy on normalnie je i pije?

Pojedź do porządnej kliniki.Nie wiem gdzie mieszkasz,ale teraz w każdym większym mieście jest - o ile nie wielospecjalistyczna klinika,to przynajmniej dobrze wyposażony gabinet.

Piesek ma 11 lat...jesteś mu winien opiekę,zasłużył sobie,prawda?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bou napisał:

ale dla dobra psa - i twojego - wskazana jest wizyta u psiego neurologa.same tabletki mogą nic nie pomóc,bo na dobrą sprawę nie wiadomo,co psu jest.Czy były zrobione choćby podstawowe badania?Skąd podejrzenie udaru?A może to guz mózgu i pies szaleje z bólu?

Czy on normalnie je i pije?

Pojedź do porządnej kliniki.Nie wiem gdzie mieszkasz,ale teraz w każdym większym mieście jest - o ile nie wielospecjalistyczna klinika,to przynajmniej dobrze wyposażony gabinet.

Piesek ma 11 lat...jesteś mu winien opiekę,zasłużył sobie,prawda?

to polecany weterynarz nie wiem gdzie są dobre kliniki ponieważ nigdy nie byłem zmuszony z takowych korzystać 

 

miasto Łódź 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, orginaldjhead napisał:

to polecany weterynarz nie wiem gdzie są dobre kliniki ponieważ nigdy nie byłem zmuszony z takowych korzystać 

 

miasto Łódź 

ul. Młynarska 29, Łódź, tel. (042) 656 90 70

dr.Kalisz -neurologia m.inn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...