Jump to content
Dogomania

Szelki z przednim punktem zaczepienia i czy nadają się do mushingu/bikejoring?


Recommended Posts

Witam!

Sprawa jest prosta, potrzebuje kupić nowe szelki dla mojego psiaka. Myślałem o szelkach z możliwością przednim zapięciem (front d-ring), ponieważ takie zapewniłby mi nieco więcej kontroli nad moją bestią. Oczywiście trzymam się z dala od szelkach typy T (aka takie które ograniczałyby jej mobilność), i myślę raczej o Y szelkach takie jak Perfect Fit, urban trail harnesses, balance harness itp. Problem jest taki, czy z takimi szelkami istnieje możliwość ciągnięcia rowera? Chciałbym używać jedne szelki do wielu rzeczy, i martwię się, że przez przednie zapięcie psiak będzie się dusił, co oczywiście mija się z celem : /

Myślałem też o x szelkach do ciągnięcia roweru, problem jest taki, że mój psiak nie ciągnie cały czas - tylko okazyjnie. Co ponoć nie jest dobra? Nie jestem pewny czy to nawet prawda? Mam nadzieje, że post nie jest chaotyczny i da się go zrozumieć :3  

Link to comment
Share on other sites

Może to kiepska rada ale...ja nigdy nie znalazłam odpowiednich szelek z gotowej oferty. Może lepiej byłoby żebyś wybrał szelki u takiego producenta który szyję na wymiar i poprosić o doszycie dodatkowych zaczepów. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.05.2021 o 17:18, Koziołekmat napisał:

Witam!

Sprawa jest prosta, potrzebuje kupić nowe szelki dla mojego psiaka. Myślałem o szelkach z możliwością przednim zapięciem (front d-ring), ponieważ takie zapewniłby mi nieco więcej kontroli nad moją bestią. Oczywiście trzymam się z dala od szelkach typy T (aka takie które ograniczałyby jej mobilność), i myślę raczej o Y szelkach takie jak Perfect Fit, Urban trail harnesses, bialance harness itp. Problem jest taki, czy z takimi szelkami istnieje możliwość ciągnięcia rowera? Chciałbym używać jedne szelki do wielu rzeczy, i martwię się, że przez przednie zapięcie psiak będzie się dusił, co oczywiście mija się z celem : /

Myślałem też o x szelkach do ciągnięcia roweru, problem jest taki, że mój psiak nie ciągnie cały czas - tylko okazyjnie. Co ponoć nie jest dobra? Nie jestem pewny czy to nawet prawda? Mam nadzieje, że post nie jest chaotyczny i da się go zrozumieć :3  

jakiego masz psa?  husky? w typie husky?

co to znaczy "ciągniecie roweru'?

co to znaczy, ze potrzebujesz więcej kontroli nad psem?

Pies nie może ciągnąc roweru w szelkach z zapięciem z przodu -ale jakie szelki byłyby dobre, to zależy od tego jaki to pies (wygląd/rasa, wiek, kondycja)  i co to dl;a ciebie znaczy "ciągniecie roweru".

Pies nie może biegać przy rowerze jeśli temperatura jest powyżej 15 stopni, czyli obecnie bieganie psa przy rowerze tylko bardzo wcześnie rano.

 Do biegania/ciągnięcia używa sie sledow (https://www.prodog.pl/pl/p/ManMat-szelki-SLED-M-M-niebieskie/1002 ) , ale one się nie nadają na zwykłe spacery. 

Urban trail harnesses mają budowe guardów/nie sledów -to są Szelki na szlaki miejskie.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...