Jump to content
Dogomania

Malutka Fiszka juz u Murki. Dwa dni czekała w rowie przy drodze na pomoc, dzisiejszą noc spędzi w lecznicy, ale co dalej... Fiszka zaprasza na wątek, bo nie powinna już nigdy być sama. Fiszka zamieszkała we Wrocławiu:)


Recommended Posts

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Rozmawiałam z Elą i skończyłam właśnie rozmawiać z Martą :).

Faktycznie jak się dowiedziałam od Marty od malutkiej kudłatej suni i jak zobaczyłam jej zdjęcie to zaproponowałam dt dla niej. Ja mam w domu małą 7kg Tofinkę no i Gucia, więc muszę odpowiednio dopierać ewentualnego tymczasa, bałam  się że większa sunia - bo myślałam też o dt o tej czarnej ze ślepym oczkiem, może w razie spięcia zrobić krzywdę mojej Tofince. Ja teraz jestem jeszcze w domu ale jak w najbliższym czasie wrócę do pracy to nie będzie mnie w domu około 10 godzin dziennie. Rozmawiałyśmy z Elą i jeśli ona chce dać suni dt to będzie mogła poświęcić jej więcej czasu, a miłości do zwierząt u niej ogrom :) podobnie jak i u mnie :). Najważniejsze co jest najlepsze dla sunieczki, więc ani nie poczuję się urażona ani się nie obrażę że Ela daje jej dt , po prostu tak jak Ela chciałam pomóc małej. Myślę że dt u Elik będzie dla Fiszki wspaniały , a ja się umówię na spacerek z nimi :D.

A może do Olafka z Zamościa szczęście się uśmiechnie, nie duży, też troszkę rozczochrany, uroczy i taki biednusi :( 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Sunia pozwala sobie założyć szelki i obrożę, ale po zapięciu smyczy nie chce zrobić choćby kroku  :(  Ale to jest do opanowania. Po rozmowie z Sowa  już nawet wiem jak  :)

Po domu musi chodzić siłą rzeczy nawet do miski do smaczków, szybko się nauczy a na dworze tym bardziej.Na pewno  pierwsze dni nie będą zachwycające ale to pierwsze dni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Po domu musi chodzić siłą rzeczy nawet do miski do smaczków, szybko się nauczy a na dworze tym bardziej.Na pewno  pierwsze dni nie będą zachwycające ale to pierwsze dni.

Może  zanim uda się załatwić transport, to będziemy już na działce, a tam będzie łatwiej przyzwyczaić ją do smyczy  :)

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, mari23 napisał:

Jeszcze jedno zdjęcie Olafka....łamią serce te staruszki :( :( :(

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, pies i na świeżym powietrzu

Serce w kawałeczkach  :( :( :(  Taki bidusieczek  :( :(

Czemu ja nie mam willi z czterdziestoma pokojami???

Link to comment
Share on other sites

Onaa, a może miałabyś możliwość pomóc Suzi, która po śmierci właściciela trafiła do M.? Pokazana jest na maleństwach, przedostatnia strona. ewu przed chwilą napisala, że suczka nadal tam jest.

Dnia 27.04.2021 o 13:21, Tyśka) napisał:

Nowa bidula w schronisku :(

Suzi zmarł właściciel. Ma około 8 lat u nagle zawalił się jej świat. Pobyt w schronisku jest dla niej traumatyczny, baaaardzo cierpi. 

IMG-20210427-WA0013.thumb.jpg.46e96d3401d6066ebc385e883fed074b.jpg

IMG-20210427-WA0012.thumb.jpg.c7ea1eecb8b9c8bd13960370e7b13904.jpg

IMG-20210427-WA0010.thumb.jpg.5270296d82b5f22d3a99481ade7f86ff.jpg

IMG-20210427-WA0009.thumb.jpg.2864ddbcf99df8bd782de5a2b11b3ad2.jpg

IMG-20210427-WA0007.thumb.jpg.8dca0cab8a0b992cf3f287cbea0c96c7.jpg

 

Dnia 27.04.2021 o 13:22, Tyśka) napisał:

Suzi - cd.

IMG-20210427-WA0011.thumb.jpg.8a05298f610e7e058fc3c619da102b62.jpg

IMG-20210427-WA0008.thumb.jpg.a660684d9355fa62dfb17590f467f8fb.jpg

IMG-20210427-WA0006.thumb.jpg.c1374ef8faf56be569c09c18ad0ff92d.jpg

IMG-20210427-WA0002.thumb.jpg.54432b1abef5b838301dba8a78abefed.jpg

IMG-20210427-WA0001.thumb.jpg.133b9821cf008a5a471f760cac40480a.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Tyśka) napisał:

Onaa, a może miałabyś możliwość pomóc Suzi, która po śmierci właściciela trafiła do M.? Pokazana jest na maleństwach, przedostatnia strona. ewu przed chwilą napisala, że suczka nadal tam jest.

Renia rzadko bywa na dogo, częściej na F.B.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, seramarias napisał:

Nie potrafię wstawić zdjęcia :( To staruszek z 1058 str. wątku psiaków z Zamościa. Nieduży, czarny, kosmaty z siwym pyszczkiem.

 

22 godziny temu, mari23 napisał:

 

OlafekMoże być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, pies i na świeżym powietrzu

Dziękuję za wstawienie zdjęć Marysiu.

Miałam dzisiaj od rana taki dzień, że szkoda gadać, a teraz Olafek dobił mnie całkowicie........

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Gabi79 napisał:

 

Dziękuję za wstawienie zdjęć Marysiu.

Miałam dzisiaj od rana taki dzień, że szkoda gadać, a teraz Olafek dobił mnie całkowicie........

 

To spojrzenie Olafka rozrywa serce na tysiąc kawałeczków :( :( :( też mam ostatnio trudny czas, a widok tych staruszków załamuje zupełnie :( :(

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dzwoniłam do lecznicy i usłyszałam same pozytywne informacje o Fiszce, sunia bardzo się podoba:).

Na moje zapytanie jak sobie radzi ze smyczą wet powiedział, że dobrze i roześmiał się, nie wiem, co miało to oznaczać;).

Fiszka została odrobaczona, zaszczepiona p/chorobom wirusowym i wściekliźnie, jutro będzie miała pobraną krew do badań i będzie do odebrania za dwa dni.

Po rozmowie z elik  ustaliłyśmy, że zabieg sterylizacji będzie miała u Murki; rozmawiałam już Kasią -   ma przyjechać po sunię w środę lub czwartek i umówi zabieg około 21. 05.

Ela sporo czasu spędza teraz na działce i na pewno szukanie dobrej lecznicy, dowóz suni na zabieg, byłby dla niej i męża problemem.

No i w przypadku wszelkich komplikacji, których nie można wykluczyć, też byłby spory problem.

Wet z Janowa zajmuje się hotelowymi psiakami od lat, ma doświadczenie, dysponuje narkozą wziewną, więc wszystko powinno odbyć się bez problemu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Tola napisał:

Dzisiaj dzwoniłam do lecznicy i usłyszałam same pozytywne informacje o Fiszce, sunia bardzo się podoba:).

Na moje zapytanie jak sobie radzi ze smyczą wet powiedział, że dobrze i roześmiał się, nie wiem, co miało to oznaczać;).

Fiszka została odrobaczona, zaszczepiona p/chorobom wirusowym i wściekliźnie, jutro będzie miała pobraną krew do badań i będzie do odebrania za dwa dni.

Po rozmowie z elik  ustaliłyśmy, że zabieg sterylizacji będzie miała u Murki; rozmawiałam już Kasią -   ma przyjechać po sunię w środę lub czwartek i umówi zabieg około 21. 05.

Ela sporo czasu spędza teraz na działce i na pewno szukanie dobrej lecznicy, dowóz suni na zabieg, byłby dla niej i męża problemem.

No i w przypadku wszelkich komplikacji, których nie można wykluczyć, też byłby spory problem.

Wet z Janowa zajmuje się hotelowymi psiakami od lat, ma doświadczenie, dysponuje narkozą wziewną, więc wszystko powinno odbyć się bez problemu.

 

Całkiem dobre wieści jeśli chodzi o zdrowie. Tylko czemu sterylizacja tak późno? Może być 2 tygodnie po szczepieniu, a już minął tydzień. Trzeba będzie jeszcze poczekać na zdjęcie szwów, a to kolejny tydzień, chyba, że pojedzie ze szwami, ale to daleka droga i chyba nie jest wskazane. Może da się ustalić wcześniejszy termin sterylizacji. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...