Jump to content
Dogomania

Czarna z białym krawatem ślepawa schorowana 13- letnia Shila, u Murki potem u katakka, 28 lipca 2022 jej czas.. się skończył :( :( :(.


Recommended Posts

Dnia 7.06.2022 o 10:40, Poker napisał:

Ale u niej nie tylko jest sprawa wieku. Jest również poważnie chora.

 

Nie wiem, co jej konkretnie dolega, ale większosć starych psów ma jakies przewlekłe schorzenia, które niestety nie wykluczają obowiązku szczepienia p. wsciekliżnie. Jesli nie ma dokumentacji aktualnego leczenia,to w razie kontroli nikt tego nie bedzie uznawac. Skoro sunia nawet na badanie uszu nie pojawiła się u lekarza,to trudno bedzie udokumentowac stałe wizyty i leczenie. miejsca, gdzie przebywają psy typu hotelik,hodowla podlegają pod nadzór inspektora weterynaryjnego i mogą zostać w każdej chwili skontrolowane. Czasem weci nawet nie orientują sie, jak wygląda sytuacja prawna, ale mozna dostać kare pieniężną i nakaz udokumentowania szczepienia w ciągu 2tyg. Ja musiałam płacic, bo suczce szczepienie wygasło jeden dzień wczesniej. Dosłownie. Dlatego tego szczepienia pilnuję. Szczepię francuska szczepionką i nigdy nic sie nie dzieje,a szczepię nawet 16letnie psy.

Poza tym Shila jest cudna i rewelacyjnie się odnalazła w nowym miejscu. Widać, że jest bardzo zadowolona :)

Link to comment
Share on other sites

Hotele dla zwierząt nie podlegają pod inspekcję weterynaryjną 🙂 

Poza tym każda kontrola musi być uprzedzona 2 tygodnie przed pisemnie (musi być podane na jakiej podstawie, artykuł prawny).

Czasem zwierzęcia chorego, w trakcie leczenia itd. nie można szczepić i termin podania szczepionki może się przesunąć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.06.2022 o 13:14, Murka napisał:

Hotele dla zwierząt nie podlegają pod inspekcję weterynaryjną 🙂 

Poza tym każda kontrola musi być uprzedzona 2 tygodnie przed pisemnie (musi być podane na jakiej podstawie, artykuł prawny).

Czasem zwierzęcia chorego, w trakcie leczenia itd. nie można szczepić i termin podania szczepionki może się przesunąć.

nie jestem wprawdzie hotelem, ale kiedyś "nasłano" na mnie Powiatowego Inspektora Weterynarii.... dawno to było, pewien weterynarz z Obornik chciał się zemścić. Wszystko wypadło dobrze i "zarzuty" się nie potwierdziły, ale chorych i najstarszych psów nie szczepię w porozumieniu z wetką,  "w razie W" ona zaświadczy, że są przeciwskazania.

Dnia 7.06.2022 o 15:14, Poker napisał:

Zdaje mi się, że ma chorobę nowotworową.

I bierze Neoplasmoxan

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wpadamy przywitać się i pokazać

U Shiluni wszystko dobrze, żyje po swojemu , w swoim tempie, robi co chce i kiedy chce 🙂
Ucho Shili ma się zdecydowanie lepiej, ale jeszcze ciągle kropimy , bo idealnie nie jest 


587986717b21df4bgen.jpg

1c84bc5e57977059gen.jpg

Shila sprawdza , czy trawa dobrze skoszona 🙂 🙂 

b4c9ba5f8859e605gen.jpg

35ac6b5e116de905gen.jpg

  • Like 15
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.06.2022 o 19:57, katakka napisał:

Wpadamy przywitać się i pokazać

U Shiluni wszystko dobrze, żyje po swojemu , w swoim tempie, robi co chce i kiedy chce 🙂
Ucho Shili ma się zdecydowanie lepiej, ale jeszcze ciągle kropimy , bo idealnie nie jest 


587986717b21df4bgen.jpg

Shila sprawdza , czy trawa dobrze skoszona 🙂 🙂 

Cudne zdjęcia cieszą i wzruszają do łez.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję katakka za wieści i zdjęcia Shiluni 🙂 , cieszę się że sunieczka tak dzielnie zniosła przenosiny i tak sobie ładnie radzi. Mam nadzieję że jakoś zniesie te upały, które zapowiadają. Dziękuję też Wam Wszystkim że jesteście z Shilunią , ona nas bardzo potrzebuje🍀.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie 
Bardzo przepraszam, że mówię o tym tak późno, ale w niedzielę kończy się Neoplasmoxan , na szczęście widzę, że można go kupić od ręki , tylko nie wiem jak to z nim wcześniej było cenowo, bo te dostępne na już, są po 318 zł za opakowanie .
Otatni czas, to wykańczające wszystkich pogody , temperatury dobijają wszystkich, dlatego mniejszy apetyt nie jest niczym nadzwyczajnym, kolacje  ledwo poskubane z miski zdarzają się całemu stadu - tak też było z Shilą, obie z Lunką albo nie wyjadły z misek wszystkiego, albo jadły w kratkę, jednego dnia jak ptaszki, drugiego nadrabiały, więc nie było się do czego bardzo czepiać, ale w sobotę Shila nie ruszyła jedzenia, w niedzielę też nie chciała jeść, przynajmniej nie sama - z miski, jadła tylko wtedy jak przy niej siedziałam, wyciągałam kawałki mięsa i kładłam jej na koc , pod pysk - wtedy zjadała wszystko co położyłam, jak  stawiałam na koc całą miskę  to nie chciała nawet na nią spojrzeć. Wczoraj było identycznie - zerowe zainteresowanie zawartoscią miski, ale jak wyciągałam z niej jedzenie i kładłam jej na koc, to zjadała wszystko , ale dziwnie  przeżuwała te kawałki mięsa, jakby coś jej przeszkadzało w środku , ja już to przedwczoraj widziałam , wczoraj sie powtórzyło, więc coś jest chyba nie tak . Na myśl przyszły mi zęby w pierwszej chwili, w drugiej coś znacznie gorszego, zwłaszcza że mamy w tym momencie w domu kota z rozległym nowotworem w obrębie zatok i jam nosowych i trochę ostatnio w związku z tym przeżyliśmy ... 😞, a może nic tam nie ma a to coś neurologicznego u Shili. Ja jej próbowałam oczywiście zajrzeć do paszczy , sprawdzić czy czy cos tam się dzieje, ale Shilunia za nic nie chce współpracować , dlatego chce jak najszybciej , jak  mi sie uda to jeszcze dziś po południu, jechać z nią do weterynarza. Chciałabym  zrobić kontrolne badania krwi , kontrolne usg jamy brzusznej  (nie wiem kiedy miała jakieś ? ). Czy coś więcej, to na miejscu się okaże, chyba że od razu macie jakieś życzenia . 
Prócz tego Shila wygląda i zachowuje się normalnie, poza niepokojącym mnie jedzeniem/nie jedzeniem , nic się nie zmieniło . Proszę o zielone światło na przebadanie Shili 


 

Link to comment
Share on other sites

Jedź do weta. Sprawdź proszę w papierach od Murki kiedy miała badanie krwi.

Jeżeli wet uzna za właściwe to zrób USG. Niech wet potwierdzi czy nadal należy kontynuować 

lek. Jeżeli tak to zamów a ja zrobię przelew. Nie mogę się do Ciebie dodzwonić.

Link to comment
Share on other sites


Jesteśmy po wizycie.

a539b523a88d5042gen.jpg
 Jak tylko nałożyłam Shili szelki i przypięłam smycz, wystrzeliła z domku jak z procy, bez problemów poszłyśmy do samochodu, po czym praktycznie sama wskoczyła do środka . W klinice stres panował nad niunią ,  czego efektem było posiusianie się na podłogę, przy pobieraniu krwi, potem na usg a potem jeszcze raz, przy oglądaniu Shili, zaglądaniu do paszczy i do uszu . Ogólnie bardzo była dzielna i bardzo bardzo grzeczna . Kochana sunia.

Waga - 24 kg

Usg - wszystkie bebeszki dokładnie obejrzane , łącznie z płucami i sercem - narządy w jamie brzusznej czyste, nie widać żadnych zmian/przerzutów,  płuca bez guzów - tyle , na ile można ocenić badaniem usg  , RTG darowaliśmy Shili, nie było konieczne . Serce osłuchowo ok .

Badania krwi - morfologia +biochemia  - wyniki w porządku, nie ma się do czego czepić, więc się cieszymy !

W paszczy nic u Shili nie widać, zęby nie są najpiękniejsze, ale nic się takiego z nimi nie dzieje, co mogłoby powodować to ostatnie dziwne przeżuwanie i brak ochoty na normalne jedzenie z miski. Wetka mówi, że może być jakies zapalenie gardła, albo coś innego, gdzieś głębiej, tam gdzie nie zobaczymy gołym okiem 

W obu uszach polipy (może była już tu, ta informacja wcześniej ? ),  w jednym dwa, w drugim  nie pamiętam ile, dlatego nawracają się Shili zapalenia uszu i nawracać się będą .  Zapomniałam o tym napisać rano, ale po zaleczeniu kroplami bolącego ucha, spokój był na jakiś czas i znowu zaczęło wracać pochlupywanie. Myślałam nawet o pobraniu wymazu, ale wet mówi, że w tym przypadku nie ma sensu, bo powód przewlekłych nawracających problemów jest jasny .  Mamy na razie kropić  ,od nowa ,tym co mamy , a potem zamieni na inne, którymi będziemy męczyć Shile tylko raz w tygodniu

Opis wizyty i wyniki krwi dostanę później na maila , teraz pisze z grubsza.  Kwota z faktury do przelewu bezpośrednio na konto kliniki. W razie jakiś pytań, na które nie jestem w stanie odpowiedzieć, Pani Anita na pewno udzieli odpowiedzi - można dopytać u źródła.

4da07bffa31df8c0gen.jpg
Co do Neoplasmoxanu , poprosiłam o znalezienia jakiegoś zamiennika. Wet powiedziała, że poszuka Shili czegoś z dobrym składem i w przyzwoitej cenie .

Podsumowując - Wyniki badań dobre, nie widać żadnych przerzutów, tam, gdzie można byłoby je zobaczyć za pomocą USG . Jeśli jest jakaś ukryta przyczyna , taka której nie można było zlokazlizować na tej wizycie za pomocą  podstawowych badań, spróbujemy pomóc Shili za pomocą leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych i antybiotyków - dziś dostała w postaci zastrzyków w klinice a na kolejne dni w postaci tabletek do domu - zobaczymy jak będzie i czy wróci normalne jedzenie .

fafd6e973644d1eegen.jpg

Po wyjściu z kliniki, Shilunia czym prędzej wskoczyła do samochodu a po przyjeździe powędrowała prosto do domku, na swoje bezpieczne legowisko 🙂

a448217734b8c0f9gen.jpg

c55a162c49a6c73bgen.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.07.2022 o 21:03, Jo37 napisał:

Z jakim tytułem mam zrobić przelew?  Czy wystarczy wpisać jako odbiorcę Gabinet Wet. Felis?

Wpisz proszę w tytule  - Shila , wizyta z 05.07.2022

Myślę że Gabinet Wet. Felis  wystarczy

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.07.2022 o 20:53, limonka80 napisał:

Spieszyła się do domu 🙂  

Bardzo się cieszę,że nic groźnego u suni nie widać. Tak trzymaj Shiluniu.  

i ja się cieszę, bo przy jej wieku i chorobie wiadomo, jakie obawy każda z nas miała...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 3.07.2022 o 15:22, teresaa118 napisał:

Poszly alimenty dla Shiluni na trzeci kwartal. Mam nadzieje, ze jeszcze dlugo potupta w tym pieknym ogrodzie

 

Dnia 5.07.2022 o 21:11, Tola napisał:

Tez cieszę się, że na razie nic złego badania nie wykazały, trzymaj się sunieczko jak najdłużej!

 

Dnia 7.07.2022 o 09:42, Tyśka) napisał:

Bardzo dobre wieści. Tak trzymaj, Shiluniu! 

@Onaa , czy mam nadal ogłaszać Shilę?

 

Niestety wieści o Shili nie są dobre :(. Dzisiaj była w klinice.

Dziękuję Wam że jesteście z nią cały czas, i bardzo proszę bądźcie z nią teraz szczególnie. Właściwie nie potrafię więcej napisać. Kasia napisze później coś więcej, wklei wyniki badań, opis z wizyty.😔

Link to comment
Share on other sites

  • Onaa changed the title to Czarna z białym krawatem ślepawa schorowana 13- letnia Shila najpierw u Murki teraz u katakka, jej czas nieubłaganie przyśpiesza...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...