Jump to content
Dogomania

Czarna z białym krawatem ślepawa schorowana 13- letnia Shila, u Murki potem u katakka, 28 lipca 2022 jej czas.. się skończył :( :( :(.


Recommended Posts

Dnia 17.09.2021 o 22:14, Tola napisał:

Wydaje mi się, że to nie są kaszaki, brzuszek obsypany zbyt regularnie...

Ja liczę na jakieś uczulenie, może na nici ..... Oby.

 

Dnia 17.09.2021 o 22:14, Tola napisał:

Zasługuje na najwspanialsze te ostatnie lata;  proszę, niech to będą lata...

Ja też proszę, niech to będą lata - i wierzę że będą. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shilka wychodzi na razie na ogród na smyczy z racji tego, że jest głucha i drugi powód jest taki, że jedna sunia (ta tu wredota na zdjęciu poniżej) szuka byle okazji, żeby ją zaczepić, więc muszę mieć sytuację pod kontrolą.

shill3.jpg

 

shill.jpg

shill1.jpg

shill2.jpg

 

Shila wobec psów jest bardzo przyjazna, czasem tylko namolnie obwąchuje 🙂 

shill4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że można sunię powoli ogłaszać. A nuż trafi się ktoś to będzie chciał dać jej dom. Warto napisać, że całe życie spędziła w schronisku, to kruszy wrażliwe serca.

Shila jest bardzo łagodna, lubi głaskanie i ogólnie towarzystwo, jest ciekawska. Jest przyjazna wobec psów i kotów. Jest trochę lękliwa i panikuje przy gwałtownych ruchach, ale wystarczy wszystko przy niej robić powoli i spokojnie - i jest ok.

Poza tym sunia chodzi na smyczy, zachowuje czystość, nic nie niszczy. 

Jest głucha (choć czasem wydaje mi się, że coś tam słyszy, ale na pewno bardzo słabo) i słabo widzi.

Waży 22 kg. Jest naprawdę bardzo kochana i super by było, gdyby zdążyła jeszcze znaleźć dom.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Murka napisał:

Jest naprawdę bardzo kochana i super by było, gdyby zdążyła jeszcze znaleźć dom.

To jest dokładnie to, co pomyślałam patrząc na rozczulające zdjęcia. We mnie budzi się ogromna chęć przytulenia jej, kiedy na nią patrzę, jest taka "chwytająca za serce", że oby tylko jakiś wrażliwy człowiek na ogłoszenie trafił - nie oprze się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.09.2021 o 18:13, Tyśka) napisał:

Kochana jest :) Skrobnę jej jakiś opisik i olxa, ale to dopiero w przyszłym tygodniu, końcówka września to w mojej pracy ogrom zajęcia i zawalenie obowiązkami.

Czyżbyś w księgowości pracowała?  ;) Koniec kwartału...ech :( :( 

Dnia 25.09.2021 o 20:53, Tola napisał:

Ja też pomogę w ogłaszaniu i tez dopiero w następnym tyg., muszę ogarnąć nasze koty...

I ja się chętnie włączę do akcji ogłaszania.

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Tyśka) napisał:

Ja się nie nadaję do cyferek absolutnie. Z dziećmi z niepełnosprawnościami róznorakimi pracuję, więc zupełnie inny biegun.

 ;) tak różne zawody, a problem ten sam: " końcówka września to w mojej pracy ogrom zajęcia i zawalenie obowiązkami."

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.09.2021 o 18:36, elik napisał:

Wnoszę z tego, że to Ty jesteś księgową?  🙂   

Niestety... :( chociaż wbrew swojej humanistycznej duszy kocham precyzję i przejrzystość matematycznej księgowości, to już wszelkie zmiany przepisów i kolejne "zmiany do zmian" przepisów doprowadzają mnie do stanu rozpaczy :(bycie księgową może być fajne, pod warunkiem, że z przodu nie figuruje przymiotnik "główna" :(

Dobrze, że jest Dogomania i takie kochane dogo-ciocie oraz wujkowie, że codzienność staje się mniej ciężka...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, mari23 napisał:

Niestety... 😞 chociaż wbrew swojej humanistycznej duszy kocham precyzję i przejrzystość matematycznej księgowości, to już wszelkie zmiany przepisów i kolejne "zmiany do zmian" przepisów doprowadzają mnie do stanu rozpaczy 😞bycie księgową może być fajne, pod warunkiem, że z przodu nie figuruje przymiotnik "główna" 😞

Dobrze, że jest Dogomania i takie kochane dogo-ciocie oraz wujkowie, że codzienność staje się mniej ciężka...

Pocieszę Cię, że prowadząc działalność ciągłe zmiany w przepisach też doprowadzają do rozpaczy 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podziwiam wszystkich, którzy muszą się mierzyć z tą "przyjazną" prawno - administracyjną rzeczywistością. Jak czasem rozmawiam z ludźmi prowadzącymi działalność w innych krajach, to płakać mi się chce z żalu, że u nas tak nie jest. Tam nikt nie traktuje człowieka jak potencjalnego złodzieja i oszusta. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.10.2021 o 08:22, agat21 napisał:

Podziwiam wszystkich, którzy muszą się mierzyć z tą "przyjazną" prawno - administracyjną rzeczywistością. Jak czasem rozmawiam z ludźmi prowadzącymi działalność w innych krajach, to płakać mi się chce z żalu, że u nas tak nie jest. Tam nikt nie traktuje człowieka jak potencjalnego złodzieja i oszusta. 

Ale trzeba przyznać, że "Polak potrafi".... niestety :( Jakiś czas temu czytałam o głównej księgowej, która przez wiele lat przelewała na swoje konto co miesiąc sporo pieniędzy. Kiedy w końcu kontrola to wykryła - suma kradzieży była ogromna, kobietę aresztowano. Jednego pojąć nie mogę - jak osoba znająca mechanizmy księgowości - bo sadzę, że główna księgowa zna je dobrze - mogła przypuszczać, że to się nie wyda...no jak??? Kasjerka czy inna osoba pracująca w księgowości, np. przy przelewach - ok, mogła myśleć, że jest "sprytna", ale główna księgowa dużego sądu ???? Pomijając już ten "wyczyn", sama znam wiele przypadków kombinacji podatkowych, bo "przyłapani" prosili mnie o pomoc....ja tam bardzo bym chciała płacić duży podatek dochodowy - po pierwsze dochód miałabym wielki, po drugie - z 1% też dużo bym odpisać mogła na ZEA :)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, mari23 napisał:

ja tam bardzo bym chciała płacić duży podatek dochodowy - po pierwsze dochód miałabym wielki, po drugie - z 1% też dużo bym odpisać mogła na ZEA 🙂

Ja też bardzo chętnie płaciłabym wysoki podatek  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...