Jump to content
Dogomania

Czarna z białym krawatem ślepawa schorowana 13- letnia Shila, u Murki potem u katakka, 28 lipca 2022 jej czas.. się skończył :( :( :(.


Recommended Posts

4 godziny temu, Onaa napisał:

Większa część spadku po Rabarbarku i Kokosku przechodzi na Shilunię, natomiast część pieniążków będzie dla starszego zaniedbanego kudłatego Farcika.

 

Ciekawe jak się miewa Shilunia 🙂 ?

 

Shila się rozbrykała, jest niemal cały czas w ruchu i coraz więcej czasu spędza poza boksem. Jak się oddalamy od boksów to obiera sobie mnie jako punkt bezpieczeństwa i co chwila podbiega i sprawdza czy jestem:)

Parę dni temu trochę rozrzedziły się jej koopki, ale po drugim odrobaczeniu unormowały się. Jeszcze się jej zdarza zrobić w boksie, ale już czasami jest czysto:)

Na poniedziałek jestem umówiona z wetem na badania suni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na RTG i USG nie widać żadnych innych guzów:)

Jedyne co to na USG wyszły pogrubiałe jelita, tak jakby sunia miała stan zapalny. Być może będzie wrażliwa pod tym względem, może dlatego jest taka szczupła. Pisałam już o epizodzie z rozwolnieniem, które względnie minęło po drugim odrobaczeniu. Rano jeszcze zrobiła normalne koopki, ale u weta ze strachu i po powrocie znów rozwolnienie.  Wet na razie zalecił probiotyk i obserwację, ale niewykluczone, że sunia będzie musiała jeść karmę lekkostrawną.

Sunia zaszczepiona na wściekliznę. Uszka wypłukane (zdrowotnie są w porządku).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Murka napisał:

Na RTG i USG nie widać żadnych innych guzów:)

Jedyne co to na USG wyszły pogrubiałe jelita, tak jakby sunia miała stan zapalny. Być może będzie wrażliwa pod tym względem, może dlatego jest taka szczupła. Pisałam już o epizodzie z rozwolnieniem, które względnie minęło po drugim odrobaczeniu. Rano jeszcze zrobiła normalne koopki, ale u weta ze strachu i po powrocie znów rozwolnienie.  Wet na razie zalecił probiotyk i obserwację, ale niewykluczone, że sunia będzie musiała jeść karmę lekkostrawną.

Sunia zaszczepiona na wściekliznę. Uszka wypłukane (zdrowotnie są w porządku).

Super wieści jeśli chodzi o brak przerzutów. Ona ma zrobione dokładne badania kału? Tzn na giardie i ogólne laboratoryjne? Najczęściej pasożyty sa jednak powodem stanu zapalnego jelit, szczególnie psa ze schroniska. Ma eozynofile w normie? Jesli wszystko ma przebadane i ok, to najlepiej włączyć dietę na chore jelita Gastro intestinal. Szczególnie jeśli sunia nie potrafi utyć. Jest tak opracowana, żeby wchłanialność składników  i kaloryczność była maksymalna. U nas wszystko ekspresowo normuje się po diecie jelitowej. Jako że prawie kazdy przyjezdza z pasożytami lub bakteryjnym zapaleniem jelit, to mamy już to sprawdzone. No i niezastąpiony metronidazol 😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Murka said:

Na RTG i USG nie widać żadnych innych guzów:)

Jedyne co to na USG wyszły pogrubiałe jelita, tak jakby sunia miała stan zapalny. Być może będzie wrażliwa pod tym względem, może dlatego jest taka szczupła. Pisałam już o epizodzie z rozwolnieniem, które względnie minęło po drugim odrobaczeniu. Rano jeszcze zrobiła normalne koopki, ale u weta ze strachu i po powrocie znów rozwolnienie.  Wet na razie zalecił probiotyk i obserwację, ale niewykluczone, że sunia będzie musiała jeść karmę lekkostrawną.

Sunia zaszczepiona na wściekliznę. Uszka wypłukane (zdrowotnie są w porządku).

Uff, uff! Cieszą takie wiesci!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.06.2021 o 09:43, Jaaga napisał:

Super wieści jeśli chodzi o brak przerzutów. Ona ma zrobione dokładne badania kału? Tzn na giardie i ogólne laboratoryjne? Najczęściej pasożyty sa jednak powodem stanu zapalnego jelit, szczególnie psa ze schroniska. Ma eozynofile w normie? Jesli wszystko ma przebadane i ok, to najlepiej włączyć dietę na chore jelita Gastro intestinal. Szczególnie jeśli sunia nie potrafi utyć. Jest tak opracowana, żeby wchłanialność składników  i kaloryczność była maksymalna. U nas wszystko ekspresowo normuje się po diecie jelitowej. Jako że prawie kazdy przyjezdza z pasożytami lub bakteryjnym zapaleniem jelit, to mamy już to sprawdzone. No i niezastąpiony metronidazol 😉

Faktycznie nie pomyślałam o zbadaniu kału, a standardowe odrobaczenie nie działa na pierwotniaki. Sunia robi niby w miarę normalne koopy, ale są one miękkie. Wet mówił, że te pogrubiałe jelita świadczą o długotrwałych problemach.

Jutro jak mi się uda to dam próbkę kału do badania.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Murka napisał:

Faktycznie nie pomyślałam o zbadaniu kału, a standardowe odrobaczenie nie działa na pierwotniaki. Sunia robi niby w miarę normalne koopy, ale są one miękkie. Wet mówił, że te pogrubiałe jelita świadczą o długotrwałych problemach.

Jutro jak mi się uda to dam próbkę kału do badania.

Teraz i w hodowlach i w schroniskach pierwotniaki to główny problem. Na lamblie najlepiej zrobić nawet w domu test na przeciwciała, wystarczy ociupinka kału. Jest najbardziej wiarygodny, a kokcydie diagnozuje się normalnie metodą flotacji. Lamblie w zwykłym badaniu czesto nie wychodzą.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Gdzie można kupić taki test?

Pewnie u weta. Nasz wet robił taki właśnie test + flotacja (innych pasożytów nie ma). Normalnie próbka kału została by wysłana do laboratorium na rozszerzone badania, ale wet wyjeżdża pojutrze na dwa tygodnie, więc nie zdążylibyśmy rozpatrzeć wyników. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Murka napisał:

Pewnie u weta. Nasz wet robił taki właśnie test + flotacja (innych pasożytów nie ma). Normalnie próbka kału została by wysłana do laboratorium na rozszerzone badania, ale wet wyjeżdża pojutrze na dwa tygodnie, więc nie zdążylibyśmy rozpatrzeć wyników. 

Dzięki  🙂

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mari23 napisał:

shilka1.jpg

śliczna, kochana sunieczka ❤️ piękne ma to zdrowe oczko, szkoda, że drugie niewidome....tak pod kątem adopcji myślę, oby to nie zniechęcało ludzi.

Mam nadzieję, że będzie miała tyle szczęścia, co zamojska Miła...

Życzę jej tego z całego serca!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że badania rtg i usg nie wykazały guzów, i że Shila tak pięknie rozkwita u Murki 🙂 🙂 🙂 .

Tutaj chyba się nawet uśmiecha 🙂 .

shilka5.jpg

 

Dziękuję że jesteście z nią, i proszę zaglądajcie do niej jak najczęściej 🙂 . To dzięki Wam Shilunia mogła opuścić schronisko po tylu latach, i teraz może cieszyć się trawą pod łapkami, bliskością dobrego człowieka, spokojem, chłodem z liści drzew w te upalne dni zamiast skwaru betonu wokoło.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I nie wiadomo kiedy minął miesiąc odkąd sunia opuściła schronisko... Lek na giardie na nadal przyjmuje, tzn. teraz ma przerwę i za 7 dni kolejna dawka. Dostaje także probiotyk i lekkostrawną karmę, koopki robi ładne i już coraz częściej w jej boksie jest czysto:) jest niepoprawnym łakomczuchem; ostatnio ją przyłapałam jak szturchała miskę w sąsiednim boksie (bo tam inna karma) i zbierała rozsypywane w ten sposób chrupki:)

Ogólnie jest kochana, grzeczna, nadal mega łagodna i nadal trochę lękliwa. 

 

Rozliczenie:

-360 zł hotelowanie 09.06-09.07

-112 zł transport ze schroniska do weta i do hotelu

-171,20 zł koszty wet. (odrobaczenie, odpchlenie, szczepienie na wirusówki, wymaz z ucha, czyszczenie uszu, ogólne badanie)

-65 zł badanie krwi

-5,40 zł przejazd do weta na pobranie krwi

-12,50 zł odrobaczenie II

-228 zł RTG, USG, szczepienie na wściekliznę, uspokojenie do RTG

-12 zł przejazdy do weta na badania

-63 zł probiotyk

-135 zł - badanie kału + test na giardie

Stan konta na 8 lipiec wynosi -1164,10 zł.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Murka napisał:

I nie wiadomo kiedy minął miesiąc odkąd sunia opuściła schronisko... 

Stan konta na 8 lipiec wynosi -1164,10 zł.

Jak sytuacja finansowa Shiluni? Bo mogłabym poprosić Staruszkową Skarpetę o pomoc dla niej, jestem tam od lat stałą deklarowiczką i raz w miesiącu mogę wnioskować o pomoc bez konieczności regulaminowego zwrotu 25% kwoty.

Chyba, że jest inna bieda w pilniejszej potrzebie a Shilunię "zostawimy" na sierpień na przykład :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2021 o 12:22, Jo37 napisał:

Nareszcie oddali mi internet.

Wpłaty:

spadek po Rabarbarze i Kokosie 2939,40

Czarna Kafka-  10,00 - 05.05 ( Miła)

Marudzia - 15,00 - 05.05 ( Rabarbar)

Mruczka - 50,00  stała za V - 07.05

ania75 - 15,00 - 10.05 ( Kokos)

Nesiowata - 10,00 - 10.05

helli - 50,00 - 11.05 (Rabarbar)

Agnieszka103 - 5,00 12.05( Rabarbar)

dorota1 - 20,00 (V) - 13.05

Agnieszka103 - 5,00( Rabarbar) - 02.06

Czarna Kafka - 10,00 ( Miła) - 04.06

Nesiowata - 10,00 - 04.06

Marudzia - 15,00 - 04.06 ( Rabarbar)

agat21 z bazarku - 313,00 - 07.06

limonka80 - 40,00 stała - 10.06

ania75 - 15,00 -  10.06 ( Kokos)

Kikou - 10,00 - 10.06

Anonim - 300,00 - 10.06 ( transport 200,00+ stała 100,00)

Patrycja96 - 15,00 - 10.06

Czetka - 300,00 ( VI-XI)- 11.06

Jolanta08 - 30,00 - 11.06

helli - 50,00 - 11.06

Mazowszanka13 - 20,00 stała - 11.06

dorota1 - 20,00 stała VI - 11.06

mari23 - 20,00 - 11.06

Koja - 30,00 - 14.06

malti - 30,00 - 14.06

Teresaa118 - 150,00 ( VII-IX ) - 14.06

Mruczka - 50,00 - 14.06

Agnieszka, znajoma elik - 20,00 - 15.06

p. krystyna z fb - 100,00 - 15.06

Dulska - 20,00 - 16.06

Karen116 - 100,00 - 21.06

Kikou z bazarku - 84,00 - 22.06

Paulina z fb - 10,00 - 23.06

 

 

Serdecznie dziękuję 🙂  serce-ruchomy-obrazek-0551serce-ruchomy-obrazek-0551serce-ruchomy-obrazek-0551.

Na moje konto przyszła jeszcze wpłata na sunię od Figuni serce-ruchomy-obrazek-0551 - 50zł - przesłałam już na konto skarbnika Jo37 - bardzo dziękuję.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2021 o 10:15, mari23 napisał:

Jak sytuacja finansowa Shiluni? Bo mogłabym poprosić Staruszkową Skarpetę o pomoc dla niej, jestem tam od lat stałą deklarowiczką i raz w miesiącu mogę wnioskować o pomoc bez konieczności regulaminowego zwrotu 25% kwoty.

Chyba, że jest inna bieda w pilniejszej potrzebie a Shilunię "zostawimy" na sierpień na przykład 🙂

Marysiu dziękuję za troskę :), na szczęście Shilunia na ten moment ma dobrą sytuację finansową, a to dzięki większej części spadku po Rabarbarku i Kokosku, którzy szybko znaleźli domki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.07.2021 o 23:30, Onaa napisał:

Bardzo się cieszę, że badania rtg i usg nie wykazały guzów, i że Shila tak pięknie rozkwita u Murki 🙂 🙂 🙂 .

Tutaj chyba się nawet uśmiecha 🙂 .

shilka5.jpg

 

Dziękuję że jesteście z nią, i proszę zaglądajcie do niej jak najczęściej 🙂 . To dzięki Wam Shilunia mogła opuścić schronisko po tylu latach, i teraz może cieszyć się trawą pod łapkami, bliskością dobrego człowieka, spokojem, chłodem z liści drzew w te upalne dni zamiast skwaru betonu wokoło.

Uśmiecha się "od ucha do ucha", takie nasze "uchachane szczęście" na 4 łapach <3

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Shila jest naprawdę świetna, dobrota podobna do Miłej, tylko trochę bardziej nieogarnięta (pewnie przez to, że nie słyszy). Innym psom schodzi z drogi i ustępuje na każdym kroku (dzięki temu pewnie przeżyła tyle lat w schronisku). Łazi za mną po całym ogrodzie i zagląda w oczy. 

Z czystością jest już prawie idealnie, czasami się jeszcze zdarzają wpadki.

Podaję jej teraz drugą dawkę leku na giardie, potem będziemy myśleć o zabiegu. Upały na chwilę odpuściły, ale mają jeszcze wrócić...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...