Jump to content
Dogomania

Załatwianie się w domu


Maja29

Recommended Posts

Witam. Mój 4 miesięczny szczeniak nie chce załatwiać się na zewnątrz. Potrafi czasem zrobić siku podczas spaceru ale jeżeli chodzi o to drugie to nie. Szukałam informacji na internecie ale nie znalazłam nic przydatnego. Nauka wielu komend przyszła mu z łatwością więc nie tu leży problem. Spaceruje z nim czasem nawet 3 godziny po tym, jak kręci się w kółko w domu, szukając miejsca do załatwienia się. Ale na zewnątrz nie robi kupy. Robi ją dopiero po przyjściu do domu. Chwalę go i nagradzam smakołykiem jeśli załatwi się na zewnątrz. Używam komendy 'dobry pies' którą piesek już dobrze zna i rozumie. Ale to nie skutkuje. W domu nie robi na maty, robił przez jakiś czas ale następnie zaczął je targać i jeść dlatego nie mogą już leżeć na podłogach (nawet jak były to nie było to jego jedyne miejsce do załatwiania się). Czy ktoś ma jakiś pomysł, oprócz tego, że spacery muszą być częste, długie, że na załatwieniu nie mają się kończyć, że trzeba dać przysmak i pochwalić? Bo to wszystko już testowałam i nie działa. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Maja29 napisał:

Witam. Mój 4 miesięczny szczeniak nie chce załatwiać się na zewnątrz.

To jeszce psie,malutkie dziecko.Cierpliwości,Ty też siusiałaś ( i nie tylko!) w pampersa, i to dłużej od malucha :)

Jest mnóstwo porad na ten temat,ale przeczytaj to,co niżej w linku.Autorka jest trenerką psów z wieloletnim stażem i jest niekwestionowanym autorytetem jeśli chodzi o wychowanie psów.Miłej lektury.

https://nosem.pl/pies-w-domu/jak-nauczyc-psa-zalatwiania-sie-na-dworze-spacerze/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No właśnie, to psie dziecko, ludzkie sika czasem do dwóch lat i nikt się nie dziwi a od szczeniaka wymaga się dorosłości od urodzenia.

Bou dobrze radzi choć uważam, że poczytać należało zanim się wzięło szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, dwbem napisał:

No właśnie, to psie dziecko, ludzkie sika czasem do dwóch lat i nikt się nie dziwi a od szczeniaka wymaga się dorosłości od urodzenia.

Bou dobrze radzi choć uważam, że poczytać należało zanim się wzięło szczeniaka.

Czytałam i zanim wzięłam 🙂 po prostu szukam dobrego sposobu na to aby pies zaczął rozumieć, że kupka na polu, a nie trzymamy aż wrócimy ze spaceru. Tak jak w przypadku innych rzeczy, myślę, że jest jakie fajny sposób, którego nie znalazłam. Rozumiem, że to psie dziecko ale chyba nie do końca zrozumieliście o co pytam. Nie jestem jedną z tych właścicielek psa, która się dziwi, że szczeniak załatwia się w domu i jest oburzona. Po prostu oprócz cierpliwości i bycia wyrozumiałą chciałabym wprowadzić jakąś zachętę lub jakiś inny sposób aby dać mu to bardziej do zrozumienia. Tak czy inaczej dziękuję za link, na pewno poczytam. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...