Jump to content
Dogomania

Dwuletnia sunia boi się w mieszkaniu..


Moomunia

Recommended Posts

Dzień dobry. Mamy taki problem z dwuletnią sunią. Wzieliśmy ją z podwórka na wsi gdzie mieszkała w stodole kiedy miała 4 miesiące. Jej pierwszych właścicieli spotkaliśmy tylko raz- jak ją odbieraliśmy, ale widać było że kochają zwierzęta jej mama jest psem podwórkowym, ale nie jest psem łańcuchowym - piszę to żeby wykluczyć ewentualne "traumy z dziecińtwa"... Nasza sunia (a właściwie mojej mamy) - Cava na początku odnalazła się w mieszkaniu bardzo dobrze. Nie widzieliśmy żadnych lękowych zachowań. Problem się zaczął po tym jak wróciła z długiego pobytu w domu jedno rodzinnym z ogrodem (na pewno ponad dwa miesiące). Tam nie siedziała cały czas na dworzu, ale jednak warunki zupełnie inne niż w bloku. Miała wtedy rok, była już po cieczce, która nie wywołała żadnych zmian w zachowaniu.
Po powrocie do mieszkania zaczeła się chować pod stół, pod łóżko - nie chętnie do nas wychodziła. I tak jest już rok z przerwami. Sapie, kuli się, nie chce jeść.
zachowanie się zmienia kiedy przyjeżdżam do mamy w odwiedziny z moją sunią Jerbą (również dwa lata) - wtedy pies jest towarzyski, rozhasany i jakby problemu nie było.

Bierę oczywiście pod uwagę behawiorystę (od weterynarza dostałyśmy ziolowe tabletki uspakające "bo może widzi coś czego my nie widzimy") ale zanim będę musiała się na tę okazję zapożyczyć chciałam u Was zasięgnąć porady - może któryś z Waszych Pupili miał podobny problem? Próbowałam odszukać podobny temat na forum, ale znalazłam przypadki gdzie Pienio się bał konkretnej "rzeczy" np. zmywarki albo zlewu/odkurzacza, innych psów.. A w naszym przypadku Cava takjakby bała się "wszystkiego" albo samego mieszkania.. 

Może macie jakieś rady dla nas jako właścicieli jak najlepiej zapewnić psiaka że jest bezpieczny?

Dodam, że jest to nasz czwarty pies z rzędu i nigdy wcześniej nie miałyśmy takiego problemu... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...