Jump to content
Dogomania

Nowy maluch i ja witamy wszystkich :)


rkarolek

Recommended Posts

Witam wszystkich właścicieli i wielbicieli piesków shiba.
Od tygodnia mam takiego jednego nicponia w domu i już dużo problemów z nim ;)
Piesek pochodzi z hodowli Tanabata, ma obecnie 6 miesięcy, w domu żona ochrzciła go Hoshi :)

Teraz trochę się wyżalę...
1. Zachowanie czystości
piesek potrafi przyjść ze spaceru i załatwić się na środku dywanu (mimo że na spacerze załatwiał się), nie bardzo wiem czy już zaczyna się do tego przyzwyczajać, czy po prostu jeszcze nie w pełni się zaaklimatyzował (ogólnie jest coraz lepiej, już nawet przez 2 dni nic nie zrobił, a tu nagle w weekend co dziennie wpadka)

2. Jedzenie
No to to już jest po prostu makabra :(
w hodowli karmiony był pedigree pal junior i taką karmę kupiliśmy mu za radą hodowcy na początek, żeby oszczędzić mu dodatkowych stresów.
dwa pierwsze dni miskę wymiatał, od tego momentu jest już tylko coraz gorzej.
W sobotę ugotowałem mu ryż z marchewką i puszką mięsną junior, wsuwał tak że miska mu po całej kuchni jeździła, ale już wczoraj ledwo powąchał,
powoli zaczynam się załamywać :(
Jedyne co teraz je poza tym co uda mu się wyżebrać przy stole, to friskies junior (wsuwa mało mi ręki nie odgryzie)
A tak swoją drogą to przy założeniu że będę próbował karmić go gotowanym jedzonkiem, ile jednorazowo i ile razy dziennie taki psiak powinien dostawać michę?

Wiem, wiem zaraz wszyscy powiecie że pedigree i friskies to nie jedzenie tylko trociny... ale mam tylko jednego psa i nie bardzo mam co robić z tą kupioną już karmą, a w dodatku jeśli taki z niego niejadek to chyba pozostaje mi tylko iść do wróżki po odpowiedź jaką mu karmę kupić ;(
No i niestety nie ma co ukrywać ale karmy za więcej niż 15pln/kg (no max 20) są poza moim zasięgiem finansowym.

Z tego co korespondowałem z Ktreborem zanim udało mi się zarejestrować na forum, polecał mi Prism Eaglepacka lub Nutra Nuggets, ale wszystkie te karmy są minimum w 3kg opakowaniach, a jakoś nigdzie nie mogę wyżebrać próbek :(

Czas kończyć już ten przydługi post który miał być powitaniem na forum, przepraszam za jego długość i proszę o wszelkie możliwe rady dla świeżo upieczonego posiadacza shiby ;)

Pozdrawiam

PS. jak tylko popstrykam fotki to przedstawię piesa naocznie :D

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Byc moze powodem siurkania jest stres. Napisze co ja robiłam jak małemu zdazały sie wpadki. Wynosiłam go do drugiego pokoju bez krzyków itp i poprostu zmywałam wykładzine woda z waniszem. Gdy miał prawie 6 miesiecy zdazyło sie ze zsusiał sie na kołdre lub dywan ale powodem było wystraszenie go przez mojego brata, lub to gdy wrociłam po 2 tygodniach do domu z wyjazdu. Ale zmyłam i nie robiłam problemu jakby nic sie nie stało. teraz gdy ma 7mies wytrzymuje ładnie daje znac ze musi wyjsc za potrzeba. Wychodzi tak 4-5 razy dziennie no teraz rzadziej bo cały dzien spedza w ogrodku wiec sprawa rozwiazana:)

Moj mały tez troche krecił nosem na jedzenie. Ale po tym gdy przestałam go dokarmiac przy stole i jak zabrałam kilka razy miche po upływie 30min przestał marudzic. A do tego okazało sie ze moj Quesciu lubi miec w misce małe porcje, dlatego dzienna racje dziele na 3 razy. Oprocz tego 3 razy w tygodniu gotuje dla niego rzeberka lub kosci wieprzowe z marchewka. A karma ktora małemu pasuje to nutra nuggets. Przerobiłam orijena, nutram, anf, karmy drozsze ale niechetnie jedzone.
A i dobry na apetyt jest 1,5-2,5 godzinny spacer na ktorym swobodnie bez smyczy biega po lesie za piłeczka czy patykiem. Polecam :)

To tak z mojego doswiadczenia z moim shibaskiem moze hodowca cos podpowie co i jak robic. Ja napoczatku duzo pisałam do hodowli z ktorej mam Questa i uzyskałam wiele cennych wskazowek. :)

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z ostatnią wypowiedzią w 99% /poza mięsem wieprzowym!/.
Przypominam Panu , że umówieni byliśmy na stały kontakt w dzień, w nocy, całą dobę na okrągło. A Pan milczy, myślałam, że już poradził Pan sobie z tymi problemami, o których mówił mi Pan, jak dzwoniłam dowiedzieć się o małego.
Moja prośba o kontakt jest nadal bardzo aktualna, tym bardziej, że jak widać jest taka potrzeba.
AnkaS-P Tanabata

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, braciszka naszej Emiko Tanabata może jesteście z okolic Warszawy chętnie byśmy się spotkali na rodzinnym spacerku ;-) bez obaw w razie co w centrum w-wy mamy działeczkę żeby mogli swobodnie pobiegać pozdrawiamy Was cieplutko. A co do waszych problemów myślę że maluszek musi się przyzwyczaić do nowego otoczenia nasza Emi miała ok. 10 tygodni jak do nas trafiła więc inaczej to zniosła ale nie mogę na nią narzekać oprócz kilku kapci i mebelków nic nie zniszczyła:evil_lol: jest czyściutka i strasznie kochana:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ano chyba najgorsze mamy za sobą, wygląda na to że jak na razie Nutra Nuggets jest ok (chociaż już na Nutra Gold psiak odwraca się ogonem)
Wydaje mi się tylko że psiak je ciut mało (napewno poniżej średniej z opakowania karmy) ale ponieważ nie traci na wadze i jest wesoły to raczej tym się nie przejmuje.
Na szczęście skończyły się też problemy z zachowaniem czystości, więc wszystko jest OK i wszyscy są zadowoleni...
Teraz przeszliśmy do etapu nauki i już widzę że krnąbrny z niego uczeń będzie :evil_lol:

ale mam nadzieje że i te problemy pokonamy :razz:

pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

fajnie ze problemy przeszły- moja Emiko jest bardzo pojętna a jaka cwaniara z niej każde polecenie wykona ale kiedy Ona chce i nagroda nie może być byle jaka:) Skąd jesteście może też z Warszawy chętnie bym się spotkała żeby Emi brata zobaczyła ;-)
Pozdrawiam ciepło

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...