Jump to content
Dogomania

Papi,kasztanowy,niewidomy piesek,czeka na pomoc.Papi w Hoteliku.18.06.21-Papi w DS w Świeradowie Zdroju.


Recommended Posts

12 godzin temu, Poker napisał:

Fajny Papinek. Mam wrażenie, że on ciut widzi. Ciekawe dlaczego w tak młodym wieku ma problemy ze wzrokiem. A może da się usunąć soczewki i przywrócić widzenie , jeżeli nerw wzrokowy nie jest uszkodzony.

Miałam u siebie niewidomego Dropsika, kilkulatek w typie pinczera średniego, całkowicie niewidomy. We Wrocławiu - Strachocinie w przychodni VIVA badała go okulistka ( uczennica dra Garncarza), miał soczewki przed źrenicami, planowana na dwa oczka operacja była tylko na 1 oczko, gdyż w jej trakcie doktor uznała, że rezultatu i tak nie będzie.... i miała rację, soczewki zostały usunięte i miało to odsłonić pole widzenia, a tymczasem po kilku dniach odkleiła się siatkówka :( :( Dropsik pozostał niewidomy, prawdopodobnie zbyt późno od urazu był operowany...ale cudowny domek znalazł i tak :) Szczęśliwie przeżył tam kolejnych kilka latek, odszedł w ubiegłym roku.

Być może Papiś niedawno stracił wzrok i jest szansa, jeżeli da się usunąć przyczynę. A nawet jeśli nie - może i jemu trafi się taki cudowny domek, jak Dropsikowi <3

Link to comment
Share on other sites

Haniu

2 godziny temu, szafirka napisał:

On widzi na pewno, pytanie w jakim stopniu. Od początku zauważał wszelkie przeszkody, więc to nie jest tak, że nauczył się rozkładu domu i ogrodu. Zobaczymy co przyniesie konsultacja okulistyczna.

Haniu dzięki za optymizm.

Czy zalegam z jakimiś płatnościami,jedzonkiem,pisz.Co potrzeba naszym psiaczkom?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2021 o 11:14, szafirka napisał:

O pomyłce nie można mówić, bo sprawdzałam czipy psiaków z książeczkami. Oczywiście wybierzemy się do Zielonej Góry do okulisty i umówię kastrację.

IMG_20210424_083614_800x600.jpg

IMG_20210424_083700_800x600.jpg

IMG_20210424_083706_800x600.jpg

IMG_20210424_083711_800x600.jpg

IMG_20210424_083930_800x600.jpg

IMG_20210424_084022_800x600.jpg

IMG_20210424_084117_800x600.jpg

IMG_20210424_084447_800x600.jpg

kochany zrubeczek bawi bawi cudnie 
sciskam sciskuniam skarbenku 
Link to comment
Share on other sites

Papi ma się dobrze, widać z dnia na dzień, że ciało się rozruszało, nawet łebek zaczyna podnosić się do góry. Okulista umówiony na środę, w tym tygodniu lekarka była na jakimś szkoleniu. Śmieszny z niego piesek, zachowuje się trochę jak szczeniak, a chodzi przy tym jakby wypił dobrą nalewkę. Tak sobie pomyślałam, że może on widzi na jedno oko i dlatego pyszczek jest trochę skręcony na jedną stronę. 

Faktury za psiaki będą po weekendzie. Co prawda odebrałam je, ale dostałam informację, że coś tam jest źle.

IMG_20210430_085621_800x600.jpg

IMG_20210430_085840_800x600.jpg

IMG_20210430_085920_800x544.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lajków już nie mam, a Papiś wraz z Lucjuszem jako słodkie paróweczki to moi obok biednego Makarego - ulubieńcy.

Bardzo się cieszę, że maluszek mimo swoich problemów neurologicznych cieszy się życiem i się rozkręca. Ja miałam kiedyś pieska na tymczasie z śląskiego schroniska , przyjechał wraz z towarzyszem, na początku wydawało się że ma coś z główką, ciągle wydawał odgłosy jakby warczał, oczka słabe, i taki był jakiś biedny troszkę otępiały, wet podejrzewał uraz głowy lub nawet guza mózgu :(, dostawał Milgammę codziennie, w dt powoli się uspokoił i ośmielił, cieszył się życiem a po niedługim czasie znalazł kochający domek, mam nadzieję że i Papiś znajdzie ludzi którzy go pokochają takim jakim jest i otoczą troskliwą opieką jakiej potrzebuje.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.04.2021 o 18:52, Tola napisał:

To trzymam kciuki za wizytę u okulisty, będzie może więcej wiadomo o stanie wzroku maluszka.

 

I ja się do kciuków przyłączam. Papi jest taki rozczulający, że kiedy patrzę na jego zdjęcia, mam ogromną chęć przytulenia go <3

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...