Jump to content
Dogomania

Adin-piesek o różowym nosku.Ma szansę opuścić Schronisko.Adin w Hoteliku.21.05.21 Adin w DS w Zielonej Górze.


Anula

Recommended Posts

Dzisiaj poznałam kawałek  smutnej historii Adinka - zadzwoniła pani, która dokarmiała go na wsi Wólka Wieprzecka, na której został porzucony.

Wg pani na wsi pokazał się w czerwcu, więc bezdomnym był przez wiele miesięcy, bo do schroniska trafił na początku marca.

Pani zobaczyła go na profilu fundacji;  pytała, czy ma już dom, bo jak nie znajdzie , to ona może go zabrać do siebie; wtedy nie mogła, bo miała dwa duże psy, teraz jeden odszedł.

Wytłumaczyłam pani, że Adin będzie szukał domu w innej części Polski i na pewno znajdzie wspaniałą rodzinę.

No i że jego opiekunki nie wydadzą go do budy, a takie warunki pani proponowała.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Poker napisał:

Niech pani się  puknie  w czółko. Mało który pies nadaje się do budy , a już na pewno nie Adin. On się nadaje tylko na  salony i kanapy..

No niestety tak w  większości wyglądają oferty domów dla psów u nas na Lubelszczyżnie.

Oczywiście powiedziałam, że Adin będzie w przyszłości mieszkał w domu, spal na kanapie i na pewno nie zostanie wydany do budy. A to już druga kobieta z tej wsi, która pyta o Adina.  Nie rozumiem tylko, dlaczego pozwoliły, aby przez tak długi czas był bezdomny, a potem dodatkowo czekał w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2021 o 19:11, Tola napisał:

No niestety tak w  większości wyglądają oferty domów dla psów u nas na Lubelszczyżnie.

Oczywiście powiedziałam, że Adin będzie w przyszłości mieszkał w domu, spal na kanapie i na pewno nie zostanie wydany do budy. A to już druga kobieta z tej wsi, która pyta o Adina.  Nie rozumiem tylko, dlaczego pozwoliły, aby przez tak długi czas był bezdomny, a potem dodatkowo czekał w schronisku.

Też się nad tym zastanawiam, psiak tak długo się błąkał po wsi i żadna go nie przygarnęła, a teraz nagle adopcją zainteresowane...no może dlatego, że "pełny serwis" - zaszczepiony, wykastrowany - kosztów ponosić nie trzeba :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Adin to po prostu model - przystojniak z fajnym charakterem. Ogólnie jest pełen energii, wyluzowany, ale czasami się spina z wydawałoby się błahych powodów. Np. skacze, domaga się głaskania, więc się miziamy, drapię go za uszkiem, głaszczę, jest OK, ale chodzi sobie, albo leży (nie śpi) i jestem niedaleko, więc podchodzę by go pogłaskać, to potrafi skulić się na podłodze ze strachu. Może był na tych wsiach przeganiany?

Faktury za psiaki będą po weekendzie. Co prawda odebrałam je, ale dostałam informację, że coś tam jest źle.

IMG_20210430_085550_800x600.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, szafirka napisał:

Adin to po prostu model - przystojniak z fajnym charakterem. Ogólnie jest pełen energii, wyluzowany, ale czasami się spina z wydawałoby się błahych powodów. Np. skacze, domaga się głaskania, więc się miziamy, drapię go za uszkiem, głaszczę, jest OK, ale chodzi sobie, albo leży (nie śpi) i jestem niedaleko, więc podchodzę by go pogłaskać, to potrafi skulić się na podłodze ze strachu. Może był na tych wsiach przeganiany?

Faktury za psiaki będą po weekendzie. Co prawda odebrałam je, ale dostałam informację, że coś tam jest źle.

IMG_20210430_085550_800x600.jpg

Haniu a kiedy się kończy leczenie Adina?Kiedy będzie powtórzone badanie?Pytam,ponieważ trzeba będzie Adina spróbować ogłaszać.Jeszcze będą potrzebne lepsze zdjęcia do ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, szafirka napisał:

Pieski skończyły tabletki i po 2 tygodniach ponowne badanie kału. Oczywiście w międzyczasie zrobię Adinkowi zdjęcia do ogłoszeń.

To czekamy, ja tez pomogę w ogłoszeniach.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, szafirka napisał:

Pieski skończyły tabletki i po 2 tygodniach ponowne badanie kału. Oczywiście w międzyczasie zrobię Adinkowi zdjęcia do ogłoszeń.

To super.Jeszcze będzie potrzebne szczepienie p/wirusówkom jak okaże się,że jest Adin czysty.

pobyt w Hoteliku opłacony za V.

13 godzin temu, Tola napisał:

To czekamy, ja tez pomogę w ogłoszeniach.

Bardzo dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Adi miał wczoraj odwiedziny. Pani przed 50-tką i córka około 13-14 lat mieszkają w bloku w zacisznej dzielnicy Zielonej Góry. Pies w ich domu był, ale odszedł 10 lat temu i nastała przerwa. Teraz od dłuższego czasu przygotowują się do adopcji pieska, sporo czytają i dopytują w tym temacie, były w schronisku w Zielonej Górze, dowiedziały się też o naszym hotelu. Pani zadzwoniła do mnie chyba w sobotę, długo rozmawiałyśmy, bardzo dobrze ją odebrałam, więc postanowiłam wysłać zdjęcie Adinka. Pani poprosiła o spotkanie i wczoraj przyjechały. Dziewczynka grzeczna, spokojna, widziałam jej błysk w oku, gdy tuliła Adinka, trudno było jej się z nim rozstać, sama kupiła mu smaczki, wyrażała chęć nauczenia podstawowych komend, zabawy itd. Pani świadoma, zadawała konkretne pytania i słuchała. Poprosiłam aby panie przemyślały, przespały się z decyzją przez noc. Przed chwilą Pani zadzwoniła, że są na tak. Przekazałam nr tel. Bogusi.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Nesiowata napisał:

No i nie będzie musiał zostać bez towarzyszki.

My już na wątku Niki "dwupak" chciałyśmy proponować :) Dobrze, że trafi do domu w taki sposób, bo z ogłoszeń "cyrk" mógłby być podobny, jak u Niki.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko wskazuje na to,że Adi będzie miał nową rodzinę. Pani wraz z 13 letnią córką mieszka we własnościowym mieszkaniu na drugim piętrze. W pobliżu mają piękne okolice spacerowe. Obecnie p. Beata pracuje zdalnie w domu ale za jakiś czas zapewne wróci na 8 godz. do normalnej pracy.Jest zmotoryzowana więc jeżeli będzie w planie jakiś wyjazd to Adi będzie również w nim uczestniczył.Dużo rozmawiałyśmy o zabezpieczeniach,lęku separacyjnym,wyprawce,karmie i możliwości różnego zachowania psiaka w nowym otoczeniu.Pani Beata jest osobą,która bardzo dużo wie ale także chętnie słucha co chce się jej przekazać. Wypatrzyły Adinka na stronie hoteliku i od razu skradł ich serca. Myślę,że to jest dobry dom i Adi będzie w nim obdarzony troską i miłością :)

Rozmawiałam z Hanią i zgodziła się przeprowadzić wizytę p/a za co z całego serca dziękuję :) Jeżeli wypadnie pozytywnie to zaraz po 20 maja obie przyjadą po Adinka. Chcą mu na początku poświęcić jak najwięcej czasu a to będzie właśnie możliwe po dwudziestym.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Bogusik napisał:

Wszystko wskazuje na to,że Adi będzie miał nową rodzinę. Pani wraz z 13 letnią córką mieszka we własnościowym mieszkaniu na drugim piętrze. W pobliżu mają piękne okolice spacerowe. Obecnie p. Beata pracuje zdalnie w domu ale za jakiś czas zapewne wróci na 8 godz. do normalnej pracy.Jest zmotoryzowana więc jeżeli będzie w planie jakiś wyjazd to Adi będzie również w nim uczestniczył.Dużo rozmawiałyśmy o zabezpieczeniach,lęku separacyjnym,wyprawce,karmie i możliwości różnego zachowania psiaka w nowym otoczeniu.Pani Beata jest osobą,która bardzo dużo wie ale także chętnie słucha co chce się jej przekazać. Wypatrzyły Adinka na stronie hoteliku i od razu skradł ich serca. Myślę,że to jest dobry dom i Adi będzie w nim obdarzony troską i miłością :)

Rozmawiałam z Hanią i zgodziła się przeprowadzić wizytę p/a za co z całego serca dziękuję :) Jeżeli wypadnie pozytywnie to zaraz po 20 maja obie przyjadą po Adinka. Chcą mu na początku poświęcić jak najwięcej czasu a to będzie właśnie możliwe po dwudziestym.

No i super.To teraz tylko wizyta,ciekawe jak wypadnie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...