Jump to content
Dogomania

Adin-piesek o różowym nosku.Ma szansę opuścić Schronisko.Adin w Hoteliku.21.05.21 Adin w DS w Zielonej Górze.


Anula

Recommended Posts

20 godzin temu, szafirka napisał:

Wizyta będzie we wtorek, albo środę. Pani ma mi jutro potwierdzić, ponieważ jednego z tych dni będzie musiała zostać dłużej w pracy. Adin pojechałby do domu w piątek 21 popołudniu.

Bardzo dziękuję Haniu.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłam u rodziny chętnej na Adinka. Mieszkanie dwupokojowe na drugim piętrze, zadbane, z balkonem szczelnie ogrodzonym. W domu rezydent - świnka morska, która ma 7 lat. Klatka czyściutka, w pobliżu jedzonka, sianko, smaczki... Podobno świnka, gdy chodzi sobie po mieszkaniu, reaguje na otwieranie lodówki, biegnie szybko do kuchni, bo wie, że dostanie kawałek sałaty, czy inne warzywko :) Pani miała przygotowany notes, kilka pytań, zapisywała odpowiedzi. Rozmawiałyśmy m. in. o adresówce, o karmie dobrej jakości, o wychodzeniu z domu i zostawianiu psiaka od samego początku choćby na 5 minut, o zasadach w domu od pierwszej godziny, o lękliwości Adinka, że potrzebuje chwili i trzeba jemu ją dać, aby ogarnął swoje strachy i wtedy na pewno będzie ozdobą kanapy i kolan. Śmiałyśmy się, że pewnie będzie zaczepiać świnkę swoim sposobem, czyli przednie łapki położone, a dupka i ogon w górze i telewizor nie będzie potrzebny. Myślę, że Pani i córka i osiedle o rzeczywistej nazwie "Zacisze" w Zielonej Górze to to co Adinek mógł sobie wyśnić. Jutro podeślę kilka zdjęć, dzisiaj padam.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, szafirka napisał:

Dzisiaj byłam u rodziny chętnej na Adinka. Mieszkanie dwupokojowe na drugim piętrze, zadbane, z balkonem szczelnie ogrodzonym. W domu rezydent - świnka morska, która ma 7 lat. Klatka czyściutka, w pobliżu jedzonka, sianko, smaczki... Podobno świnka, gdy chodzi sobie po mieszkaniu, reaguje na otwieranie lodówki, biegnie szybko do kuchni, bo wie, że dostanie kawałek sałaty, czy inne warzywko :) Pani miała przygotowany notes, kilka pytań, zapisywała odpowiedzi. Rozmawiałyśmy m. in. o adresówce, o karmie dobrej jakości, o wychodzeniu z domu i zostawianiu psiaka od samego początku choćby na 5 minut, o zasadach w domu od pierwszej godziny, o lękliwości Adinka, że potrzebuje chwili i trzeba jemu ją dać, aby ogarnął swoje strachy i wtedy na pewno będzie ozdobą kanapy i kolan. Śmiałyśmy się, że pewnie będzie zaczepiać świnkę swoim sposobem, czyli przednie łapki położone, a dupka i ogon w górze i telewizor nie będzie potrzebny. Myślę, że Pani i córka i osiedle o rzeczywistej nazwie "Zacisze" w Zielonej Górze to to co Adinek mógł sobie wyśnić. Jutro podeślę kilka zdjęć, dzisiaj padam.

Koniecznie trzeba będzie uważać na świnkę, to bardzo delikatne zwierzątko, piesek niechcący może ją startować biegnąc, albo uszkodzić zaczepuając do zabawy. 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, wiolhelm170 napisał:

Nie chcę nikogo zniechęcać, ale moich znajomych świnka morska dostała zawału, gdy zobaczyła psa.

 

2 godziny temu, seramarias napisał:

Koniecznie trzeba będzie uważać na świnkę, to bardzo delikatne zwierzątko, piesek niechcący może ją startować biegnąc, albo uszkodzić zaczepuając do zabawy. 

Też tak myślę,najlepiej aby świnka dla bezpieczeństwa przebywała w klatce ponieważ nie znamy reakcji Adina do tak małych zwierzątek jak są świnki.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że będą uważać. Jak dobrze kojarzę, to nie jest pierwszy dom, gdzie nasz piesek idzie do domu ze świnką, czy królikiem.

Na ostatnim zdjęciu widać, że niedaleko bloku w którym ma zamieszkać Adi zaczyna się park, a dalej las

IMG_20210511_171821_800x600.jpg

IMG_20210511_171835_800x600.jpg

IMG_20210511_172241_800x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prześliczny, radosny i kochany jest Adinek, słodki, jak tona miodu :)

A jak wspaniale bawią się te trójłapki, nie tylko wspaniale sobie radzą na 3 łapkach, ale aktywnie uczestniczą w zabawie, zwłaszcza ten owczarkowaty. Cudowny filmik, można go oglądać wiele razy i za każdym razem się zachwycać.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Z przyczyn związanych z moim powrotem do Polski i masą spraw z tym związanych, działam trochę z opóźnieniem w zdawaniu relacji na wątku ale staram się pilnować spraw związanych z Adi :) Wszystko uzgodnione z p. Beatą; poruszona jeszcze sprawa bezpieczeństwa świnki i omówione  zabezpieczenie w trakcie transportu i itd.Teraz pozostał czas na zakup całej wyprawki,ponieważ p.Beata potwierdziła odbiór Adinka na 21 po południu. Mam nadzieję,że wszystko pójdzie dobrze L(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Adin miał ostatnio ponownie zbadany kał i nadal wyszła giardia. Dostaje leki. Rozmawiałam z Panią, poinformowałam o tym. Domek już gotowy do adopcji, odliczają godziny, Pani jutro zwolni się troszkę z pracy, by jak najszybciej odebrać psiaka :)

I kto teraz tak pięknie będzie bawić się z trójłapkami? :)

Za badanie i tabletki zapłaciłam 48,79 zł. Jeśli Adi jutro pojedzie, to za hotel wyjdzie 210 zł i za drogę na wizytę PA do Zielonej Góry poproszę 40 zł. Razem 298,79. Otrzymałam na konto 310 zł, więc pozostanie u mnie 11,21 zł.

IMG_20210520_092845_800x600.jpg

IMG_20210520_092907_800x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.05.2021 o 13:22, b-b napisał:

Zaciskam kciuki aby wszystko poszło jak należy :)

I ja mocno zaciskam. Adin jest po prostu cudny !!!!!! Gdybym kiedyś szukała pieska do adopcji, pewnie taki to byłby psiak, choć może trochę rudy ;) ;) ;) Chyba każdy, kto to przeczyta będzie musiał się roześmiać na myśl o mnie szukającej pieska do adopcji :) ;)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, szafirka napisał:

Adin miał ostatnio ponownie zbadany kał i nadal wyszła giardia. Dostaje leki. Rozmawiałam z Panią, poinformowałam o tym. Domek już gotowy do adopcji, odliczają godziny, Pani jutro zwolni się troszkę z pracy, by jak najszybciej odebrać psiaka :)

I kto teraz tak pięknie będzie bawić się z trójłapkami? :)

Za badanie i tabletki zapłaciłam 48,79 zł. Jeśli Adi jutro pojedzie, to za hotel wyjdzie 210 zł i za drogę na wizytę PA do Zielonej Góry poproszę 40 zł. Razem 298,79. Otrzymałam na konto 310 zł, więc pozostanie u mnie 11,21 zł.

IMG_20210520_092845_800x600.jpg

IMG_20210520_092907_800x600.jpg

Haniu bardzo dziękuję za rozliczenie.A giardia dalej nie chce opuścić Adina.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, szafirka napisał:

Wczoraj był ostatni wieczór Adinka w Szafirce. Psiaki długo się bawiły, a ja jeszcze cieszyłam oko tymi susami i falującym ogonkiem Adi

IMG_20210520_191102_800x600.jpg

IMG_20210520_191107_800x600.jpg

IMG_20210520_191426_800x600.jpg

IMG_20210520_191532_800x600.jpg

IMG_20210520_191640_800x600.jpg

IMG_20210520_191812_800x599.jpg

IMG_20210520_191923_800x600.jpg

Adin śliczny,czyściutki,wyczesany.Będzie ciężko się przyzwyczaić Adinowi do ograniczenia ruchu, do smyczy.U Hani biegał radosny, wolny.Przez cały czas pobytu Adina w Hoteliku było widać jego żywiołowość,entuzjazm do biegania,zabawy z psiakami.Zauważyłam to.No nic,będzie musiał zmienic swój tryb życia na bardziej spokojny,ułożony.

Adin jest przepięknym psiakiem.Nowa rodzina powinna być zadowolona nawet z tego powodu,że będzie mogła nacieszyć oczy jego widokiem i przyjemnością dotykania jego sierści.

Ciekawe czy już pojechał do swojego domciu.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Jo37 napisał:

Minka na razie smętna.

Tak minka smętna.Mam nadzieję,że się zmieni i Adin będzie radosnym psiakiem jakim był u Hani.Przeważnie pierwsze dni w nowym domu dla każdego psa są ciężkie zanim pozna dom i nowych właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

  • Anula changed the title to Adin-piesek o różowym nosku.Ma szansę opuścić Schronisko.Adin w Hoteliku.21.05.21 Adin w DS w Zielonej Górze.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...