Jump to content
Dogomania

Franek ma DS : ) - Już nie smutny batonik z Fenisiowego polecenia, roboczo zwany Uszkiem, podobno nie słyszy : ( Nie chcemy już bólu i samotności


Recommended Posts

Dziękuję za ostatnie Franusiowe wpłaty 🙂

12.01.23 – 20,00 – Dulska – styczeń

16.01.23 – 40,00 – b-b – styczeń, luty

16.01.23 – 20,00 – konfirm23 – styczeń

16.01.23 – 10,00 – jankamałpa – styczeń

18.01.23 – 20,00 – Agnieszka znajoma elik – styczeń

 

1f7a9d054e8e9bdd16c126e562ee.jpeg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kasia mi napisała, że pani Ją poinformowała, że Franek miał w weekend dwa napady padaczkowe. Nie wiem co o tym myśleć. Nigdy nie miałam do czynienia z padaczką u psa. Franek był u Kasi prawie dwa lata i nigdy nic takiego się nie wydarzyło. Czy to możliwe, że padaczka może wystąpić tak nagle, bez przyczyny ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 19:25, Aska7 napisał:

Kasia mi napisała, że pani Ją poinformowała, że Franek miał w weekend dwa napady padaczkowe. Nie wiem co o tym myśleć. Nigdy nie miałam do czynienia z padaczką u psa. Franek był u Kasi prawie dwa lata i nigdy nic takiego się nie wydarzyło. Czy to możliwe, że padaczka może wystąpić tak nagle, bez przyczyny ?

Może,u naszej Tosi też tak było. Nie zawsze taki napad jest widoczny dla naszego oka. Poprzedza go aura, którą może dostrzec tylko bardzo czujne oko. Przy większej ilości psów,jak np w hoteliku,praktycznie nie do wyłapania. Pies po ataku padaczkowym jest senny,bo jak tłumaczył mi nasz wet,dla psa taki napad padaczkowy,to jak przebiegnięcie najdłuższego maratonu. Jest strasznie wyczerpujący.

A nie nastąpił u niego w ostatnim czasie incydent utraty przytomności? Nawet na minutę?

Link to comment
Share on other sites

Franek nie miał ataków padaczki jak był u mnie. U nas wszystkie pieski mieszkają w domu i mam je stale na oku, a Franek nawet sypiał w łóżku ze mną wiec mialam go wyraźnie na oku i na kołdrze. 

Dzisiaj dzwoniła Pani Franka, mówiła że byli u weterynarza i po omówieniu co ostatnio mogło na niego wpłynąć doszli do wniosku, że ciasny fotel. 

Te dziwne ataki następowały po dluższym spanku na tym małym fotelu. Wet uważa, że możliwe  że ta pozycja jakoś wpłynęła niekorzystnie (ucisk) na kręgosłup. Bo w sumie w rozmowie okazało się, że to nie były typowe ataki padaczkowe. Podobno zszedł z fotela, przeszedl kilka kroków i tak jakby upadł, pisnał, zesiusiał się i po kilku sekundach wstał i już było w porządku. 

Tu u mnie bylo kilka pieskow z padaczką i objawy niby są podobne chociaż żaden inny nie piszczał na początku ataku.

Niemniej,  doktor na razie polecił nie używać fotela i jeśli mimo to ten dziwaczny atak się powtórzy to beda się dalej badac i myśleć o lekach. 

Pani fotel wyniosła i da znać jak się rozwinie sytuacja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Distałam dzisitaja wiadomość od Pani Franeczka

"Pani Kasiu, czekalam całe dwa tygodnie i od kiedy Franek nie wskakuje na fotel nie mial żadnego ataku😀 wiec to chyba naprawdę była taka silna reakcja bólowa. Rozochocil się do spacerów i robimy już dosyć długie dystanse. Lubimy się ale na głeęboką więź jeszcze stanowczo za wcześnie. Pozdrawiam 😀"

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2023 o 20:48, kikou napisał:

Distałam dzisitaja wiadomość od Pani Franeczka

"Pani Kasiu, czekalam całe dwa tygodnie i od kiedy Franek nie wskakuje na fotel nie mial żadnego ataku😀 wiec to chyba naprawdę była taka silna reakcja bólowa. Rozochocil się do spacerów i robimy już dosyć długie dystanse. Lubimy się ale na głęboką więź jeszcze stanowczo za wcześnie. Pozdrawiam 😀"

Uffffff....... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 12.03.2023 o 19:40, Aska7 napisał:

Franciszek dostał jeszcze z rozpędu wpłaty :

13.02.23 – 20,00 – Dulska – luty

15.02.23 – 20,00 – konfirm23 – luty

Dziękuję : )

Może zmiana tytułu pomoże  🙂  

Link to comment
Share on other sites

  • Aska7 changed the title to Franek ma DS : ) - Już nie smutny batonik z Fenisiowego polecenia, roboczo zwany Uszkiem, podobno nie słyszy : ( Nie chcemy już bólu i samotności
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...