Jump to content
Dogomania

Lolek - Bucky mógłby być rootweilerem, gdyby ważył 5 razy więcej. Ma już swoją rodzinę:)


Recommended Posts

Mały Lolek pojawił się w połowie marca na drodze w jednej wsi. Zobaczył Panią z psem i dołączył się do nich. Tak dodreptał do osoby, która zgodziła się go przetrzymać i ogłaszać w okolicach, że czeka na właściciela. 

Psiak okazał się być bardzo miłym maluchem. Z wyglądu przypomina rottweilera, ale wagi piórkowej, bo waży tylko 6 kg. Jest bardzo poddańczy w stosunku do człowieka, a na podejście do niego reaguje tak, jakby bał się bicia. Na ogłoszenia w internecie i rozwieszone papierowe nikt się nie zgłosił, a jego zachowanie rodzi podejrzenia, że nie był za fajnie traktowany tam gdzie był.  Możliwe, że został po prostu wyrzucony w tamtym miejscu, ale tego nie wiemy.

Zapadła więc decyzja, że trzeba mu szukać nowego domu, ale najlepiej z dala od miejsca, gdzie był znaleziony. Dlatego maluch jedzie właśnie do mnie. Jesteśmy w trakcie rozmów z potencjalnym BDT w Warszawie, ale byłby możłiwy od przyszłego weekendu. Do tego czasu Lolek będzie u mnie, a potem zobaczymy. 

Ma już zrobione szczepienia, został zaczipowany. Przed nim kastracja (jest wnętrem) i szukanie domu.

Dzisiaj jedzie do mnie sam. Transport miał być podzielony na 3 psiaki, ale dwa pozostałe wykruszyły się, więc same musimy pokryć koszt 400 zł plus 80 zł za szczepienie i 30 za czipowanie.  Zamówiłam mu już karmę i tabletkę na kleszcze i pchły Simparicę. Dzisiaj jestem umówiona na zakup szelek guardów wymierzonych specjalnie dla niego. Szczęśliwie sam pobyt Lolka i u mnie i w potencjalnnym DT będzie bezpłatny, ale czeka go jeszcze badaie krwi i kastracja. Dlatego będziemy ardzo wdzięczne za wsparcie tych wydatków. Lolek to piąty psiak pod naszą (Ellig i moją) opieką.

Przedstawiamy Wam Lolka:

 

 

Lolek01.jpg

Lolek02.jpg

Lolek03.jpg

Lolek04.jpg

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

POMOC RZECZOWA:

11.04 - szelki od Ellig (koszt 45 zł)

 

WPŁATY:

11.04 - 290,85 zł - kwota pozostała po adopcji Meli
11.04 - 200,00 zł - Małgosia i Rafał
11.04 - 100,00 zł - Ewa Marta
12.04 - 20,00 zł - Nesiowata
12.04 - 8,00zł - Nadziejka
12.04 - 100,00 zł - Małgosia D.
13.04 - 20,00 zł - mari23
14.04 - 30,00 zł - maarit
16.04 - 20,00 zł - Agnieszka znajoma elik
19.04 - 200,00 zł - Agnieszka S. przyjaciółka Ewy Marty
24.04 - 150,00 zł - Pani Ania - ds. Lolka
24.04 - 50,00 zł - Małgosia i Rafał
24.04 - 8,15 zł - Ewa Marta

BAZARKI dla psiaków:

22.04 - 57,00 zł - bazarek Nadziejki

 

 

W sumie zebrane: 1.264,00 zł

 

WYDATKI:

10.04 - 140,00 zł - zakup 15 kg karmy Fitmin
10.04 - 29,00 zł - Simparica (kleszcze i pchły)
11.04 - 510,00 zł - (transport Lolka 400 zł, szczepienie przeciw wścieklźnie i wirusówkom 80 zł, czipowanie 30 zł)
13.04 - 135,00 zł - badanie krwi i przegląd ogólny
21.04 - 450,00 zł - kastracja i leki na wynos na 4 dni

 

W sumie wydane: 1.264,00 zł

 

 

Na koncie pozostało: 0,00

Link to comment
Share on other sites

  • Ewa Marta changed the title to Lolek - mógłby być rootweilerem, gdyby ważył 5 razy więcej. Miniaturka rotka ważąca 6 kg szuka pomocy w drodze do swojego domu

Zakochałam się w maleńtasie  1809611656_serce8.gif.2c6f7c3d98175358f41eb355ed78cc90.gif

Lolek03.jpg

Od mojej znajomej Agnieszki 20,00 zł jednorazowej i to już cała pula od Niej  :) Jeszcze nie mam, a już rozdzieliłam  :) Wpłata będzie kolo 15-tego.

Ciekawa jestem ile on może mieć lat.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, elik napisał:

Zakochałam się w maleńtasie  1809611656_serce8.gif.2c6f7c3d98175358f41eb355ed78cc90.gif

Lolek03.jpg

Od mojej znajomej Agnieszki 20,00 zł jednorazowej i to już cała pula od Niej  :) Jeszcze nie mam, a już rozdzieliłam  :) Wpłata będzie kolo 15-tego.

Ciekawa jestem ile on może mieć lat.

Serdecznie dziękujemy , Lolek jest wnętrem i ma może około 3 lat, nie wiemy dokładnie.
 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Fajny psiak, oby jak najprędzej znalazł swój własny przystanek.

Wizyta u lekarza, badania, kastracja i będziemy szukały dla niego domu.

50 minut temu, beataczl napisał:

W maju coś wyskrobie dla psiaczka ale to dopiero ok. 20 go niestety..czy to jest szczeniak czy dorosły piesek?

Chyba jest dorosły, sprawdzimy to jeszcze u weterynarza, wiemy tylko ,ze jest wnętrem.

43 minuty temu, maarit napisał:

Ale słodziak. Też coś dorzucę 🙂

Bardzo, bardzo dziękujemy. <3

35 minut temu, Tyśka) napisał:

Na podstawie portretowego zdjęcia spodziewałam się większego pieska, a tu taka niespodzianka... słodziak, wspaniale że dzięki łańcuszkowi dobrych Ludzi trafi w bezpieczne miejsce i spokojnie poczeka na swoją prawdziwą Rodzinę.

Tak bardzo chcemy ,zeby znalazł dobry dom!

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, maarit napisał:

Od razu mi się przypomniał mój Pysiek (nawet imię miał kosmiczne). Góra i barwy ON, a nóżki ,,długie" jak u jamnika 🤣 pociesznie wyglądał, no ale tak go natura stworzyła. 

Ach ta natura płata figle :)
Jaki ładny banerek zrobiłas, pozyczę sobie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękujemy za wizytę i deklaracje pomocy:) Psiak ma nie więcej niż 3 lata i jest cudowny. Czekam już na niego niecierpliwie.

Pokazałam psiulka mojemu koledze, który pomaga nam z żoną utrzymywać psiaki i Lolek dostał zwrot za połowę transportu 200 zł. Ja dorzucę od siebie jednorazowo 100 zł. Te pierwsze koszty są zawsze wielkie. Rafałowi i jego żonie z całego serca dziekujemy za to, że zawsze nas ratuje jak jest ciężko:) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie dostałam faktury za karmę, ale wrzucam potwierdzenie zapłacenia, a o fakturę sie upomnę:

Twoja wpłata została przekazana sprzedającym.

Nr płatności

872298a1-984c-11eb-834f-cb907e2551a7

Płatności obsługiwane w ramach usługi PayU.

Data przekazania wpłaty

8 kwietnia 2021, 11:29:19

Metoda płatności

Płacę z Citi Handlowy

Razem do zapłaty z góry

Kwota za zakupy 140,00 zł
Koszt dostawy  12,99 zł 0,00 zł
 
152,99 zł
DO ZAPŁATY 140,00 zł
zakończona
 

Od realizacji usługi płatności nie jest pobierana opłata. Wiadomość została wysłana na zlecenie PayU S.A. w związku z brzmieniem art. 24 Ustawy o usługach płatniczych.

 

Kupione oferty

Sprzedający tupek_pl

FITMIN For Life Lamb & Rice 15kg (7995729500) 1 sztuka 140,00 zł
  152,99 zł
Kwota wpłaty 140,00 zł
W tym koszt dostawy  12,99 zł

0,00 zł

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2021 o 20:00, Ellig napisał:

 

image000003002.jpg

 

Dnia 5.04.2021 o 10:36, Ellig napisał:

 

169076010_204049038147962_7858194884294422491_n.jpg

 

1 godzinę temu, elik napisał:

 

Lolek03.jpg

 

Czy Loluś nie jest podobny do Meluni? Gdyby Melunia była podpalana na brązowo, a nie na biało  lub Loloś na biło, a nie brązowo, to chyba byliby jak bliźniacy  :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, elik napisał:

 

 

Czy Loluś nie jest podobny do Meluni? Gdyby Melunia była podpalana na brązowo, a nie na biało  lub Loloś na biło, a nie brązowo, to chyba byliby jak bliźniacy  :)

Są inni. Mela ma krótkie łapki, a Lokek wysokie. Po jedzeniu waży 6.9 kg. Cudny jest, ale jeszcze gania zestresowana. Jak podchodzę, to kładzie się i pokazuje brzuszek. obsikał mi już wszystkie kąty:)

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Tyśka) napisał:

Jaki pozytywny i ten jego ogonek :D Świetny!

Tak, bardzo wesoły jest :)

10 minut temu, beataczl napisał:

Dołączyć te filmiki do ogłoszeń i nie odpedzicie się od wielbicieli Lolusia. Jaki żywiołowy fajny psiak. I milutki przyjacielski i ładny same ochy ♥️

Mamy taka nadzieję.

9 minut temu, Nesiowata napisał:

Chyba już wszystko zwiedził? Zadowolony jak diabli. Ciekawe jak dziewczyny na tego stwora?

Dziewczyny spokojnie, przytulały sie do Ewuni.
Teraz wszyscy pojechali po szelki.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...