Jump to content
Dogomania

RUNO MA DOM!!ZAMIESZKAŁ W POZNANIU!!Ja też chcę opuścić schroniskowy, betonowy boks...Runo marzy o domku..Proszę, spełnijmy jego marzenia!!


Recommended Posts

Trochę trzustka, niepokoi małopłytkowość, krwinki czerwone i chlorki mogą być skutkiem odwodnienia i karmienia słonymi resztkami wędlin...raczej nie jest źle, ale to już profesjonalnie lekarz prześledzi :) :) Nie są złe te wyniki, to oczywiście moje zdanie tylko, wet oceni, jak jest.

Myślę, że wszystko wróci do normy przy dobrej opiece, jaką teraz ma Runo.

Link to comment
Share on other sites

No cóż. To PRZYWRA. Bytuje w pp zwierząt mięsożernych dzikich i udomowionych. Mięsożerne ( żywiciel ostateczny, bo u niego pasożyt rozmnaża się płciowo, wytwarzając jaja) , które zarażają się zjadając żaby, kijanki, ślimaki (żywiciele pośredni), lub mięso żywiciela przypadkowego ( dzik, szczur, mysz, dzika kaczka). U mięsożerców, pasożyt rozmnaża się płciowo, wydalając jaja do światła jelita, które są zadane przez żywicieli pośrednich/przypadkowych. Najwięcej zakażonych żywicieli ostatecznych, to wilki, przypadkowi, to dziki. Człowiek może być żywicielem przypadkowym, jeśli zje zarażonego ślimaka, żabie udka, dzika, czy dziką kaczkę. 

To tyle w skrócie :) 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jo37 napisał:

Asiu - wszystkie psy, które wyjechały mają niestety bardzo bogate

życie wewnętrzne. Boksy psów muszą być bardzo zakażone pasożytami. 

Też tak właśnie pomyślałam, boksy psów są przepełnione, pewnie nigdy nie były dezynfekowane, a psy odrobaczane :( :( Feniks po 13 latach życia w takich warunkach miał w jelitach pewnie "komplet" wszelkich możliwych pasożytów :( :(

Bardzo cieszy wiadomość, że Runo już wita się i macha ogonkiem jak "normalny", radosny  pies, a nie schroniskowy smutasek.

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Dopytamy weta, czy przez kał inne psiaki mogą się zarazić tą przywrą...Jeśli nie, to słodziak będzie mógł powoli poznawać inne pieski  

IMG-20210420-WA0012.jpg

Wg mojej wiedzy, nie jest groźny dla innych psów, tylko trzeba zbierać po nim dobrze kupy, żeby ich resztkami nie pożywiły się ślimaki, bo kołowrotek, znowu zacznie się kręcić.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, konfirm31 napisał:

Wg mojej wiedzy, nie jest groźny dla innych psów, tylko trzeba zbierać po nim dobrze kupy, żeby ich resztkami nie pożywiły się ślimaki, bo kołowrotek, znowu zacznie się kręcić.... 

Przekazałam info specjalisty Dexterce, bardzo się ucieszyła, ponieważ Runo merda ogonkiem na widok innych psiaków i pewnie już za nimi tęskni...

Z tego co mi przekazała Dexterka to wet chce podać Runo Dehinel plus, tedy wyjdzie tylko trzy tabletki dziennie. Koszt to ok 45 zł dziennie....

Poprosiłam, aby skonsultowała, czy nie potrzeba wesprzeć wątroby....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...