Jump to content
Dogomania

Moje pięknie, niepokorne szarości za TM. SUVI - Stara, szara, bura, smutna zamojszczanka - jeszcze będzie pięknie, tylko proszę pomóż


Recommended Posts

Za kilka dni postaram się zrobić zdęcia Suvi. Mam teraz bardzo trudny czas, ale u suni wszystko jest w porządku. korzystała z kazdego słonecznego dnia, polubiła szczeniakowe towarzystwo. Dziś pada, ale ma przytulna budę wyścieloną kocami, więc jej i deszcz niestraszny. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.09.2021 o 09:21, Jaaga napisał:

Za kilka dni postaram się zrobić zdęcia Suvi. Mam teraz bardzo trudny czas, ale u suni wszystko jest w porządku. korzystała z kazdego słonecznego dnia, polubiła szczeniakowe towarzystwo. Dziś pada, ale ma przytulna budę wyścieloną kocami, więc jej i deszcz niestraszny. 

Suvi ma swój "azyl" i swoje szczęście, jakiego wcześniej nigdy nie miała. "Trudny czas" i ja mam ostatnio, chyba ogólnie ciężkie czasy nadchodzą :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam fotki Suvi, jednak oprócz jednego, tu nie dam rady ich wstawić ze względu na rozmiar. Prześlę Toli z prośba o wstawienienie na wątek. Dziewczyna przygotowuje się do zimy i z szarej siorściaczki staje się bardziej kolorową sunią długowłosą 😉 Ma na grzbiecie odrosty kremowe.

Zaraz wstawię rozliczenie wrzesniowe suni.

DSC05367 (1).JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, rozi napisał:

Wygląda świetnie, ale kurcze nie ma jak czesać  :(.

No niestety, też o tym już wręcz marzę.  I zastanawiałam się, jak gubiła sierść w schronisku, choć jednakchyba nigdy nie miała jej tam tak bujnej. Suvi nauczyła się kurom podkradać z gniazda jajka. Wchodzi do pomieszczenia i w zebach wynosi do swojej budy, gdzie się nimi spokojnie delektuje. Po jej sierści widać jak ekojajka wpływają na kondycję włosa 😉 

Jednak i tak cieszę sie, że podchodzi pod samo ogrodzenie, kiedy ja jestem przy nim. Nauczyłam wpuszczać tam młodzież i rzucać smaczki. wczesniej, kiedy widziała zapach to momentalnie znikała w kojcowej budzie, teraz już wie, ze ruch ręką jest bezpieczny i oznacza jedzonko. Na wstawionym przeze mnie zdjeciu jest czujna, ale na pozostałych zdecydowanie bardziej wyluzowana.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ten piękny niedźwiadek to Suvi??? 😉 😉 Patrząc na jej bujne futro zaczynam rozważać spożywanie na surowo eko-jajek :)  😉😉 tylko jak znaleźć odpowiednią budę w celu naśladowania Suvi i jej kuracji na piękne włosy? 😉😉

Znów z radości mam "głupawkę", ale widok pięknej i szczęśliwej Suvi to ogromna dawka radości ❤️

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Tolu, dziękuję bardzo za wstawienie fotek. 

Dnia 11.10.2021 o 20:18, mari23 napisał:

Ten piękny niedźwiadek to Suvi??? 😉 😉 Patrząc na jej bujne futro zaczynam rozważać spożywanie na surowo eko-jajek 🙂 😉😉 tylko jak znaleźć odpowiednią budę w celu naśladowania Suvi i jej kuracji na piękne włosy? 😉😉

Znów z radości mam "głupawkę", ale widok pięknej i szczęśliwej Suvi to ogromna dawka radości ❤️

 

 

Mari, jak widać zawarty w ziarnach naturalny karoten wpływa także na zmianę koloru włosów 😉 karmimy kury mieszanka ziaren dla gołębi, nie kurzym granulatem i to chyba po tej dawce karotenu Suvi ma kremowe odrosty i pasemka. Na tych jajkach odchowal się Kaj. Tez się częstował z gniazd. Jednak Suvi jest dystyngowana, zanosi jajka w zębach do siebie i tam na spokojnie opróżnia skorupki. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.04.2021 o 21:10, Tola napisał:

Dodam jeszcze te zdjęcia Szari

IMGP1916.JPG

 

IMGP8335.JPG.403a080a81170add2d0811cca838c877.JPG

 

Dnia 11.10.2021 o 09:50, Jaaga napisał:

 

DSC05367 (1).JPG

Za radą rozi - wracam na początek wątku..... siedzę, gapię się i uśmiecham do tych ostatnich zdjęć....dobrze, że w domu, nie w pracy 😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 21:25, mari23 napisał:

 

Za radą rozi - wracam na początek wątku..... siedzę, gapię się i uśmiecham do tych ostatnich zdjęć....dobrze, że w domu, nie w pracy 😉

Nie widziałam wpisu Rozi, ale po Twoim poscie z ciekawości tez weszłam na pierwszą stronę wątku i rzeczywiście Suvi przeszła metamorfozę. Ze zrezygnowanej szarej szczotki zamieniła się w puchatego miśka. Może i robiącego groźne miny, ale już wyrażające emocje i uczucia. Calkiem  zapomniałam jak wyglądała w schronisku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dziś Suvi mnie zaskoczyła. Kiedy przyjechaliśmy do domu, to poszłam otworzyć jej zagrodę, a ona podbiegła do ogrodzenia i podskakując zaszczekała, tak jakby się witała. Pierwszy raz zdarzył się jej taki "napad" emocji w stronę człowieka. I dzięki codziennemu rzucaniu smaczków, juz wyczekuje na mnie i patrzy czy mam coś w ręce, nie mysli o uciekaniu. 

Chciała potwierdzić, że dostałam opłatę za wrzesień, dziękuję bardzo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...