Jump to content
Dogomania

Moje pięknie, niepokorne szarości za TM. SUVI - Stara, szara, bura, smutna zamojszczanka - jeszcze będzie pięknie, tylko proszę pomóż


Recommended Posts

7 godzin temu, Aska7 napisał:

Proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o szybkość rozliczeń, ale rzuciła sie na mnie po powrocie natura.

a nie mówiłam... ja od natury mam ból głowy. Natura jest niebezpieczna. Beton jest bardziej przewidywalny 😄

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.05.2021 o 19:46, Tola napisał:

Zea pokryje koszt zakupu melatoniny, może u Suvi też przyniesie pozytywne efekty.

Dzięki Tolu. Chyba przynosi efekty. Suvi otwiera się, daje juz sobie robić zdjecia. Bardzo cieszy się z towarzystwa, ale moje chłopaki juz dzis nie dają zagonić się do kojca. Wczoraj razem sobie lezeli, wiec już był krok do przodu. Wczesniej tylko stała, nie kładła się na wybiegu. Rano z rozpędu wbiegł Ciapciak, ale kiedy zobaczył, że reszta stoi jak wryta przed furtką, szybko wrócił, żebym go przypadkiem nie zamknęła. 

DSC02094.JPG

DSC02097.JPG

  • Like 6
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A gdyby jej dać szansę na jakąś aktywność - na przykład wydobywanie smakoli z ogromnego konga - gdybyś weszła na jej wybieg, pobawiła się tym kongiem i zostawiła - żeby wydobywała sama, to byłaby korzystna dla niej aktywność (jedzenie) połączona z Twoim zapachem, Twoją obecnością.  Byłoby sukcesem, jakby bodaj podeszła. powąchała, sprawdziła co to jest. To tylko sugestia oczywiście, a na odleglość wszelkie sugestie mogą być do niczego, nie pasujące do rzeczywistości. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

A gdyby jej dać szansę na jakąś aktywność - na przykład wydobywanie smakoli z ogromnego konga - gdybyś weszła na jej wybieg, pobawiła się tym kongiem i zostawiła - żeby wydobywała sama, to byłaby korzystna dla niej aktywność (jedzenie) połączona z Twoim zapachem, Twoją obecnością.  Byłoby sukcesem, jakby bodaj podeszła. powąchała, sprawdziła co to jest. To tylko sugestia oczywiście, a na odleglość wszelkie sugestie mogą być do niczego, nie pasujące do rzeczywistości. 

Aska7, dasz radę kupić jej cos takiego? Mam tylko maleńkie kule smakule. Tez myslałam nad aktywnoscią. Daję jej suszone uszy lub kosć, ale to nie jest za wiele. Na pewno, jak już przyzwyczai się do swojego wybiegu tak na dobre, to chciałabym jej otwierać go, żeby mogła pobyc z psami. Tylko musze wiedziec, że jest na tyle ogarnięta, że uzna to miejsce za swoje i tam wróci.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Aska7 napisał:

matę zapachową

Matę zapachową to raczej nie - może ją poszarpać. Tzw mata zapachowa nie jest zagadka dla psa - pies sięga pyskiem, tam gdzie żarcie jest, nie musi szukać, czuje na  odległość jak człowiek kotleta na talerzu przed sobą. Kongo - też pies czuje żarcie, ale kongiem trzeba ruszać, żeby żarcie wypadło, a nie szarpać wyciągając. Spróbujcie najpierw z kongiem.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Aska7 napisał:

Jaga, czy mam Ci przesłać pasztetową do konga ? i jakieś smaczki do maty ? : )

To nie wsypuje się tam karmy? Ja do kul lub zabawki dla szczeniąt wsypuję Alpha Spirit tą miękką wersję. chyba że to ma być puszka dla psów, bo raczej nie chodzi Ci o pasztet dla ludzi, z przyprawami? Jesli możesz, to kup jej  którąś ze smaków tej miękkiej karmy, są na Allegro dostepne w malutkich plasikowych pojemniczkach. Smakuje wszystkim psom i właśnie taką porcję lub pół można umieścić w macie.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Jaaga napisał:

Alpha Spirit tą miękką wersję. kup jej  którąś ze smaków tej miękkiej karmy, są na Allegro dostepne w malutkich plasikowych pojemniczkach. Smakuje wszystkim psom i właśnie taką porcję lub pół można umieścić w macie.

Alpha spirit wild fish - te małe kosteczki sprawiają że mój bardzo grymaśny i wybredny Dżekuś chce mi palce poodgryzać (choć prawie nie ma zębów) za każdym razem gdy je dostaje :-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...