Jump to content
Dogomania

Moje pięknie, niepokorne szarości za TM. SUVI - Stara, szara, bura, smutna zamojszczanka - jeszcze będzie pięknie, tylko proszę pomóż


Recommended Posts

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Planujemy na ten wybieg wstawić drugą budę i choć na trochę wpuszczać inne psy, żeby miała towarzystwo i mogła brac przykład kontaktu psów z człowiekiem. Tylko wątpię, czy moje bedą z tego zadowolone ;) Nasze budy są tylko dla kur i gęsi do znoszenia jajek.

W naszej  koty sobie zrobiły bazę 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2021 o 13:09, mari23 napisał:

Ja też mam taką obsesję i dlatego, choć Suvi na wspinającą się nie wygląda, pomyślałam o dodatkowym zabezpieczeniu. Ale w takich warunkach rzeczywiście potrzebne nie jest. A psiaki może polubią towarzystwo Suvi i wcale nie będą niezadowolone :)

Raczej nie liczę na to. Nie mają żadnych ograniczeń, więc pewnie będą protestować, na taką niesprawiedliwosć losu. Jedynie york Joki byłby zadowolony, bo móglby bez przerwy ja oszczekiwać, a tak pilnuję na spacerach i wyganiam go z jej kojca. Tylko z kolei to jej nie posłuzyłoby.

Wczoraj dotarło ogrodzenie, ale niestety od wczorajszego ranka u nas pada. Mąż próbuje zrobić wylewkę pod elementy, ale nie wiem, kiedy ona wyschnie na tyle, że bedzie mozna montować.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Jaaga said:

Własnie u nas w końcu wyjrzało słoneczko i mąż zaczął robić wylewkę drugiego przęsła za furtką. Za dwie doby, jak zaprawa stwardnieje, Suvi bedzie miała sporo przestrzeni.

20210516_143449.jpg

20210516_143431.jpg

Ale suuuuper!

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Własnie u nas w końcu wyjrzało słoneczko i mąż zaczął robić wylewkę drugiego przęsła za furtką. Za dwie doby, jak zaprawa stwardnieje, Suvi bedzie miała sporo przestrzeni.

20210516_143449.jpg

20210516_143431.jpg

2c5e23d0c429b85d035b03688e986c2e.jpg&key=8e3159be0ab03eeace9497d4c465ca9634f573d3449de5e412e9df5333b8d711

             

               Z calej duszy pozdrawiam pozdrawiam pozdrawiam i podziwiam Jaguskowo calunie
Niechaj Moc bedzie z Wami
Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Tola napisał:

Ale świetny wybieg!

Marzy mi się zobaczyć tam wkrótce Suvi...

Już też czekam niecierpliwie, żeby mogła wyjść. Niestety, pogoda nas nie rozpieszcza. Wolnostojacą budę malowałam w takim upale, że farba zasychała mi na pędzlu, a teraz jak przydaloby się słoneczko, żeby zaprawa szybko wyschła, to ciągle leje.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Aska7 napisał:

Wyłazi ?

Na razie jest wylany cement i to musi schnąć 2 doby. Słupy z bramki trzeba było wkopać na 70 cm. Niestety, od nocy znowuj leje i na zaprawie są jeziorka. Ręce opadają do tej pogody. Choćby człowiek chciał, to nie przeskoczy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Na razie jest wylany cement i to musi schnąć 2 doby. Słupy z bramki trzeba było wkopać na 70 cm. Niestety, od nocy znowuj leje i na zaprawie są jeziorka. Ręce opadają do tej pogody. Choćby człowiek chciał, to nie przeskoczy.

Jedyna "pociecha" to, że im dłużej czekamy na TEN moment, tym większa radość będzie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Aska7 napisał:

Jeszcze nie wróciłam, ale przelew mogę zrobić. Daj konto na pw.

Nie spieszy się, myslałam że skoro jesteś na dogo, to wróciłaś. Po prostu wolę juz zapisac, żeby się nie pogubić. Własnie pomyślałam, że wpisałam rozliczenie, a nie podałam konta ;) 

Link to comment
Share on other sites

Wiele osób pewnie czekało na ten moment. 

Trawnik koło kojca dopiero porasta, wiec wpadłam na pomysł, zeby jej wstawić trawę w doniczkach. Praktycznie wszystkie zamojszczaki po przyjeździe zajadają się trawą. Wczoraj więc pojechaliśmy do Jastrzębia kupić donice, dziś poszliśmy na pole wykopać ogromne implanty trawowe i tym sposobem, Suvi może sobie pogryzać zdziebełka z doniczek. Mąż powiedział mi, że jestem walnięta, ale on jest nie lepszy. Dziś miał wyrwany ząb, a mimo tego poszedł szybko kończyć wybieg, bo na troche przestało padać. Myslę, że było warto. Osobiście odczułam już ulgę.

20210518_174054.jpg

20210518_162917.jpg

  • Like 17
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Jaaga napisał:

Wiele osób pewnie czekało na ten moment. 

Trawnik koło kojca dopiero porasta, wiec wpadłam na pomysł, zeby jej wstawić trawę w doniczkach. Praktycznie wszystkie zamojszczaki po przyjeździe zajadają się trawą. Wczoraj więc pojechaliśmy do Jastrzębia kupić donice, dziś poszliśmy na pole wykopać ogromne implanty trawowe i tym sposobem, Suvi może sobie pogryzać zdziebełka z doniczek. Mąż powiedział mi, że jestem walnięta, ale on jest nie lepszy. Dziś miał wyrwany ząb, a mimo tego poszedł szybko kończyć wybieg, bo na troche przestało padać. Myslę, że było warto. Osobiście odczułam już ulgę.

 


Wspaniały widok:), jesteście niesamowici! Nowy etap w życiu Suvi, mam nadzieję, że teraz będą już tylko postępy, życzę tego suni i Tobie Jaaga.  Pomysł z wybiegiem był świetny, Suvi ma własny wybieg, nie utknie w budzie, ma szansę obserwować Wasze życie  i na nowo uczyć się pokonywać własne strachy.

W zamojskim schronisku psy w boksach ogólnych nie mają latami  dostępu do trawy, bo wybiegi są wyłożone płytkami.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...