Jump to content
Dogomania

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....


Recommended Posts

12 godzin temu, mari23 napisał:

Asia kocha psy i kocha jeździć - dlaczego tego nie połączyć? :) 

Asiu...Ty wiesz <3 

Makary niech odlicza dni i godziny ;) współczuję Dexterce rozstania z tym cudnym, kochanym misiaczkiem.

Dexterka teraz każdy dzień z Makusiem będzie celebrować.. aż do wyjazdu :D Ale co zrobić - taki los dobrych ludzi z wrażliwymi sercami co to jeszcze hotele dla zwierzaków albo dt prowadzą. Nie zazdroszczę im. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2021 o 13:18, Ewa Marta napisał:

Przyznaje bez bicia, że mało bywam na wątkach. Każdą wolną chwilę poświęcam moim psiakom. Dopiero dzisiaj doczytałam, że Makary jedzie do kikou:) Bardzo jestem ciekawa spotkania z naszym Bonusem i z Franiem:)

 

Z Bonusem to może potrwać zapoznanie, tak trochę "na raty", dwa ślepki i obaj w sytuacji nowej czują się zagrożeni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że mało ostatnio bywam na wątkach, mam dalsze przejścia z łapką mojego psa, jest po kolejnej operacji, dodatkowo suńka z Ukrainy dostarcza mi nieustannie wrażeń, no i wiecie co się wydarzyło u Pongusia. A w pracy jestem sama, bo sezon urlopowy, więc wychodzę z biura wieczorem :( Tak więc nie ma tyle czasu ile bym chciała dla psiulów. Szukam jednak transportu dla Makusia, bo Aska na razie nie może jechać. Jak macie jakieś pomysły - będę bardzo wdzięczna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2021 o 13:18, Ewa Marta napisał:

Przyznaje bez bicia, że mało bywam na wątkach. Każdą wolną chwilę poświęcam moim psiakom. Dopiero dzisiaj doczytałam, że Makary jedzie do kikou:) Bardzo jestem ciekawa spotkania z naszym Bonusem i z Franiem:)

 

Rozumiem Cię Ewo doskonale. Dziękuję tym bardziej, że zjarzałaś do Makusia :)

Link to comment
Share on other sites

No to wielkie ukłony dla Aska, że znów przejedzie pół Polski aby pojechać z Makusiem. A sierpień tuż tuż.

Piszesz agat

3 godziny temu, agat21 napisał:

dodatkowo suńka z Ukrainy dostarcza mi nieustannie wrażeń

masz sunię z Ukrainy?

I nieustająco życzę zdrowia Twojemu Figaro, myślałam że problem z łapą to już przeszłość a tu okazuje się, że nie

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, KrystynaS napisał:

No to wielkie ukłony dla Aska, że znów przejedzie pół Polski aby pojechać z Makusiem. A sierpień tuż tuż.

Piszesz agat

masz sunię z Ukrainy?

I nieustająco życzę zdrowia Twojemu Figaro, myślałam że problem z łapą to już przeszłość a tu okazuje się, że nie

Mam szczeniorkę z Ukrainy pod opieką od kwietnia. Nie ma wątku na dogo. Jest lękliwa.

A mój Figaro niestety jest uczulony na materiał, z którego płytki wsadzili mu w kolano..I zamiast się goić, zaczął się jakiś stan zapalny :(

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

Mam szczeniorkę z Ukrainy pod opieką od kwietnia. Nie ma wątku na dogo. Jest lękliwa.

A mój Figaro niestety jest uczulony na materiał, z którego płytki wsadzili mu w kolano..I zamiast się goić, zaczął się jakiś stan zapalny :(

Niestety przy TTA rapid jest duży kłopot z usunięciem płytki :( bardzo wspolczuje Figaro. Zastanawiam się czy nie lepsza byłaby u niego ta mało inwazyjna metoda zewnatrztorebkowa (chyba szwu bocznego się nazywa) ta co u Kuby sie nie sprawdzila ale przy mniejszych, lżejszych i mniej ruchliwych psach wystarczy.

Szkoda że tak niefortunnie wyszło. Operacje ortopedyczne u psów to jednak ogromna ruletka. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za dobre słowa. Płytki zostały usunięte, ale stan zapalny jest i kość nie do końca zrośnięta. Przez 2 tygodnie rana po operacji do wygojenia, abażur na łepku, antybiotyk. Po miesiącu kolejna kontrola i rtg. Dodatkowo hormony tarczycy musi przyjmować, bo lekarz stwierdził, że niedoczynność tarczycy powoduje gorsze zrastanie się kości. Moim zdaniem to raczej wybieg, bo główną winę ponosi uczulenie na materiał użyty w operacji, ale szpikuję psinę na razie i tym hormonem. Myślę, że teraz to już trzeba kontynuować to, co się zaczęło. Inne metody nie wchodzą w grę, bo ta operacja zmieniła zupełnie ustawienie stawu kolanowego. Ścięgno proste musi przejąć rolę ścięgien krzyżowych. Nie ma wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

Ludziom na słabe zrastanie, pomaga magnetoterapia. Może warto spróbować 

https://animal-center.pl/magnetoterapia-dla-psa-kota/

Z tą tarczycą, to w sumie prawda. Starsze psy, często mają niedoczynność, a ta powoduje między innymi gorszą regenerację kości, niezależnie od uczulenia na materiały medyczne. Gdzieś czytałam, że nowoczesne  materiały medyczne, chociaż dobrze tolerowane przez ludzi, często zawodzą w przypadku stosowania ich w chirurgi zwierząt. 

Zdrowia dla psiaka i dla Ciebie :*) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, konfirm31 napisał:

Ludziom na słabe zrastanie, pomaga magnetoterapia. Może warto spróbować 

https://animal-center.pl/magnetoterapia-dla-psa-kota/

Z tą tarczycą, to w sumie prawda. Starsze psy, często mają niedoczynność, a ta powoduje między innymi gorszą regenerację kości, niezależnie od uczulenia na materiały medyczne. Gdzieś czytałam, że nowoczesne  materiały medyczne, chociaż dobrze tolerowane przez ludzi, często zawodzą w przypadku stosowania ich w chirurgi zwierząt. 

Zdrowia dla psiaka i dla Ciebie :*) 

 

7 godzin temu, KrystynaS napisał:

To dobrze, że płytki zostały już usunięte, teraz pozostaje kontynuowanie leczenia, może później rehabilitacja będzie pomocna. Życzę Wam aby problemy zdrowotne pomyślnie udało się rozwiązać

Dziękuję Wam pięknie za życzenia. obraz.png.1c91c4a8470ce442f9ad168ae7945c2a.png

Musi być dobrze, nie ma innego wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Aska7 napisał:

My z Kubusiem mamy swoje tajemnice : )

 

10 godzin temu, agat21 napisał:

 

Ha, jakieś randki tutaj będą.. ;))

Kubunio swoim nieodpartym urokiem łamie każde serce :) 

Makary zresztą ma dokładnie ten sam urok <3

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...