Jump to content
Dogomania

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....


Recommended Posts

2 godziny temu, kado napisał:

Echo serca robią w Bonifacym na Niemodlińskiej w Opolu. 

Ceny bardzo przystępne jak na weterynarzy,a Pani Agnieszka specjalizuje się w kardiologii.

W soboty ma dyżur także dr Karolina,neurolozka. Wet z powołania,cudowna osoba. Bardzo pomogła mi w ostatnich dniach z Tosia. Pracuje we Wrocławiu z prof.Wrzoskiem.

To tak informacyjnie,jakby ktoś potrzebował...

 

Śliczne dzięki, właśnie w Bonifacym Makuś będzie miał w poniedziałek echo serca. Limonka pomogła i zarezerwowała mu wizytę. Miejmy nadzieję, że nie będzie potrzeby wizyt u pozostałych specjalistów. Ale wielkie dzięki za info!

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, agat21 napisał:

Śliczne dzięki, właśnie w Bonifacym Makuś będzie miał w poniedziałek echo serca. Limonka pomogła i zarezerwowała mu wizytę. Miejmy nadzieję, że nie będzie potrzeby wizyt u pozostałych specjalistów. Ale wielkie dzięki za info!

O, właśnie doczytałam,  że już limonka o tym napisała :)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Was, ale jestem na wyjeździe, zasięg mam marny. Wieści z badania są takie, że Makary ma serce jak dzwon! :D ❤

Dexterka zrobiła mu jeszcze badanie na profil jelitowo - trzustkowy, bo biegunka się utrzymuje. Dziś znowu była jak woda :( To już trochę za długo, leki na robale już powinny zadziałać. 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za ten podwójny skan, ale przy tutejszym internecie można jajo znieść i wszystko mi się krzaczkuje. Zobaczymy co na to powie wet. Podobno leczy się to zastrzykami z witaminą b12 lub tabletkami, ale suplementacja trwa długo. Jeśli jest jednocześnie niski poziom kwasu foliowego, to ewidentnie zła flora jelitowa przeważa. Oby nie trzeba było antybiotyku.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Przepraszam za ten podwójny skan, ale przy tutejszym internecie można jajo znieść i wszystko mi się krzaczkuje. Zobaczymy co na to powie wet. Podobno leczy się to zastrzykami z witaminą b12 lub tabletkami, ale suplementacja trwa długo. Jeśli jest jednocześnie niski poziom kwasu foliowego, to ewidentnie zła flora jelitowa przeważa. Oby nie trzeba było antybiotyku.

Kwas foliowy ma 16,1 przy normie 7,5 - 17,5 to w górnej granicy normy( zapis jest przesunięty do przodu, ale chyba dobrze odczytałam). Zastrzyki Wit. B12 są strasznie bolesne, ale niedobór jest znaczny  :( :( 

Link to comment
Share on other sites

Pewnie lekarz zaleci podawanie wit. B12, przy problemach jelitowych lepiej jakby to były zastrzyki. Nie wiem czy są bardzo bolesne jeśli podawane podskórnie. Ja tak podawałam mojej suni i nie reagowała, znaczy że ją nie bolało. Domięśniowo boli. Miała nosa Dexterka.

Link to comment
Share on other sites

Dziś była konsultacja z wetką. B12 pierwsze dwie dawki w zastrzyku, potem tabletki. Kwas foliowy trzeba monitorować, 3 miesiące po ostatnim odrobaczeniu trzeba powtórzyć. Teraz Makuś zaczął drugą dawkę odrobaczania. Także trochę to potrwa jeszcze. Ale można już umawiać termin zabiegu wycięcia guzów. Jutro dexterka będzie rozmawiać o tym z wetką. Dobra kochana kobieta z niej jest ❤ 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Ale to nie koniec wieści na dziś: korzystając z pięknej ciepłej pogody Makary poddał się ablucjom 😄 Wyglądał jak zmokła kura, albo raczej jak zmokły kur 😉

No to dziś Makary zmył z siebie schronisko. Ciekawe jak się zachowywał w kąpieli

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Onaa napisał:

DS mojej Lili  która dzisiaj pojechała do swojego domku :)  chce pomóc finansowo Makusiowi.  Agatko czy mogę im podać numer konta Makarego ?

Kochana, oczywiście! Bardzo będę wdzięczna ❤

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, KrystynaS napisał:

No to dziś Makary zmył z siebie schronisko. Ciekawe jak się zachowywał w kąpieli

Był bardzo grzeczny! :) Dexterka mówi, że to kochany pies. Bez problemu daje się też wyczesywać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...