Jump to content
Dogomania

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....


Recommended Posts

20 minut temu, KrystynaS napisał:

Oczywiście bou opanowanie bólu jest konieczne ale to wet po zbadaniu psa musi zadecydować jaki środek podać i w jakiej dawce, wszystko adekwatnie do stanu pacjenta. On jest specjalistą

Krystyno - Pyralgina jest lekiem pierwszego rzutu,jeśli chodzi o srodki p/bólowe,tak u ludzi jak i u psów.Przecież ja w żaden sposób nie 'zlecam' podania Pyralginy,jedynie niejako w imieniu psa - upominam sie o środek p/bólowy.Taki mam zawód i taką specjalizację...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem, już piszę dokładniej. W badaniu kału wyszły kokcydia, Giardia, tęgoryjec i glisty :( Makuś musi mieć kwarantannę, kupę musi robić w kojcu, po każdej trzeba umyć mu pupę, zdezynfekować kojec i buty :( Dexterka trochę się tym wszystkim podłamała. Nie dziwię się :/ Dziś odebrała leki na robale

 

IMG-20210421-WA0002.jpg

IMG-20210422-WA0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, agat21 napisał:

Z dobrych wieści: biegunka opanowana, co przy takim zarobaczenii aż dziwne :). Dexterka prosiła też o probiotyk dla Makusia - Florę Balance. Zakupię zaraz i wyślę na jej adres. U wetki jest bardzo drogi. 

Probiotyk koniecznie przy podawaniu leków na odrobaczanie. W zasadzie powinien już teraz brać. Czy Dexterka ma ten probiotyk u jakiegoś psiaka i mogłaby pożyczyć do czasu az przyjdzie ten od Ciebie?

Wyniki krwi naprawdę dobre, to pozwala mieć nadzieję, że uda się go postawić na łapki.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Aska7 napisał:

Robale się wybije. Wyniki morfologii znakomite. Nowotwór jeśli nawet jest to niezłośliwy.

Najbardziej cieszą wyniki badań krwi, cała reszta jakoś da się ogarnąć, choć nie wyleczyć, w oczkach oby się poprawiło, a guzy były niezłośliwe.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, agat21 napisał:

Jestem, już piszę dokładniej. W badaniu kału wyszły kokcydia, Giardia, tęgoryjec i glisty :( Makuś musi mieć kwarantannę, kupę musi robić w kojcu, po każdej trzeba umyć mu pupę, zdezynfekować kojec i buty :( Dexterka trochę się tym wszystkim podłamała. Nie dziwię się :/ Dziś odebrała leki na robale

 

IMG-20210421-WA0002.jpg

IMG-20210422-WA0001.jpg

Capillaria, to włosogłówka. Stary parazytolog się we mnie odezwał. Biedak sporo tego tałatajstwa nazbierał :(

Link to comment
Share on other sites

Będzie dobrze. Najważniejsze, że już sporo rzeczy udało się ustalić i zbadać i trochę już wiemy. Dexterka już od razu będzie działać przeciwko robalom. Będzie miała przy Makusiu sporo pracy, poprosiłam, żeby doliczyła nadprogramowe działania i koszty do miesięcznej faktury. Probiotyk i preparat do dezynfekcji dziś zamówiła już sama. Probiotyk w większym opakowaniu (60 kapsułek) i będzie w połowie dla Makusia a w połowie dla Runo, który pewnie też będzie miał co nieco robali :/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Makary miewa się dziś całkiem dobrze, chociaż stan koopy trochę uległ pogorszeniu oraz rano w kojcu było trochę zwymiotowanej karmy. Ale biorąc pod uwagę jego zarobaczenie można powiedzieć, że i tak jest nieźle. Co dzień jest aktywniejszy i chyba już odespał najgorsze deficyty. Probiotyk i środek dezynfekujący powinien dziś dotrzeć, koszt dexterka doliczy do faktury za hotelowanie za kwiecień.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Trzymaj się, Mak. Precz z wszelkimi robalami! Masz wspaniałą opiekę i mnóstwo kochających cioteczek. Będzie dobrze :) 

 

12 minut temu, KrystynaS napisał:

Powoli się będzie pozbywał tego robactwa. Lepsze samopoczucie - super

Musi być dobrze, chociaż robaki niestety jeszcze pomęczą i Makusia i dexterkę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...