Jump to content
Dogomania

Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....


Recommended Posts

Dnia 16.02.2023 o 07:58, Moli@ napisał:

Może kufa puchnie od zębów - stan zapalny?

Też tak pomyślałam, u mnie akurat spanielka ma opuchniętą buźkę, jest nadziąślak i właśnie zęby dwa w tragicznym stanie powodują stan zapalny. Oby i u Makusia było to "tylko" to ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.02.2023 o 09:37, mari23 napisał:

Też tak pomyślałam, u mnie akurat spanielka ma opuchniętą buźkę, jest nadziąślak i właśnie zęby dwa w tragicznym stanie powodują stan zapalny. Oby i u Makusia było to "tylko" to ❤️ 

 

Dnia 7.02.2023 o 21:22, kikou napisał:

Librele juz brał MakunioNiestety to już nie jest kwestia nóżek. Pojawil się nowy objaw - puchnięcie pyszczka i łap przednich.  W badaniu wykluczono uczulenie, zęby czy ranę. Nic nie ma z tych podstawowych rzeczy wywołujących opuchliznę. W morfologii nie ma stanu zapalnego. Jutro dalsze badania bo pobranej krwi starczylo tylko na marfologię. Narazie dostał leki przeciwobrzękowe. 

No ale to jest bardzo zły objaw

😔

Zęby były brane pod uwagę , ale ten powód został wykluczony. Przyczyna jest nadal nieznana.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.02.2023 o 13:10, KrystynaS napisał:

Łapy puchną między innymi przy niewydolności krążenia

Tak też podejrzewa wet niewydolność krążenia i/lub zmiana nowotworowa.

Makuś bierze 2xdziennie agapurin, serduszko niby osłuchowo pracuje równomiernie, kardiolog w naszej okolicy przyjeżdża rzadko. Może faktycznie trzeba trochę więcej czasu żeby objawy ustąpiły.

 

Link to comment
Share on other sites

Z Makusiem niestety nie jest dobrze 😔 Wciąż opuchnięty pysio, je dużo mniej, na podgardlu są twarde zgrubienia 😞 Nie ma siły wstawać. Po lekach tylko z łapek zeszła opuchlizna. W czwartek Kikou jedzie z nim do innego weta, który ma też aparat rtg. Zobaczymy co powie..

Kikou bardzo Ci dziękuję za tak dobrą opiekę nad Makusiem ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.02.2023 o 23:43, agat21 napisał:

Dziękuję Wam bardzo, że zaglądacie do Makusia. To taki cudowny pies, tak bardzo zasługuje na długie i szczęśliwe życie. Los nie był dla niego zbyt łaskawy. 😔

Oby się jednak okazało, że to nic groźnego, że kochany Makary pożyje sobie jeszcze "długo i szczęśliwie" u Kasi ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

W sumie niewiele mogę dodać, szczegółowe badania potwierdziły najgorsze prognozy, całe płucka zmienione nowotworowo,  chłopaczek dostał wysokie dawki silnych leków ale nawet jeśli dobrze zareaguje na leki i tak max tygodnie przed nim, a jeśli nie to już czas będzie mu ulżyć. Na razie śpi biedactwo, nie chciał dzisiaj nawet jeść.😔

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...