Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

Zagrodowy pp dobrze, że masz umówioną wizytę, opowiedz co było i spytaj co robić gdyby znów zdarzył się kryzys, jak się masz ratować. Masakra z tym wszystkim co się teraz dzieje. Jeśli to wirus to pij zwykłą wodę, leków celowanych nie ma, wiemy o tym, medycy zalecają jedynie witaminę C i D ale w rozsądnych dawkach (spytaj ile na dobę) a gdy gorączka niebezpiecznie wzrasta to trochę ją obniżyć, można paracetamolem tylko też nie za dużo (ile mg) no i odpoczynek, nie forsować się. Zdrowia Wam życzę. Jak będzie zdrowie to wszystko inne jakoś się ułoży

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś dopiero udało mi się wejść na wątek, a tu takie wiadomości. ZPP, bardzo się martwię o Ciebie i Twojego Męża. Covid jest wredny i podstępny, niby jest już lepiej, a tu nagle bęc! i nagłe pogorszenie. Oby Wam to przeszło!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, KrystynaS napisał:

Zaglądam co u Białej, czy już pewniejsza w nowym miejscu. Chyba wszystko w porządku.

Zagrodowy pp jak ze zdrowiem, jak się czujecie?

Też się niepokoję, bo nie pojawia sieę na wątku suni.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Niestety Zagrodowy p.p. czuje się na tyle źle, że nie pojawi się dzisiaj na wątku. Oboje z mężem są pod opieka lekarza, mają zmienione leki i skierowanie na test. Pojawi się na wątku prawdopodobnie jutro.

O Boże...

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, elik napisał:

Niestety Zagrodowy p.p. czuje się na tyle źle, że nie pojawi się dzisiaj na wątku. Oboje z mężem są pod opieka lekarza, mają zmienione leki i skierowanie na test. Pojawi się na wątku prawdopodobnie jutro.

O matko, trzymajcie się

Link to comment
Share on other sites

Pozostaje życzyć zdrowia... oby wirus szybko odpuścił...

 

Biała już wyczesana całkowicie. To jest świetna suka i bardzo szybko się uczy. Często już chodzi na całkowicie luźnej smyczy, pociągnąć się jeszcze zdarza, ale już zdecydowanie mniej niż na początku. Po pierwszych dwóch dniach spacerów z nią bolały mnie wszystkie mięśnie nóg:) Czystość zachowuje super i mam wrażenie, że ten "wypad" z boksu i ciągnięcie na początku to po to, żeby załatwić potrzeby, bo potem się już uspokaja.

Jest też postęp przy zapinaniu smyczy: sunia nie chowa się już do budy, tylko zapinam ją jak jest poza.

Jedyna wada Białej jest taka, że jest nauczona omijać człowieka i widać to wyraźnie kiedy jest na smyczy. Ma tendencje do chodzenia dookoła człowieka, owijania się wokół drzew itd. Ogólnie spacery są trochę chaotyczne, sunia często zmienia kierunek, rzadko węszy, jest niemal non stop w ruchu. Ale już po tych paru dniach widzę postępy, więc mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej. Zwłaszcza, że sunia potrafi już zatrzymać się na dłuższą chwilę i "zapatrzeć" w okolicę, pozwala się też głaskać, przytulać, jest przy tym spokojna.

Ona ma dość ładne zęby i w życiu bym jej nie dała tych 11 lat. 

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Serdecznie dziękuję za troskę. Ostatnie dwa dni to była masakra, gorączka, okropny kaszel, kiepska saturacja w okolicach 92. Ponieważ wczoraj to był już 11 dzień po szczepionce lekarz przestał wiązać chorobę ze szczepionką. Wczoraj byliśmy na teście i jeszcze czekamy na wyniki. Ja dziś czuję się lepiej, poprawiła mi się saturacja i dziś nie mam temperatury. Wydaje się , że steryd pomaga. Niestety mąż czuję gorzej niż ja.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Ja dziś czuję się lepiej, poprawiła mi się saturacja i dziś nie mam temperatury. Wydaje się , że steryd pomaga. Niestety mąż czuję gorzej niż ja.

Całe szczęście, że chociaż Ty czujesz się już trochu lepiej. Życzę negatywnego wyniku testu.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam przed chwilą z Murką . Same dobre wieści.

 Bardzo się ucieszyłam, że sunia jest mądra i łagodna. Jest piękna, według Murki to mix owczarka podhalańskiego i owczarka niemieckiego, bo po wyczesaniu ma piękną, puszystą sierść w loczki.

Kupy ma zdrowe, nie wygląda, żeby jej coś dolegało więc nie ma potrzeby jej stresować i spieszyć się z wizytą u weta. Lepiej niech się najpierw przyzwyczai i odpocznie. Za kilka tygodni pojedzie do weta na badania krwi i ogólne badania.

Na razie na spacery musi wychodzić na smyczy, bo nie podchodzi sama do człowieka, więc pewnie spuszczona ze smyczy nawet na małym wybiegu nie wróciłaby i by się ją wystraszyło łapaniem.  Jeszcze też za wcześnie, żeby ją dopuścić do innych psów.  Sunia nie jest zainteresowana człowiekiem, nie podchodzi po smaczek. Ale już pozwala wszystko koło siebie zrobić.

Dzięki Murce na pewno nabierze zaufania do człowieka, ale na to trzeba czasu. A sunia i my mamy czas więc niech biedulka odpoczywa po latach tułaczki.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mika - dużo zdrowia życzę, zdrowia i sił.

Tymczasem wystawiłam zbiórkę, jak coś trzeba zmienić, to proszę o sugestie.

Proszę o udostępnianie, bo tylko w ten sposób jest szansa na zebranie jakiegoś procenta kwoty, każda zebrana złotówka na pewno się przyda. łatwo nie będzie, bo tutaj tragedii nie ma...

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocdlabialej

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że już jesteś Zagrodowy pp, dobrze że lepiej się czujesz, zdrowia Ci życzę przede wszystkim.

Myślę, że ona na razie nie potrzebuje człowieka bo całe życie była bez człowieka. Nie można tęsknić za tym czego się nie zna, czego się nigdy nie miało. Musi poznać relacje człowiek-pies i wtedy dopiero się zmieni. Pomału u Murki odkryje zalety przebywania z ludźmi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...