Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

Popłakałam się przy tym filmiku z Lumi - widziałam jak sunia spaceruje, ale taką gonitwę w jej wykonaniu to widzę po raz pierwszy.

Wspaniale się  ogląda taką szczęście Lumi; po tylu latach w niewoli w zamkniętym w boksie, taka wolna, radosna!

Niech biega jak najwięcej i jak najdłużej, za siebie i za Suvi -  drugą weterankę z zamojskiego schroniska, której już nie ma.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ania zrobiła dla Lumi zakupy:

13,00 zł  -  metalowy, solidny identyfikator - na odwrocie nr telefonu,
34,00 zł  -  skórzana obroża z numerem telefonu,
   6,70 zł  -  plastikowy identyfikator (żeby nie płacić za przesłanie kilkanaście złotych),
= = = = = = = = =
53,70 zł

IMG-20220221-WA0001.jpg.dd85b1d67e457530a266a2b2dbfa514b.jpg

Przelew

296045954_Lumi537.png.4fb4c4d41949b63eb4068336ae6101e4.png

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja Lumi jest następująca.

Lumi ma pieniążki na koncie, więc tak jak pisałam, poproszę nie wpłacać deklaracji i przenieść je na inne pieski, które są przecież w większej potrzebie.

Jeżeli chodzi o ogłoszenia, poproszę zawiesić lub nie odnawiać lub przenieść na inne pieski ogłoszenia Lumi, bo na chwilę obecną szkoda wydawać pieniędzy na nie.

Powody są następujące: przez następne pół roku nie będę mogła sprawdzać ogłoszeń a nie mogę też Wiosny obciążać dzwonieniem i weryfikowaniem zgłaszających, zresztą do tej pory na ogłoszenia odpowiedziało tylko kilka osób i wszystkie te osoby nie spełniały nawet podstawowych kryteriów do adopcji (głównie chciały dużego psa na łańcuch lub w ogóle nie czytały ogłoszenia a tylko na podstawie zdjęcia chciały sobie "wziąć" pieska),

Lumi jest specyficzną sunią, niezainteresowaną człowiekiem, praktycznie nie ma szans, że to się zmieni, dodatkowo ma wiele fobii i strachów, no i  jest coraz starsza. Cudownie jej się żyje u Wiosny, ma świetne warunki, polubiła pieski Wiosny i znalazła swoje miejsce w stadzie,  więc nie wiem czy na końcówkę jej życia w ogóle powinno się ją przenosić w obce miejsce, gdyby nawet ktoś sensowny i chętny znalazł się do adopcji. Na razie nikt taki się nie pojawił.

Ze względu na sytuację rodzinną obecnie nie jestem w stanie teraz  podejmować żadnych wiążących decyzji ani nawet zajmować się wątkiem na bieżąco. Dlatego serdecznie dziękuję Wiośnie, Elik i Toli za wsparcie w tym trudnym czasie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiejsze zamówienie dla Lumi - 260,40 zł

 
 
 
 

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  Rocco penisy wołowe, 12 cm - 15 sztuk      
         
 

Nr artykułu 281763.2

     
         
 

1x 37,80 PLN

 

37,80 PLN

 
         
         
         
  Vitakraft Dental 3in1 medium - 4 x 180 g      
         
 

Nr artykułu 425134.0

     
         
 

1x 22,80 PLN

 

22,80 PLN

 
         
         
         
  Josera SensiPlus - 15 kg      
         
 

Nr artykułu 31903.1

     
         
 

1x 199,80 PLN

 

199,80 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

260,40 PLN

 
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.02.2022 o 16:37, elik napisał:

I jeszcze prezencik dla zaglądających.
Ten znikający biały punkt, to Lumi  🙂  Czy ktoś podejrzewał ją o taki sprint?

Jak widać Lumi jest duszą towarzystwa  🙂 

 

                                                  ❤️   ❤️   ❤️   ❤️   ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ponieważ po Lumi zostały duże pieniążki, poprosiłam Elik i Tolę, aby wsparły mnie radą jak je rozdzielić na potrzebujące pieski.

Przeprowadzając poniższy podział brałyśmy pod uwagę potrzeby finansowe psa, czyli koszt hotelu i ewentualnych leków oraz posiadane przez danego psa zasoby finansowe.

Obecnie na koncie Lumi zgromadzonych jest 4.601,95 zł i  tę kwotę podzieliłam następująco:

 1.000,00 zł  Fado  -  opiekunka agat21  -  wątek,
   300,00 zł  Piksel  -  opiekunka Jo37  -  wątek,
   450,00 zł  Bonus  -  opiekunka Ewa Marta  -  wątek,
   450,00 zł  Rudas  -  opiekunka Aska7  -  wątek,
   600,00 zł  6 szczeniaczków  -  pomoc zbiorowa  -  wątek,
   450,00 zł  Makary -  opiekunka agat21  -  wątek,
   350,00 zł  Shila  -  opiekunka Onaa  -  wątek,

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
3.600,00 zł

Przedstawione wyżej psy, z wyjątkiem szczeniaków,  są to psy starsze, chore, z marnymi szansami lub całkiem bez szans na adopcje.

Pozostaje 1.001,95 zł, którą pozostawiam, jako żelazną rezerwę w razie nagłej potrzeby np. diagnozowania, czy leczenia psa zabranego ze schroniska, który nie ma jeszcze zebranych pieniędzy lub znalezionego bezdomnego zwierzęcia. Kwotę tę Elik, jako skarbnik, przeleje na konto Fundacji ZEA i bedzie rozliczać na wątku Lumi, opierając się na informacjach od Toli, na co i kiedy zostały wydane pieniądze z rezerwy.

Mam nadzieję, że ciocie - donatorki zgodzą się z powyższym podziałem pieniążków i będę mogła dać Elik "zielone światło" do przelewów.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.03.2022 o 09:10, Zagrodowy pies polski napisał:

Wiosna zdecydowała się odoptować Lumi.

To najwspanialsza wieść jaką usłyszałam. Serdecznie dziękuję Wiosno, zawsze wiedziałam, że dla Lumi miejsce u Ciebie, z Tobą i Twoimi pieskami to raj dla Lumi.

"Nie zmieniłaś całego świata, ale zmieniłaś świat dla Lumi"

dziekuje-ruchomy-obrazek-0117.gif

Taką miałam cichą nadzieję.... nic lepszego nie mogło Lumi spotkać :) bardzo, bardzo się cieszę !!!!!! ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...