Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

Dnia 12.10.2021 o 18:46, Jaaga napisał:

 Tamtej pani zainteresowanej Martim tez powiedziałam, że niech jadą do schroniska i dadzą dom jakiemuś psu, który i tak zyje latami w budzie, zamknięty w kojcu i często musi walczyć o miskę czy dach nad głową. Dla niego przestrzeń, regularne posiłki i opieka człowieka to i tak dużo. Jednak Marti poznał juz inne życie, jest kanapowym szczeniakiem , poza tym jest bezpieczny i na spokojnie szuka najlepszego domu. 

Wiem wiem, i to jest (gdzie indziej było rozpatrywane) różnica między starą, a obecną Dogomanią. Dawniej psy się ratowało, teraz wszystko opiera się na wyciąganiu do DT, najczęściej PDT. Kasa się wkradła w temat. Wiele osób odeszło też dlatego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 18:55, rozi napisał:

Wiem wiem, i to jest (gdzie indziej było rozpatrywane) różnica między starą, a obecną Dogomanią. Dawniej psy się ratowało, teraz wszystko opiera się na wyciąganiu do DT, najczęściej PDT. Kasa się wkradła w temat. Wiele osób odeszło też dlatego.

Rozi, to wątek Lumi i  jeżeli zależy Ci na niej zależy, to po prostu wyróżnij jej ogłoszenie, powyżej są linki. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 20:18, Zagrodowy pies polski napisał:

Rozi, kochana, ja z nią nigdy nie rozmawiałam ale pozdrów pozdrów ją ode mnie  i  po prostu pomóż suni:) Po to jesteśmy na Dogomanii.

Jesteś dwulicową osobą bez hamulców. Lepiej nic nie pisz. I nie mów do mnie "kochana", nie cierpię poufałości.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 20:18, Zagrodowy pies polski napisał:

Rozi, kochana, ja z nią nigdy nie rozmawiałam ale pozdrów pozdrów ją ode mnie  i  po prostu pomóż suni:) Po to jesteśmy na Dogomanii.

Czuję się pozdrowiona  😉 i przepraszam za wpisy na wątku u Lumi. Tak mi się o prostu skojarzyła sytuacja z zainteresowaną nią rodziną z chętnymi na Martiego. Juz nie zaśmiecam wątku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 20:31, Jaaga napisał:

Czuję się pozdrowiona  😉 i przepraszam za wpisy na wątku u Lumi. Tak mi się o prostu skojarzyła sytuacja z zainteresowaną nią rodziną z chętnymi na Martiego. Juz nie zaśmiecam wątku.

Jaaga, nie przepraszaj, przecież im nas  więcej na wątku, tym lepiej dla suni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

jeżeli zależy Ci na niej zależy, to po prostu wyróżnij jej ogłoszenie, powyżej są linki. 

 

Ja się nie odzywam na wątku, ale kibicuję Lumi - przed chwilą wyróżniłam dwa ogłoszenia które znalazłam, a nie miały wyróżnień

 https://www.olx.pl/d/oferta/lumi-w-typie-bialego-owczarka-szwajcarskiego-do-adopcji-CID103-IDJVfRs.html#d308994179;promoted  i drugie https://www.olx.pl/d/oferta/piekna-lumi-w-typie-owczarka-szwajcarskiego-czeka-na-dom-CID103-IDK0YJV.html#d308994179;promoted

pozdrowienia dla Lumi i opiekunek :-))

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie czytałam całego wątku, ale mam taką dużą prośbę. Jesli zgłosi się do Was jakiś dom o psa z warunkami ZEWNĘTRZNYMI a będzie brzmiał w miare ok i zgodzi się na wizytę PA to prosze- skontaktujcie się ze mną. Mamy jednego psa który może mieszkac zewnętrznie o ile byłby to dom bez kojców łańcuchów i troskliwy.

Możecie hejtować.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, kiyoshi napisał:

Dziewczyny, nie czytałam całego wątku, ale mam taką dużą prośbę. Jesli zgłosi się do Was jakiś dom o psa z warunkami ZEWNĘTRZNYMI a będzie brzmiał w miare ok i zgodzi się na wizytę PA to prosze- skontaktujcie się ze mną. Mamy jednego psa który może mieszkac zewnętrznie o ile byłby to dom bez kojców łańcuchów i troskliwy.

Możecie hejtować.

Ja tez mam takie dwa psiaki do adopcji. Wcześniej opiekował się nimi bezdomny człowiek, a kiedy trafił do szpitala psy trafiły do kojca i tkwią tam od 2lat, nie ma żadnego odzewu na ogłoszenia... Jeden to mix owczarka niemieckiego długowłosego lat 10, drugi zwykły czarny sporej wielkości kundelek, lat 7. Nie mają zbyt wiele oczekiwań, bo kanap nie znają. Dla nich taki dom to jak wybawienie.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 21:01, Tyśka) napisał:

Ja tez mam takie dwa psiaki do adopcji. Wcześniej opiekował się nim bezdomny człowiek, a kiedy trafił do szpitala psy trafiły do kojca i tkwią tam od 2lat. Jeden to mix owczarka niemieckiego długowłosego lat 10, drugi zwykły czarny sporej wielkości kundelek, lat 7. Nie mają zbyt wiele oczekiwań, bo kanap nie znają. Dla nich taki dom to jak wybawienie.

Jutro zadzwonię do Państwa, na razie chcieli pieska niedaleko Białegostoku, bo martwią się jak sunia przyjmie nowego towarzysza (to dobrze o nich świadczy). Drugi problem, to, że płot jest nieszczelny czyli piesek musi być "człowiekolubny" , dzień lub dwa może być w domu ale potem pójdzie na podwórko. Chodzi o to aby się trzymał domu i nie uciekł. Jeżeli niedaleko, to są w stanie podjechać po psa.

Link to comment
Share on other sites

Lumi przez kilka miesięcy poznała już inne życie, życie w domu, spanie w pokoju, spacery z opiekunem. Myśl, że miała by nagle zamieszkać w budzie na podwórku sprawia mi wielką przykrość. Chciałabym dla niej warunków nie gorszych niż ma teraz u Wiosny. Ona na to zasługuje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.10.2021 o 22:06, KrystynaS napisał:

Lumi przez kilka miesięcy poznała już inne życie, życie w domu, spanie w pokoju, spacery z opiekunem. Myśl, że miała by nagle zamieszkać w budzie na podwórku sprawia mi wielką przykrość. Chciałabym dla niej warunków nie gorszych niż ma teraz u Wiosny. Ona na to zasługuje

Też bym tak chciała ale niestety na razie domku nie widać:(

Ale, żeby zakończyć ten dzień optymistycznym akcentem, dostałam cudne filmiki z Kapri, sunią wyadoptowaną w 2018 r. To już 4 lata jak rządzi  kochana i przeszczęśliwa w swoim domku.  Mam nadzieję, że uda się umieścić je na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Wierzę, że pojawi się dom i to taki jakiego wszyscy tu chcemy dla Lumi. Ona teraz gdyby musiała mieszkać w budzie na podwórku poczuła by się znów porzucona (tak myślę). Z ciężkiego schroniska trafiła do domu pod skrzydła Wiosny po drodze zaliczając hotelik. Podwórkowa buda to dużo gorsze warunki niż ma obecnie. A zarówno człowiek jak i pies szybko przyzwyczaja się do dobrego, w odwrotną stronę jest bardzo ciężko.

Poczekajmy, cierpliwości, dom przez duże D znajdzie się pewnego dnia. Lumi jest wspaniała i znajdzie się ktoś kto ją dostrzeże

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Na konto Lumisi wpłynęły poniższe kwoty:

  100,00 zł od koja deklaracja  X-XI  -  7.10.
    10,00 zł od Nesiowata  7.10.
   30,00 zł od KrystynaS
deklaracja  X  -  11.10.
 

Bardzo serdecznie dziękujemy

1692416619_dziki.gif.9200d6f9edbff932002a62c1cc4fea77.gif     2050340008_dlaWaslove.jpg.88be2b856f936c71e478eedae9249529.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...