Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

Wiosna, niesamowite miejsce stworzyłaś dla psiaków! Bardzo mało piszę, czy to tutaj, czy na wątku Marcelka, ale kibicuję nieustannie i podziwiam - masz wspaniały dar i ogromne serce dla zwierzaków. Bardzo brakuje takich osób i miejsc! Skąd czerpiesz siły - nie wiem, ale miło się patrzy na to, jak pracujesz z psiakami. :) 

Lumisia jest wspaniała, wierzę że jak tylko będzie gotowa to znajdzie swoich Ludzi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jedzonko zamówione, legowisko dopiero jutro

Twoje zamówienie

     
 

Artykuł

Suma z VAT

 
 
         
         
  Pakiet mieszany Animonda Dental Sticks Medium, 4 x 180 g - 4 x 180 g (28 sztuk)      
         
 

Nr artykułu 853134.0

     
         
 

1x 27,80 PLN

 

27,80 PLN

 
         
         
         
  Rocco Chings Originals mięsne paski do żucia - Filet z kaczki, 250 g      
         
 

Nr artykułu 540459.4

     
         
 

1x 14,80 PLN

 

14,80 PLN

 
         
         
         
  Animonda GranCarno Original Adult, 6 x 800 g - Czysta wołowina      
         
 

Nr artykułu 31747.12

     
         
 

1x 42,80 PLN

 

42,80 PLN

 
         
         
         
  Animonda GranCarno Original Adult, 6 x 800 g - Wołowina i łosoś ze szpinakiem      
         
 

Nr artykułu 31747.17

     
         
 

1x 42,80 PLN

 

42,80 PLN

 
         
         
         
  Animonda GranCarno Original Adult, 6 x 800 g - Wołowina i jeleń z jabłkiem      
         
 

Nr artykułu 31747.18

     
         
 

1x 42,80 PLN

 

42,80 PLN

 
         
         
         
  Animonda GranCarno Original Adult, 6 x 800 g - Koktajl wielomięsny      
         
 

Nr artykułu 31747.9

     
         
 

1x 42,80 PLN

 

42,80 PLN

 
         
         
         
  Wolf of Wilderness uszy królicze - 200 g (ok. 18 szt.)      
         
 

Nr artykułu 600230.0

     
         
 

1x 19,80 PLN

 

19,80 PLN

 
         
         
         
  Naturalne żwacze wołowe jasne - 500 g      
         
 

Nr artykułu 234221.0

     
         
 

1x 22,80 PLN

 

22,80 PLN

 
         
         
         
  Josera SensiPlus - 4,5 kg (5 x 900 g)      
         
 

Nr artykułu 31903.4

     
         
 

1x 79,80 PLN

 

79,80 PLN

 
         
         
     
 

Suma z VAT

336,20 PLN

 
     
 
   
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tola napisał:

Jedzonko zamówione, legowisko dopiero jutro

     
       
     
   

Serdecznie dziękuję Tolu za zakupy. Zakupy są trochę większe, bo oprócz puszek została zakupiona sucha karma. Doszlysmy z Wiosną do wniosku, że trzeba Lumi przestawiać powoli na suchą karmę. Księżniczka nie bardzo lubi suchy pokarm ale dla Wiosny byłoby to duże ułatwienie, bo jej psy jedzą suche. Zresztą w większości domów też karmi się psy suchym pokarmem.

Ponieważ do tej pory Lumi korzystała z posłań Wiosny postanowiłam zakupić dla niej posłanie. Na razie nie kupuję szelek i smyczy, bo Wiosna użyczyła swoje i mówi, że nie potrzeba kupować.

Wiosenko,  a jak ze zjadaniem kup kocich. Czy suplement pomógł?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.07.2021 o 10:42, Tyśka) napisał:

Wiosna, niesamowite miejsce stworzyłaś dla psiaków! Bardzo mało piszę, czy to tutaj, czy na wątku Marcelka, ale kibicuję nieustannie i podziwiam - masz wspaniały dar i ogromne serce dla zwierzaków. Bardzo brakuje takich osób i miejsc! Skąd czerpiesz siły - nie wiem, ale miło się patrzy na to, jak pracujesz z psiakami. :) 

Lumisia jest wspaniała, wierzę że jak tylko będzie gotowa to znajdzie swoich Ludzi.

Podpisuję się pod całością i każdym słowem z osobna !!!

Link to comment
Share on other sites

 

56 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Nie w temacie Lumi ale może mi poradzicie. Mój Leoś okropnie boi się grzmotów. A burze są codziennie. Jaki uspakajający środek kupić? Leoś to stary pies i nie chciałabym mu podawać inwazyjnych lekarstw.

Może warto wypróbować tą technikę:

https://www.jornaldamodabrasil.com/tecnica-tellington-touch-e-seu-amigo-peludo/

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, elik napisał:

Albo puszczaj mu w czasie burzy, czy innych mocnych odgłosów, muzykę relaksacyjną z komórki. Moje psiaki bardzo dobrze reagowały.

 

 

Niestety na muzykę Leoś nie reaguje. Chodzi po domu i się trzęsie i usiłuje się schować ale nigdzie nie chce się położyć. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2021 o 20:25, Zagrodowy pies polski napisał:

Nie w temacie Lumi ale może mi poradzicie. Mój Leoś okropnie boi się grzmotów. A burze są codziennie. Jaki uspakajający środek kupić? Leoś to stary pies i nie chciałabym mu podawać inwazyjnych lekarstw.

Ja mam sunię, która bardzo boi się burzy i robi demolkę w domu + sama się przy tym kaleczy. Pomaga jej Strossoxan, ale trzeba podawać 2-3 dni przed. Pilnuję prognozy pogody i jak zapowiadają burze to daję jej wcześniej i w dniu burzy też oczywiście. Jest dużo spokojniejsza.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2021 o 20:25, Zagrodowy pies polski napisał:

Nie w temacie Lumi ale może mi poradzicie. Mój Leoś okropnie boi się grzmotów. A burze są codziennie. Jaki uspakajający środek kupić? Leoś to stary pies i nie chciałabym mu podawać inwazyjnych lekarstw.

Tabletki Uspokajające Labofarm...., ziołowe

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, konfirm31 napisał:

Ja od lat daję melatoninę (burze, Sylwester), ale o tym już wielokrotnie pisałam. 

 

10 godzin temu, Murka napisał:

Ja mam sunię, która bardzo boi się burzy i robi demolkę w domu + sama się przy tym kaleczy. Pomaga jej Strossoxan, ale trzeba podawać 2-3 dni przed. Pilnuję prognozy pogody i jak zapowiadają burze to daję jej wcześniej i w dniu burzy też oczywiście. Jest dużo spokojniejsza.

 

8 godzin temu, Moli@ napisał:

Tabletki Uspokajające Labofarm...., ziołowe

Ileż tu się można mądrych rzeczy dowiedzieć :) Zapamiętam. U mnie staruszki głuchawe, a więc i "dzielne" w czasie burzy, to chyba jedyne "dobrodziejstwo" starości ;)  Właśnie się skończyła dwugodzinna burza, odgłosy dość spokojne, za to ulewa straszna :(

Przed chwilą wykupiłam promowania  "moich" ogłoszeń na olx, jest wśród nich przedłużane od dawna ogłoszenie Lumi, tylko Opole zmieniłam na Białystok ;) To ogłoszenie jest dość długo przedłużane ( od pobytu u Murki) tylko właśnie się zastanawiam, czy akcja ogłaszania Lumi nadal trwa, czy tylko ja się zagapiłam i nie wycofałam ogłoszenia? Bo jakoś na wątku o ogłaszaniu cisza od dłuższego czasu. Zostawić ogłoszenie?

https://www.olx.pl/d/oferta/piekna-lagodna-lumi-w-typie-owczarka-szwajcarskiego-CID103-IDJVALA.html

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2021 o 08:53, Zagrodowy pies polski napisał:

....................

Wiosenko,  a jak ze zjadaniem kup kocich. Czy suplement pomógł?

Czytałam Twój post,ale w Białym kocich przysmaków nie było i nie wiedziałam,tu przyjechaliśmy i pierwsze dni nie zauważyłam,ale wczoraj niestety kilka razy ją przyłapałam:(,jeszcze może za krótko bierze tabletki?..Jedyne co, to może te tabletki mają wpływ?,może jelita i brzuszek inaczej pracuje?.. Lumi jakby zaczął poprawiać się apetyt, jeszcze nie jestem pewna, ale trzeci dzień na kolację zjada całą puszkę bez mrugnięcia (wcześniej zostawiała) i rano trochę puszki zmieszanej z chrupkami,choć to drugie ciągle jej nie pasuje.Lumi powinna trochę przytyć,ale do tej pory ciężko było z jedzeniem.Jedynie gotowany kurczak z ryżem kilka razy robiłam i baaaardzo jej pasował :), micha z górą wylizana i dokładka być musiała:)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Usiadłam napisać dwa słowa o Lumi po pobycie w Białym i w temacie domku,a widzę Mari te same myśli miała co ja:)

Lumisia dobrze się czuła w Białymstoku w domu,na działce (małej) luzem chodziła,szczekała kilka razy za Morisem,nawet mały mój płotek(odgrodzone krzewy)  przeskoczyła szczekając:) .Chodziliśmy na spacery,ale ograniczone przez upał:(

Trudno jest Lumi przekonać do obcych ludzi,sama nie podejdzie,nie weźmie smaczka. Podejdzie ze mną,postoi blisko,ale niekomfortowo się czuje.Sąsiada w Białym wiele razy widziała,podchodziliśmy blisko,postoi spokojnie,ale widziałam w niej obawę,nieufność,smaka ani razu nie wzięła od niego.Przez tydzień przyjeżdżał brat do nas,dobrze było jak on siedział,jak wstawał,to Lumi zmieszana i usuwała się na bok.Do ręki z jedzeniem podeszła po kilku dniach tylko jak on siedział.
Za jedzonkiem do mnie podejdzie,ale nie na na głaski:(. Jak mam ją na smyczy,pozwala się głaskać,drapać.

Ciężko będzie jeszcze z szukaniem domu,bo otwarta na ludzi nie jest.Musiałaby mieć czas na spokojne poznawanie i ktoś musiałby jeszcze pracować.Gdyby ktoś z naszych okolic trafił się chętny i wcześniej kilka spotkań zapoznawczych,to można by było próbować,ale w Polskę wysyłać do domu nie bardzo jeszcze ją widzę.
Upały doskwierają okrutnie i ja mam małe pole manewru,żeby gdziekolwiek z Lumi wyruszać do ludzi.Nawet na spacery obecnie wieczorami nie daję rady łazić w takich temperaturach:(..psy też padnięte i tylko w cieniu zaszyte całymi dniami,a Lumi dół jest najlepszy,bo chyba najgłębszy,dlatego:) i  akurat każdy tam pcha się.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, WiosnaA napisał:

Czytałam Twój post,ale w Białym kocich przysmaków nie było i nie wiedziałam,tu przyjechaliśmy i pierwsze dni nie zauważyłam,ale wczoraj niestety kilka razy ją przyłapałam:(,jeszcze może za krótko bierze tabletki?..Jedyne co, to może te tabletki mają wpływ?,może jelita i brzuszek inaczej pracuje?.. Lumi jakby zaczął poprawiać się apetyt, jeszcze nie jestem pewna, ale trzeci dzień na kolację zjada całą puszkę bez mrugnięcia (wcześniej zostawiała) i rano trochę puszki zmieszanej z chrupkami,choć to drugie ciągle jej nie pasuje.Lumi powinna trochę przytyć,ale do tej pory ciężko było z jedzeniem.Jedynie gotowany kurczak z ryżem kilka razy robiłam i baaaardzo jej pasował :), micha z górą wylizana i dokładka być musiała:)

 

Czyli księżniczka chce być rozpieszczana i wybrzydza:) Ale tak nie może być. Gotowane tylko "od wielkiej niedzieli":). Uważaj na swoje jedzonko, bo Lumi  zrobi Ci dietę, że nie będziesz miała co jeść:):):) Schudniesz bez diety cud:):):)

Dla wyjaśnienia, Lumi bardzo lubi skorzystać z nieuwagi Wiosny i skraść jej kolację.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, mari23 napisał:

 

 

Ileż tu się można mądrych rzeczy dowiedzieć :) Zapamiętam. U mnie staruszki głuchawe, a więc i "dzielne" w czasie burzy, to chyba jedyne "dobrodziejstwo" starości ;)  Właśnie się skończyła dwugodzinna burza, odgłosy dość spokojne, za to ulewa straszna :(

Przed chwilą wykupiłam promowania  "moich" ogłoszeń na olx, jest wśród nich przedłużane od dawna ogłoszenie Lumi, tylko Opole zmieniłam na Białystok ;) To ogłoszenie jest dość długo przedłużane ( od pobytu u Murki) tylko właśnie się zastanawiam, czy akcja ogłaszania Lumi nadal trwa, czy tylko ja się zagapiłam i nie wycofałam ogłoszenia? Bo jakoś na wątku o ogłaszaniu cisza od dłuższego czasu. Zostawić ogłoszenie?

https://www.olx.pl/d/oferta/piekna-lagodna-lumi-w-typie-owczarka-szwajcarskiego-CID103-IDJVALA.html

Co do Leosia i burzy, niestety melatonina nie bardzo działa. Dziś była krótka, ale bardzo intensywna burza  i  Leoś strasznie się bał, całą burzę przechodził z jednego pomieszczenia do drugiego, nie chciał się położyć nigdzie.  Mam wrażenie, że w tym roku o wiele bardziej się boi grzmotów niż wcześniej. Jeszcze teraz mimo, że burza się skonczyła to leży przy mnie i dyszy. Skończył już 13 lat i zmiany w zachowaniu są duże.

Kochana zostaw ogłoszenie i dobrze że zmieniłaś na Biały, bo z Opola nikt nie dzwonił. Na razie poprzednie ogłoszenia zostały a nowe ogłoszenia nie były dawane. Lumi jeszcze nie nadaje się do adopcji do każdego domu, ale gdyby z Twoich ogłoszeń trafił się świadomy, chętny do pracy dom, to byłoby super. Tym bardziej, że Lumi jest u Wiosny i kontakt byłby łatwy.  Ja też w swojej okolicy staram się promować Lumi i szukam dla niej świadomego domku. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Czyli księżniczka chce być rozpieszczana i wybrzydza:) Ale tak nie może być. Gotowane tylko "od wielkiej niedzieli":). Uważaj na swoje jedzonko, bo Lumi  zrobi Ci dietę, że nie będziesz miała co jeść:):):) Schudniesz bez diety cud:):):)

Dla wyjaśnienia, Lumi bardzo lubi skorzystać z nieuwagi Wiosny i skraść jej kolację.

 

Oj tak:),zapomniałam o tym wspomnieć...Lumi,to jest złodziej!:)...dziś kawałek ciasta cytrynowego zwinęła na tarasie,a tylko poszłam  po herbatę do domu...odwrotnie powinnam wynieść:)

Nic nie mogę zostawić na szafce,na stole,bo w mig przepadnie:)...kanapek już niby pilnuję,ale ona mnie i tak lepiej pilnuje 🙂

Krupniczek z garnuszka jest pyszny,..kotleciki schabowe robiąc ,to z toalety korzystać nie wolno już wiem:)...skrzydełek rozmrażać na szafce nie wolno:)..jednym słowem porządku pilnuje Lumisia w kuchni:)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Po prostu uwielbia Twoją kuchnię:):)

Aha :)....wszystko co ludzkie jej baardzo pasuje:)..talerz z czymś biorę do ręki ,to Lumi albo wstaje,albo główka w ruchu:).....a na psie chrupki mówi,że są ...niezdrowe:)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mari23 napisał:

..Przed chwilą wykupiłam promowania  "moich" ogłoszeń na olx, jest wśród nich przedłużane od dawna ogłoszenie Lumi, tylko Opole zmieniłam na Białystok 😉 To ogłoszenie jest dość długo przedłużane ( od pobytu u Murki) tylko właśnie się zastanawiam, czy akcja ogłaszania Lumi nadal trwa, czy tylko ja się zagapiłam i nie wycofałam ogłoszenia? Bo jakoś na wątku o ogłaszaniu cisza od dłuższego czasu. Zostawić ogłoszenie?

https://www.olx.pl/d/oferta/piekna-lagodna-lumi-w-typie-owczarka-szwajcarskiego-CID103-IDJVALA.html

Mari,zmień w opisie,że sunia jest w Białymstoku i umie chodzić na smyczy, lubi długie spacery,..może jeszcze dodać,że zgodna z psami,akceptuje koty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...