Jump to content
Dogomania

Lumi - ma już DS, już mam imię, jestem w hoteliku, Nie mam nic:(:( nawet imienia, jestem za duża, za stara - siedzę od lat w zamojskim schronie - biała suczka prosi o pomoc


Recommended Posts

4 minuty temu, Tola napisał:

Biała jest cudna, nie mogę się  napatrzeć, oczywiście przez łzy, tak bardzo się cieszę!

Nie spodziewałam się, że na drugi dzień po opuszczeniu schroniska zobaczę sunię na spacerku na smyczy i uśmiechniętą!

Tylko nadal tak bardzo bolą te zmarnowane psie  lata:(.

No nic, aby było  teraz dobrze, bo to najważniejsze.

Ja za Tola raduje sercem calem 
ZPP zdrowenka zdrowenka zasylamy 
Niechaj Moc bedzie z Wami
Link to comment
Share on other sites

Są pierwsze wpłaty dla Białej na konto ZEA kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif

20 zł - Nesiowata (14.04.)

30 zł - Katarzyna. K. Komarów (14.04.)

25 zł - malti (15.04.)

20 zł - Aga M. Komarów (15.04.)

100 zł - Monika G. Komarów (15.04.)

30 zł - Magdalena Sz. Komarów  (15.04.)

150 zł Joanna Ch. Łódź  (15.04.)

100 zł - Teresa m. Bytom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.04.2021 o 20:13, maarit napisał:

Czy ktoś potrafi i może podziałać coś na FB? Ktoś sugerował nawet zbiórkę... Upisałam tekst, czy dobry? Nie wiem... mari twierdzi, że płacze... Gdyby wrzucić to zdjęcie:

BIAŁA.jpg
 

Biała. Tak ją roboczo nazwali. Nie ma nic, nawet imienia. Po prostu jest biała…

Nie jest ładna, ani rasowa, ani młoda. Jest już starsza, zaniedbana i upokorzona. Dostała dożywocie. Od lat tkwi w schronisku, bo nikt jej nie chce. Po co komu stary pies…

Razem z nią wyrok odsiadywała jej córka. Tamta dostała szansę, a Biała straciła jedyną znaną jej istotę. Przez te wszystkie lata patrzy jak inne psy wychodzą, a ona siedzi dalej. Czuje, że coś jest nie tak, ale na nic nie ma wpływu.

Ktoś zobaczył te smutne oczy, chce pomóc, ale nie ma możliwości zabrania jej do siebie. Padła propozycja: hotel. 

Mówią, że pieniądze szczęścia nie dają. To prawda, ale dla Białej są jedyną przepustką do wolności. Zebraliśmy już część deklaracji stałych, ale sporo brakuje.

Jeżeli możesz pomóc, to pomóż… jakkolwiek. Udostępnij, pokaż ją znajomym, rodzinie, zadeklaruj wpłatę… Bez Twojej pomocy jej nie wyciągniemy. Sami nie damy rady.

Jeśli jakimś cudem uda się zebrać fundusze to Biała odzyska w końcu swoją godność, ukrytą teraz pod brudnym, sfilcowanym futrem.

Niektórzy mówią, że jest „adopcyjna”, Kto wie? Możliwe… W schronisku na pewno szansy na dom nie znajdzie. Odejdzie samotna,  bez imienia, bez godności… „Ta biała”.

Rozmawiałam dzisiaj z ZZP o zbiórce na Ratujemy Zwierzaki dla Białej. 

Szansa na uzbieranie dużej kwoty jest nikła, bo suczka jest w  ogólnie dobrym stanie fizycznym,  ale tekst maarit daje szansę - jest piękny, przejmujący i może historia suni wzruszy trochę osób, jak nas wszystkich tutaj.

Tylko pytanie - o jaką kwotę prosimy - byłaby to zbiórka na pomoc w utrzymaniu suni.

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale, że sunia już się zmienia :) Wiedziałam, że do dobrego szybko się będzie przyzwyczajać. Rozczuliło mnie, jak Murka napisała, że rano już stała i czekała na spacer :)) 

Z tym białym pod łapami to rzeczywiście pies polarny :) Oby szybko też stała się psem kwietniowym, czyli z jakimiś kwiatulkami pod łapkami. W końcu nazwa miesiąca do czegoś zobowiązuje! A ona pewnie się dość ostatniej zimy już namarzła na śniegu..

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Są pierwsze wpłaty dla Białej na konto ZEA kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif

20 zł - Nesiowata (14.04.)

30 zł - Katarzyna. K. Komarów (14.04.)

25 zł - malti (15.04.)

20 zł - Aga M. Komarów (15.04.)

100 zł - Monika G. Komarów (15.04.)

30 zł - Magdalena Sz. Komarów  (15.04.)

150 zł Joanna Ch. Łódź  (15.04.)

100 zł - Teresa m. Bytom

Pięknie dziękuję za info  :)  Rozliczenie funduszy zebranych na koncie Fundacji ZEA znajduje się na I. stronie pod postem rozliczeniowym funduszy zebranych na dogo.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Na koncie Fundacji ZEA są dwie wpłaty po 100,00 zł, ale bez nicku z dogo, czy któraś z nich to Twoja wpłata?

Dziewczyny, ponieważ sunia będzie miała finansowanie z różnych źródeł  serdecznie proszę o wpłacanie zgodnie z procedurą.

  • Ciocie Dogomaniaczki wpłacają na konto podane przez Elik

 

                                                                       pies-ruchomy-obrazek-0061.gif

  • Na konto ZEA będą wpływać pieniądze z akcji, które prowadzę i będę kontynuować  w swojej miejscowości oraz Zbiórka Toli na "ratujemy zwierzaki"

 

                                                   pies-ruchomy-obrazek-0807.gif

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego taki podział.

Otóż jak okazało się, że Biała wyjeżdża i ma mało deklaracji, wpadłam na pomysł, żeby zainteresować nią moją społeczność, która ogólnie przyjazna jest zwierzętom. Ja na FB mam raptem kilku znajomych więć ogłaszanie tam suni nie miało sensu.

Poprosiłam więc Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich Pęciczanki, którego jestem członkinią o wzięcie suni pod opiekę. Oczywiście ta opieka nie wiąże się z dofinansowaniem suni, bo Koło na działalność całoroczną dostaje tylko 4.000,00. Ale Zarząd wyraził zgodę, żebym zrobiła wydarzenie i ogłosiła na FB Koła i udostępniła na naszych lokalnych forach, gdzie jest dużo odwiedzających oraz żebym zwróciła się do członkiń z prośbą o dofinansowanie suni.  Dodatkowo, jedna z dziewczyn zgodziła się pomóc mi ogarnąć tego FB. Każdemu z osobna z FB muszę podziękować. Może ktoś skorzysta z mojego pomysłu. Tu link: 

 https://www.facebook.com/peciczanki/

Ponieważ na Fundację ludzie chętniej wpłacają niż na konto osoby prywatnej, więc Tola wyraziła zgodę, żeby wpływały na ZEA. Oczywiście będę musiała zdawać sprawozdania na FB na co przeznaczone są pieniądze.

Dlatego też wolałabym rozdzielić te dwa źródła finansowania. Oczywiście jeżeli ktoś preferuje wpłatę na ZEA to może to zrobić.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, beataczl napisał:

Super pomysł Zpp ❤️☺️ 

Udostepnilam i przy okazji ,, przeszłam,, się po Twoich terenach.  Pięknie tam. Pozdrawiam Panie z KGW ☺️

Ja też wejdę w domu i również pozdrawiam wszystkie Panie i Panów... U nas też Panowie należą :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Na koncie Fundacji ZEA są dwie wpłaty po 100,00 zł, ale bez nicku z dogo, czy któraś z nich to Twoja wpłata?

Wpłaciłam na konto,które mi podałas na priv i podpisałam ,zgodnie z procedurą :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z dredami czy bez, wykąpana czy nie ona jest i tak piękna.

spacer.png

Dla mnie Biała to kwintesencja psa.

 

Jak to możliwe, że przez 8 lat nikt jej nie zauważył? Dopiero my Dogomaniacy musimy otwierać ludziom oczy.

Dziś w nocy już miała ciepło, sucho, mięciutko, nie musiała czuwać. Najadła się spokojnie do syta, napiła wody ile chciała. Rano spacer z opiekuńczym człowiekiem. Niby to nic, ale dla niej to jak inna galaktyka

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Tola napisał:

Rozmawiałam dzisiaj z ZZP o zbiórce na Ratujemy Zwierzaki dla Białej. 

Szansa na uzbieranie dużej kwoty jest nikła, bo suczka jest w  ogólnie dobrym stanie fizycznym,  ale tekst maarit daje szansę - jest piękny, przejmujący i może historia suni wzruszy trochę osób, jak nas wszystkich tutaj.

Tylko pytanie - o jaką kwotę prosimy - byłaby to zbiórka na pomoc w utrzymaniu suni.

Miałam strasznego doła jak to pisałam... wyżyłam się po prostu, myślę, że teraz trzeba napisać coś weselszego, postawić na zalety suni, że już wyjechała, ale brakuje nam deklaracji na utrzymanie jej w hoteliku. 

Link to comment
Share on other sites

Maarit jak dla mnie ten tekst jest bardzo dobry, możesz tylko dopisać coś o Białej ale nic nie wyrzucaj.

Zagrodowy pp ale miałaś super pomysł z tym Kołem Gospodyń, zwłaszcza jeśli u Was są osoby zwierzolubne. Biała jest taka biedniutka jeśli chodzi o pieniadze, to ogromna pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Białej Damy pojawiły się poniższe kwoty:

  •  50,00  -  Agnieszka znajoma  elik   -  15.04.
  • 150,00  -  maarit   IV.2021-III.2022 + 30,00 zł  bonusik  :)   -  16.04.
  •   20,00  -  Dulska   IV  -  16.04.
  •   50,00  -  gabim   -  16.04.
  •   20,00  -  Ewa Marta   IV  -  16.04.
  • 130,00  -  Krystyna Ś.   IV   + 100,00 zł  bonusik  :)   -  16.04.
  •  20,00  -  b-d   bazarek imienny  -  16.04.
  • 100,00  -  bou   -  16.04.
  •   20,00  -  b-b   -  16.04.
  •   30,00  -  Zagrodowy p.p.   IV  -  16.04.
  • 300,00  -  Skarpeta im. Talcott   -  16.04.
  • 100,00  -  koja   IV-V  -  16.04.
  •  50,00  -  jankamałpa   -  16.04.
  •  20,00  -  ewu   na transport   -  16.04.

Bardzo serdecznie dziękujemy

1520657540_dlaWaslove.jpg.47e10f526b969d43eae72ee892f7270e.jpg          896411514_dzikujajestecie.jpg.ca87fe5ddd46ec56e19ea26c2093581d.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agat21 napisał:

Rany, Mika szukaj pomocy dla siebie. Dzwoń po pomoc lekarską. To może być jakieś cholerstwo, niekoniecznie covid, ale coś też poważnego.

Szukaj dla siebie pomocy ZPP - nie daj się, martwię się o Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...